Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 36

Temat: Oznaczenie Lamp

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Czy lampy z Anglika 8p0941004 AN będą pasowały do A3 2012? (kolor ledów itp) Jak wygląda przeróbka na europejską takiej lampy?

  2. #12
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    lampa wyglądem oraz kolorem leda jest taka sama jak EU. Różnica leży w przysłonie soczewki. Należy wymienić przesłonę kształtem odwróconą do tej z wersji angielskiej.
    Zdarza się, że soczewka w lampię ma tą przesłonę 2w1 i za pomocą dźwigienki przestawiamy przesłonę na wersję EU.

    Pokazałem to na zdjęciu:

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Czyli ta dźwignia załatwi sprawę w tym przypadku? Konieczne jest rozbieranie lampy?

  4. #14
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    miałem kiedyś rozebranego bixenona z polifta i o ile dobrze pamiętam soczewka niestety ma tą przysłonę bez dźwigienki.
    No i zapomnij, że od tak rozkleisz lampę na szwie gdzie jest sklejona. Przerabiałem temat ona jest sklejona jakimś innym klejem niż lampa z przedlifta grzanie w piekarniku niewiele ci da ja grzałem tak, że aż obudowa robiła się plastyczna a klej był ledwo miękki a z każdym co gadałem co zajmują się między innymi regeneracją odbłyśników mówili, że wycinają dremelem po obrzeżu obudowy lampy by wyciągnąć środek i potem na nowo ją kleją.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Widawa, Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    Czy te reflektory się czymś różnią? Ten z końcówką kodu 029 jest chyba od s3 2008-2012 a ja potrzebuję taką jak na drugim zdjęciu czyli bixenon z ledem do a3 8p 2010.



  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Z tego co na online'owej etce widzę, to BE zostały wycofane w 2013 roku i zastąpione BM.
    anonimowe A3 8P.

  7. #17
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    8P0941029BE został zastąpiony 8p0941029BM a ten z kolei został zastąpiony 8P0941029BQ.
    Wszystkie te wymienione to bixenon nieskretny

  8. #18

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Widawa, Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    To pytanie z innej beczki. Czy jeżeli mam reflektor oryginalny Hella to ten: https://www.czesciauto24.pl/hella/930307 będzie taki sam jak oryginał? Czy produkowany jako zamiennik już może mieć gorsze właściwości? Bo znalazłem na olx za tysiaka nowy nie używany z 2016r firmy Hella z tym, że wyprodukowany w Czechach i podejrzewam, że to to właśnie może być taki zamiennik a w takim wypadku lepiej dopłacić te 5 stówek i mieć nówkę z gwarancją lub szukać oryginału jeżeli taki zamiennik może być gorszy jakościowo.

  9. #19
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ten z linka będzie zamiennikiem firmy hella ale nie sygnowanym logo producenta. Na takiej lampie nie znajdziesz nr OEM audi. To tak jak szyby np pilkington montowane na 1szy montaż z logo audi a na rynku masz pełno szyb "aftermarketowych" bez logo. Niby ten sam producent i powinna być taka sama jakość ale w rzeczywistości tak nie jest. W przypadku szyb jest duża różnica w jakości. Z lampą może być podobnie. Ja szukałbym oryginalnej nawet i z używek. Mając wcześniej a3 polifta też szukałem lampy (około pół roku) po ogłoszeniach i trafiłem używkę ideał za 400zł.
    Więc da się kupić za rozsądne pieniądze no chyba, że kasa nie ma dla ciebie znaczenia to szukaj nowej.
    To, że lampa ma "made in czech republic" tym się nie przejmuj dużo oem-owych części jest robionych u naszych sąsiadów.

  10. #20

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    U siebie w przedlifcie mam lampe o numerze 8P0 941 004M (prawa), muszę ją wymienić i teraz pytanie czy lampa z końcówką "D" będzie taka sama?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •