Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 34

Temat: Mój wypadek. Czego się spodziewać?

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miechów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Mój wypadek. Czego się spodziewać?

    Witam.

    W niedziele w nocy niestety miałem wypadek. Starszy pan wyjechał mi z prawej strony na skrzyżowaniu.Szczęście w nieszczęściu, że zawsze zapinam pasy bo teraz nie pisał bym tego postu. Uderzyłem w bok samochodu przy prędkości około 100 km/h. Ogólnie jestem cały. Poobijany i trochę poobdzierany. To mój pierwszy wypadek i mam nadzieję że ostatni, ale czego spodziewać się od ubezpieczalni? ASZ 2003r rip.

    http://imgur.com/a/UokId
    http://imgur.com/a/p0GPk

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    szkoda całkowita
    zdrowia!

  3. #3
    hugo1303's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ruda śl.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak jak kolega wspomniał szkoda całkowita. Przy czym z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dla mnie bardziej opłacało się zgłosić szkodę u mojego ubezpieczyciela nie będzie reklamy jaka to firma.

  4. #4
    Patryś.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dokładnie szkoda całkowita, a mając sprawcę wyciągaj dodatkowe pieniądze (i to nie małe) z jego ubezpieczenia na leczenie i wszystko co związane ze zdrowiem (na papierze wydłużaj leczenie
    powodzenia!

  5. #5
    KamileQ's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Całka, wrak rozsprzedaj na części. Dostaniesz pewnie 10-12k jakos.

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miechów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Patryś. Pokaż post
    dokładnie szkoda całkowita, a mając sprawcę wyciągaj dodatkowe pieniądze (i to nie małe) z jego ubezpieczenia na leczenie i wszystko co związane ze zdrowiem (na papierze wydłużaj leczenie
    powodzenia!
    Wypisali mnie już do domu to raczej pieniędzy za uszczerbek na zdrowiu nie wyciągnę. Tydzień chorobowego i idę na kontrolę. Zobaczymy czy mi bóle przejdą.

  7. #7
    zwyriusz's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malbork
    Auto
    MB
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    uuu to ten stary szpan chyba nie za dobrze się czuje?

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miechów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Mam pytanie. Jak to jest gdy będzie szkoda całkowita? Dostanę kasę i co wtedy mam zrobić z samochodem ? Mogę go sobie zostawić, sprzedać części które są całe i później resztę wyzłomować ? Czy muszę sprzedać wszystko w całości ?

  9. #9
    KamileQ's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotrekek Pokaż post
    Mam pytanie. Jak to jest gdy będzie szkoda całkowita? Dostanę kasę i co wtedy mam zrobić z samochodem ? Mogę go sobie zostawić, sprzedać części które są całe i później resztę wyzłomować ? Czy muszę sprzedać wszystko w całości ?
    Powiedzmy ze wycenia szkode na 12tys, wrak warty 2tys i dadza ci 10tys i auto zostaje tobie, robisz z nim co chcesz. Albo na czesci, albo w calosci albo na zlom.

  10. #10
    _Gruda's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W jakim towarzystwie jest zgłoszona szkoda? Przyjedzie rzeczoznawca zrobić oględziny samochodu, gdzie zadbaj o to żeby udokumentował WSZYSTKIE uszkodzenia powstałe wskutek zdarzenia (począwszy od zaślepki haka aż po najmniejszą ryskę na tapicerce). Wszystkie elementy, które technologicznie nie mają odnawialnej powłoki muszą zostać zakwalifikowane w kosztorysie do wymiany. Sprawdź dokładnie kosztorys, który od niego dostaniesz (zakres uszkodzeń, ceny części) bo na jego podstawie będzie wyliczana kwota należnego odszkodowania i wartość wraku. Często ceny części uwzględnione w kosztorysie są błędne ze względu na inną niż w rzeczywistości wersję pojazdu w wyliczeniu. Warto to zweryfikować na rynku lokalnym, a w przypadku części które nie występują w zamienniku spytać w ASO ile kosztują dane podzespoły wg numeru VIN (elementów tapicerki, układu napędowego itp itd na 99% nie będzie w zamienniku).
    W przypadku nowszych samochodów ubezpieczyciel prawie zawsze oferuje wystawienie samochodu na licytację w Twoim imieniu po cenie jaką wyliczy na podstawie wartości uszkodzeń oraz wartości pojazdu wg Eurotax w dniu wystąpienia szkody, ale nie wiem czy tutaj się tak stanie. Generalnie możesz zdecydować się zatrzymać wrak i zrobić z nim co chcesz odbierając jednocześnie kwotę należnego odszkodowania.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •