Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: pare pytan, czyli moje I cb (uniden + wilson)

  1. #1
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny pare pytan, czyli moje I cb (uniden + wilson)

    yo

    przegladajac tematy na a3 club, oraz forum cb radio, zdecydowalem sie na zestaw uniden 520 i bat wilson 100cm...

    nieco jestem zawiedziony, bo w 8l nie widze miejsc gdzie moglbym sensownie zamiescic radyjko... kto pisal w temacie jakie cb radio wybrac, ze uniden miesci sie na polce pod swiatlami z lewej - mowa oczywiscie, o 8l ten klamal, albo nie sprecyzowal! faktycznie radyjko sie miesci i ladnie siedzi, ale tylko do czasu w ktorym nie podepniemy pod niego anteny... wtedy radyko wydluza sie o 4cm i niestety jezeli wejdzie w schowek, to na pierwszym zakrecie, czy tez dziurze znika z niego... wiec ciekaw jestem gdzie Wy mocujecie swoj sprzet, bo pod fotel tez nie wchodzi!? :/

    pare pytan... otoz jak korzystac z radia... niby pyt proste, ale chodzi mi o regulacje pokretlem squelch - chodzi o to, ze on reguluje sygnal z kanalu 19 i tych sasiednich? jezeli dobrze wyreguluje to odbieram z 19, a nie np 18 czy tez 20? chociaz zauwazylem, ze jak mam sq skrecone w lewa na max to odbieram sporo, natomiast RF gain kompletnie nie wiem do czego sluzy... zauwazylem tylko, ze jak mam skreone na maxa w prawo, to tez wiecej odbieram... ale co z tego... jak nadawalem sq max lewo, rf gain max prawa to nikt nie odpowiedzial...ogolnie zauwazylem, ze dobrze zbieram, a slabo nadaje... moze kwestia, ze nie podlaczylem pod SR i nie dokonalem strojenie, ale powiedzcie mi jak ustawiacie radyjko, zeby w trasie miec max zasieg, natomiast w miescie dobrze slychac w swoim kregu?

    szerokosci

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    massiwo ale nie doczytales ze kazdy z nas z unidenem robil z tylu otwor na kable i wpuszczal je od tylu ?? wtedy wszystko pasuje jak ulal :] co do pokretel ja mam srodkowy na miedzy polowa a 1/4 a ostatnie na srodku
    .......

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    1. jak bys mial napisane skad jestes a nie z miasta boga to pewnie ktos by ci pomogl... :/
    2. nie widze problemu z montarzem nic mi nie wystaje zadne 4cm ktos kto ci montowal to jakis wal byl bo mozna z tylu zrobic otwor (wywiercic ) i ladnie antene przez to puscic i wszystko super sie miesci ...
    3. nie wiem oco ci chodzi jak jestes na 19 kanale to slyszysz tylko i wylacznie 19 a nie 18 i 20 jak ogladasz tvp w tv to widzisz tez naraz tvn polsat i kanal playboya ? chyba nie ...
    4. co do regulacji i tego co jak ci odbiera nie mam pojecia jak tego nie widze proponuje podjechac do jakiegos serwisu DOBREGO napewno nie tego co ci montowali radio , sprawdzic czy antena jest dobrze zestrojona... chyba ze bawiles sie radiem ktore nie mialo podlaczone anteny to spaliles koncowke mocy i pewnie dlatego cie nie slychac i masz problemy z odbiorem ...
    5. i napisz skad jestes bo ja na forum np mialem przerwe chcialbym ci pomoc a nie moge bo jestes z miasta boga :/ wiec co mam ci za serwis polecic ? Anioły ?
    420 500 km
    1

  4. #4
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    juz wyjasniam...
    jestem ze wsch wlkp, male miasteczko... stad brak nazwy... powiedzmy okolice konina
    radyjko kupilem z tej aukcji...
    http://www.allegro.pl/item390657345_...on_100_cm.html
    nikt mi nie montowal sprzetu, chwycilem za lutownice, podpialem koncowke do gniazda zapalniczki... no i jest
    tak myslalem, ze byc moze moze sprawa lezy w tej plytce z tyl... tylko powiedzcie mi jak przeprowadzacie kable od tyl... i gdzie wychodza!? moze jakies foto... malo tu na forum fotorelacji z montazu, napraw itp... taka dygresja :/
    o sq i gf gain pytam jak sie reguluje, bo domyslam sie, ze dobiera sie do przestrzeni w ktorej sie znajdujemy...
    odnosnie kanalu to, nieco zle zrozumialem tlumaczenie w instrukcji... jest ok, 19 to 19ka

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    1. Nie wiem co za dziwny pomysl kupic cb i nie stroic go ... :/ proponuje sie przejechac do lodzi czy poznania masz 100km autostrada nie przesadzaj ... chyba ze w koninie jest jakis serwis a jest napewno.
    2. Niech to radio zestroi Ci ktos kto sie zna bo jak tego nie zestroisz to efekt mozesz miec taki ze bedziesz slyszal tylko tych co maja dobre sprzety a zasieg na jki bedzie cie nioslo bedzie z 3km zamiast 17km :/
    3. kable ciagniesz tak : wkladasz antene na dach i prowadzisz kabel przez bagaznik progiem lewym/prawym (lepiej lewym) wychodzisz ladnie kolo pedalow i juz tam po swojemu podlaczysz do radia przed zrobieniem podlaczenia z radiem powinno sie to zestroic bo wazne jest to gdzie antena sie znajduje (w jakim miejscu na dachu) .
    4. po zestrojeniu ladnie wszystko pochowac i podlaczyc sprawdzic i sie cieszyc ... bez strojenia bedziesz mial mizerny efekt jak dlamnie ... stad moze cie nikt nie slyszy a i ty slabo slyszysz i bawisz sie pokretlami
    Dodano:
    masz magnesowke wiec proponuje jakas cieka naklejeczke na blaszcze (na dachu) nakleic dlaczego ? bo nawet jak na poczatku nic nie widac to antena podczas jazdy jednak sie rusza tyci bo tyci ale po pol roku czy tam po roku (nie wiem ile latasz) zrobi ci sie ladne wytarcie pod magnesem
    Ostatnio edytowany przez Proxa - 09-07-08 o 19:08 Powód: Automatyczne łączenie postów
    420 500 km
    1

  6. #6
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Proxa ja wogole radia nie stroilem i zbieralo elegancko !

    Co do polozenia kabli Proxa juz napisal
    .......

  7. #7
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    to neo proponuje zeby zestroic .. chyba ze ci styka ile masz...

    jak poczytasz forum cb-radio.pl to 50 na 50 przypadkow nie trzeba stroic ale jednak reszte trzeba :/ jestem mocno rozpisane o strojeniu nawet czesto dlugosc kabla ma wplyw na jakosc odbioru (jak i sama jakosc kabelka) . nawet naklejka pod antena nie powinna byc grubsza od jakiejs tam wytycznej zeby zetkniecie magnesu z blacha bylo jak najblizsze mozna czytac tam kilka dni

    RESUMUJAC jesli kolega ma problemy z odbiorem czy nadawaniem to ja widze problem w zestrojeniu anteny z radiem ! a moze przypadkiem sobie nacisna gruszke jak anteny jeszcze nie bylo i pozamiatane... :/ koncowka mocy dostanie i nara dlatego proponuje zeby sie temu przygladna ktos kto ma jakiekolwiek pojecie na cb-radio.pl jest tysiace userow ktorzy sie znaja na CB mysle kolego ze nawet usiebie w miejscowosci znajdziesz kogos i napewno ci ktos pomoze !
    420 500 km
    1

  8. #8
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dobra, radyjko zestroje...
    natomiast nad montazem jeszcze sie zastanowie co, gdzie i jak...
    na forum cbradio jest tez podwieszony temat gdzie czytam, ze nowym anten nie trzeba stroic, bo zostalo juz to zrobione przed producenta, z kolei w innym, ze nalezy tego dokonac...
    zbierac, zbieralo dobrze, tylko z nadawaniem gorzej...
    a powiedzcie mi taka rzecz, jak slysze, w radyjku kogos, tak jakby mowil przez megafon, to jak blisko moze mnie byc? 50m?

  9. #9
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    nie hehehe to najczesciej sa wkladki w g******h ... i daja taki poglos echa taki bajer w gruszce

    co do strojenia to tak niby mowia.... ale posluchaj weteranow ktorzy sa antenofilami to ci powiedza ze kazda powinno sie stroic to tak jak w TV wlacz tv z antena na dachu i zobaczysz snieg dlaczego ? bo nie zestroiles dopiero trzeba odszukac dane kanaly ... tak samo strojenie ustawia sie kanalay niskie wysokie i sie stroi do tego tak zbey bylo najlpeiej np jak w tv znajdziesz juz kanal i bedzie mial snieg to zauwaz ze zawsze mozesz jeszcze recznie dostroic itp
    420 500 km
    1

  10. #10
    eject's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a z tym megafonem to jeszcze mogl ktos z bazy nadawac wtedy tez tak ladnie slychac ;]
    A3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •