Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 101

Temat: Wydech z S3 do A3

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny Wydech z S3 do A3

    Witam, zamierzam kupić wydech do mojej A3 8v z s3 8v Chciałbym się Was zapytać co mam zrobić by podpiąć klapy wydechu do systemu audi lub przynajmniej by przełączać głośniej/ciszej bez wymiany klap/przepustnic.

    Pozdrawiam !


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Johny33's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Podpinam się do pytania , może ktoś zna odpowiedź ?

  3. #3
    Assocati's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3/S3 Sedan 2017
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Ktoś może przerabiał temat, będzie pasować ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Ja u siebie zmieniłem wydech z S3 i tez mam problem z podłączeniem klap.
    Wydech jest bez środkowego tłumika -który i tak jest tylko przelotówką- do tego mam zamontowany downpipe przez co jest troszkę za głośno.

    Zaczerpnąłem opinii u dwóch osób, i tak:
    - komputer steruje w którym momencie otwierają się klapy - co jest raczej oczywiste- ale nie wiadomo czy komputer z cywilnej wersji (nie z S3) to ogarnie
    - podpiąć "na krótko"- nie posiadają wiedzy czy można. Są trzy bolce w wtyczce i potrzeba schematu a i tak nie ma pewności czy zadziała
    - w moim aucie nie posiadam "drive select" więc sprawa jeszcze bardziej się komplikuje.

  5. #5
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Warto zaznaczyć, że wydech z S3 pasuje bez problemu do wersji A3 ale z quattro i to dosłownie 1:1. Zwykłe 1.8/2.0TFSI FWD ma inaczej poprowadzone rury/inny układ wydechowy. Widac to na aukcjach na allegro. Sterowniki klap to pewnie oddzielne moduły CAN i mają piny: +12V, GND i CAN ale mogę się mylić. Jesli są to moduły CAN to wysterowanie silniczków poza sterownikiem silnika jest znacznie utrudnione. Moduł powinnno dać się zaprogramować do kompa A3, ale to też tylko domysły bo nie weryfikowałem tego nigdzie. Tłumik środkowy nie jest przelotowy, dlatego po wyrzuceniu robi się głośno w aucie - to właśnie tłumik środkowy w dużej mierze dba o komfort dźwiękowy w środku samochodu. Ja osobiście nie bawiłem się z klapami, tylko zostały usunięte i jest otwarte cały czas.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Co do srodkowego tlumika:
    Roznica jest taka, ze kiedy wycialem srodkowy tlumik to jedynie po uruchomieniu na zimnym silniku byl troszeczke, nieznacznie glosniejszy.
    Po wyrownaniu obrotow juz nie bylem w stanie uslyszec roznicy.

    W tej chwili jest downpipe bez srodkowego tlumika i z wydechem S3 z otwartymi klapami, zrobilo sie duzo, duzo glosniej.

    Nie wiem jaka bylaby roznica w polaczeniu- downpipe i srodkowy tlumik ale skoro przy serii roznica byla znikoma to podejrzewam, ze w tym przypadku takze.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Też planuję dołożenie wydechu z s3 do mojej a3 z usa. Mógłbyś wrzucić filmik jak to chodzi? Zastanawiam się czy brać oem s3 czy jednak dołożyć i zrobić custom np w mgmotorsport- widziałem że robili taki wydech 2x2 dla golfa GTI.

  8. #8
    dansu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Post

    Czyli można założyć bez problemu od s-ki, pod względem fizycznym pasuje a jeśli chodzi o te klapy to można ich nie podpinać albo zrobić otwarte cały czas? Wytłumaczy ktoś? Ściągam z USA i będę modził odrazu, chce się przygotować

    A orientowales się jakie ceny customow?
    DanSu
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic50604_1.gif

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Można zrobić w MG, ale jest to już dużo większy koszt i od czasu jak wcisną Cię na listę oczekujących do momentu założenia wydechu może minąć sporo czasu.

    Wydech z S3 pasuje P&P, z tym, że musicie pamiętać żeby kupić wydech z sedana, a tych jest już nieco mniej.
    Druga rzecz to zderzak/dyfuzor. Nie wiem czy dyfuzor z S3 pasuje do zderzaka s-line, nie miałem możliwości sprawdzenia.
    Nie mam wersji S-line, dyfuzor z S3 nie pasował, poźniej już nie ryzykowałem i zmieniłem cały zderzak z S3.
    Kolejna rzecz o której trzeba pamiętać, dyfuzor z hatchbacka nie pasuje do sedana. Wyglądają prawie identycznie, nawet jak się przyłoży do zderzaka.

    Klapy w wydechu mam otwarte cały czas, nie są podłączone, zresztą nawet ich nie podepniesz bo w oryginale nie masz pociągniętej wiązki.

    Przed zrobieniem programu zainstaluj downpipe, dzięki temu zyskasz z 10- 15 KM i większą przepustowość. Da to na pewno większe pole do popisu dla Tunera.
    Oczywiście musisz się liczyć z tym, że będzie głośniej o czym pisałem we wcześniejszych postach, ale strzały z wydechu i "popcorn" wszystko rekompensują.

    Postaram się jutro wrzucić filmik, ale zaznaczam, że mam zainstalowany downpipe przez co wydech jest głośniejszy.
    Bez downpipe nie ma praktycznie różnicy w głośności między seryjnym wydechem a tym z S3

  10. Podziękowania dla zarzykP za pomoc w problemie

    MrMike (15-01-19)

  11. #10
    dansu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Fajnie, jak dasz rade to wrzuć filmik.
    Od hatchback'a nie pasuje ? Masz może nr tego wydechu od sedana? na allegro jest ich troche (8V4253181AD) ale nie piszą czy sedan czy HB..
    DanSu
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic50604_1.gif

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •