Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: zawór odpowietrzenia paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny zawór odpowietrzenia paliwa

    Witam
    Podobnych problemów jak u mnie jest kilka, ale żaden nie wygląda dokładnie jak u mnie, dlatego zakładam nowy temat.
    Chodzi o zawór odpowietrzania zbiornika paliwa, kiedy po raz pierwszy uległ uszkodzeniu, wymieniłem na używkę, która działała około półtora miesiąca i szlag ją trafił. Postanowiłem więc zakupić nowy zawór w serwisie, po nr VIN, żeby pozbyć się problemu raz na zawsze, zamontowałem i po około półtora miesiąca szlag go trafił. Pojechałem więc do serwisu, oczywiście uznali usterkę i wymienili mi na kolejny (w końcu może się zdarzyć, że i nowy się zepsuje). Zamontowałem, pojeździłem półtora miesiąca i trafił go szlag. Zaczynam myśleć, że jest jakaś przyczyna, która powoduje szybkie uszkodzenie tego zaworu i tu pytanie, co to może być? Ponieważ rady zdezorientowanych mechaników, żeby usunąć żarówkę z tej wrednej pomarańczowej kontrolki, która min. informuje właśnie o tym zaworze nie są dla mnie satysfakcjonujące. Czy przyczyną może być zapełniony filtr węgla aktywnego z tego układu odpowietrzania zbiornik paliwa? Jak powinien wyglądać w środku taki filtr węglowy? Ponieważ kiedy w moim filtrze odpiąłem jakby korek od góry, to widać, że w środku filtra znajduje się mnóstwo opiłków, czy może być tak, że te opiłki dostają się do zaworu i go uszkadzają? Czy tam powinny w ogóle być takie opiłki, czy też ten filtr powinien być czysty w środku?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-04-17 o 21:11

  2. #2
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Wymiana zaworu N80 (Odpowietrzanie zbiornika paliwa)

    Witam, zmuszony jestem do wymiany w audi a3 8p 2.0 tfsi 2009 zaworu n80 który jest odpowiedzialny za odpowietrzanie zbiornika paliwa. Problem polega na tym że z jednej strony jest wężyk gumowy na zacisku i jego się demontuje banalnie. Z drugiej strony jest wężyk z jakiegoś tworzywa który jest montowany prawdopodobnie na gorąco. Dodatkowo jest tam nakładany wężyk na takie "stopnie" aby się lepiej trzymał oraz ma on prawdopodobnie tam również uszczelkę. Ogniem wężyka nie podgrzeję bo są opary paliwa. Suszarką również próbowałem i nie da rady go ściągnąć. Wodą gorąco lać go jeszcze nie próbowałem. Wymieniał ktoś może z forumowiczów ten zawór w poliftowych audiczkach? Jest ktoś kto już temat ogarniał i podzieliłby się doświadczeniem i radami? Pozdrawiam.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  3. #3
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja to wymieniałem u siebie ostatnio, generalnie "zmasakrowałem" ten wężyk o którym mówisz i jakoś na siłę go ściągnąłem małym śrubokrętem. Potem delikatnie przyciąłem tapeciakiem i nałożyłem na króciec na nowym EVAPie, jednak nie jest to to co powinno być. Po wspólnym śledztwie wraz ze znajomym sprzedawcą części, znaleźliśmy evap w zestawie z tym wężykiem z tworzywa i generalnie taki powinno się założyć (koszt jak pamiętam ok. 300zł). Miałem gdzieś na kartce napisany numer odpowiedniej częsci (kpl.), ale nie mogę jej teraz znaleźć. Jak tylko wpadnie mi w ręce to napisze, żeby oszczędzić Ci szukania

  4. #4
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A montując ten z wężykiem musiałeś dodatkowo coś demontować bo on tam wchodzi wgłąb i ciężko od góry jest go wymienić.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  5. #5
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Niestety do tej pory jeżdżę na tym "patencie" który zrobiłem wcześniej, jeszcze nie wymieniałem kpl. zaworu z wężykami

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •