Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 38

Temat: Led z funkcją dynamicznego kierunkowskazu

  1. #1
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Lightbulb Led z funkcją dynamicznego kierunkowskazu

    Witam wszystkich
    Osobiście nie znalazłem tego zagadnienia do A3 8P nigdzie więc pisze tutaj. Czy ktoś z forumowiczów interesował się montażem u sb w aucie pasków led z dynamicznym kierunkowskazem? Nie ważne czy z przodu czy z tyłu, a najlepiej jak by sie dało w obie strony coś z tym zadziałać. O ile z przodu widziałem ze to nie problem o tyle z tylu nie znalazłem nic na ten temat. Dodaje do tematu filmik aby zobrazować o co dokładnie mi chodzi. Co o tym wgl sądzicie, jak wam sie to podoba?

  2. #2
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Kiedyś zagłębiałem się w temat. Są też na allegro adaptery do nowszych np a4 gdzie ma ona lampy z tyłu dzielone tzn część kierunkowskazu led jest na karoserii a druga część w kalpie bagażnika. W a3 takiego czegoś nie zrobisz. Ewentualnie można by było podłubać w poliftowych lusterkach tam kierunek jest na kilku ledach ale czy dało by się takie coś zrobić to nie wiem.

    Takie coś jeszcze znalazłem raczej gadżed bez żadnych znaków homologacji itp.
    Do montazu w przednia lampe: https://m.aliexpress.com/s/item/3280...1-e474dc24126b

    I taki wynalazek;
    https://m.aliexpress.com/s/item/3280...1-e474dc24126b

  3. #3
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Jeśli o te wynalazki chodzi to akurat je widzialem z przodu temat do ogarniecia bardziej problematyczny jest tył. Znalazlem gościa na forum A4 który pisze ze on jako jeden z pierwszych zrobił takie moduły do lamp w Polsce, może jest szansa zeby zrobił cos pod nasze 8P?

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ostatnio na TVN Turbo w programie 101 napraw był dokładny opis jak zamontować dynamiczne kierunki. Było w A6 ale wydaje mi się, że to kwestia czasu gdy alledrogo zaleją inne zestawy do różnych Audi.
    Dziki

  5. #5
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Z przodem nie ma problemu ....zależnie od tego co się chce włożyć bo trzeba dopasować to sobie długością a nie wszystko da się dzielić - taśmy led tak ale już tuby nie .
    Co do tyłu to długo myślałem ....chciałem wsadzić tam tubę lub led w lampę poliftową w sposób taki że
    - scalić kierunkowskaz z światłem wstecznym, wsadzić tam led dwukolorowy i jak by trzeba było byłby kierunkowskaz a po przełączeniu biegu wstecznego palił by się drugą barwą czyli na biało
    materiały są, scalić te obydwa świtała sie raczej da
    Ale największy problem w tym że nie da się lampy rozkleić, prędzej się stopi ....i to tak na tyle w tym temacie

    Jest jedna opcja pokiereszować lampę ale będzie to wówczas ULEP a nie lampa
    Inna opcja jaka przyszła mi do głowy z racji parującej lampy to to że , najczęściej lampy jak parują to dla tego że puszcza klej na tej pionowej prostej części i jak już ona puszcza to jest niby szansa cisnąć ją dalej, ale ja swoją lampę skleiłem w ramach naprawy , więc nie próbowałem robić to o czym piszę bo mogło by się skończyć słabo.
    gdyby była lampa na testy można by podłubać ale nie jest to taki Light

    Nad przodem myślę ale czy do czegoś dojdzie ...nie wiem

  6. #6
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Pisałem z gosciem z forum a4 ktory sie tym zajmuje to powiedzial ze sa dwie opcje, albo zrobic dynamiczny z tego kierunku który jest ale efekt marny a koszt 1,5tys albo przelutowac ledy w lampie ale nikt nie wylozy takiej kasy zeby miec dynamiczny kierunkowskaz bo to sie raczej nie dodaje. Tak wiec na chwile obecna raczej nie ma szans na dynamiczny w naszycch autach za jakies realne pieniadze.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    ja się tym interesowałem lecz samo włożenie tego paska w przednie lampy nie wystarczy za dnia słabo to wygląda lecz w nocy robotę robi jak należy




  8. #8
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat chodzi mi po głowie zrobienie dynamicznych kierunkowskazów ale w tylnych lampach.
    Ostatnio przyjrzałem się dokładnie tylnej lampie i kierunkowskaz ma wymiary 20cm x 1,5cm jest wmiarę dobre dojście (od tyłu lampy od strony żarówki) by włożyć listwę neon led bez żadnego klejenia tego neonu gdyż jest tam ta szczelina 1,5cm.
    Lampa:



    Neon jaki chciałbym zastosować to taki: jest on również z funkcją drl ale w tylnej lampie podłączony byłby tylko kabel do kierunków i do masy (spełniał by tylko rolę kierunkowskazu)

    aukcja na ali

    tak to świeci:



    Nurtuje mnie tylko jedno czy intensywność takiego światła będzie dobrze widoczna w dzień (czy bardzo słoneczne dni) macał ktoś ten wynalazek i czy będzie to dobrze widoczne?

  9. #9
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Pomysł ciekawy tyle że najkrótszy led ma 30cm... co zrobisz z 10cm? 😁

    tapnięte z S7 edge

  10. #10
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    pisałem chińczykiem jest opcja skrócenia tzn pasek led jest włożony w tą elastyczną rurkę i ona jest zaślepiona silikonem więc można pasek led wysunąć i normalnie skrócić ledy.
    Czytałem kilka opinii na ali i ludzie narzekają akurat na światło dzienne, że w dzień jest zbyt słabe i mało widoczne obawiam się, że z kierunkiem może być tak samo.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •