Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 101

Temat: Wydech z S3 do A3

  1. #91
    stefdeath's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 8V sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzegorz1189 Pokaż post
    Ok dzięki za pomoc. A orientujesz się czy jeśli bym zamontował cały układ wydechowy od S3, to zderzak trzeba zmieniać czy podejdzie pod standardowy?
    na poprzedniej stronie masz fotkę mojego auta ze zwykłym zderzakiem. W wydechu S3 problem jest taki, że rury idą w innym rozstawie niż w zwykłym tłumiku. Seryjną dokładkę też nie da się tak dociąć żeby było ładnie. Dlatego ja zamontowałem dokłądeczkę z wersji 1.8 która ma dwururkę z lewej strony a po prawej ma wnękę o takim samym kształcie. Pasuje P&P. Po wycięciu tej wnęki wchodzą 2 dwururki idealnie - wygląda jak oem z fabryki Trzeba tylko przerobić rurki idące od tłumika żeby trafiały idealnie w te miejsca. Ori S3 w zderzaku S3 idą bliżej środka auta.

    taka dokładka:

  2. #92

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Też fajne rozwiązanie, masz gdzieś nr tej dokładki?

  3. #93
    stefdeath's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 8V sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzegorz1189 Pokaż post
    też fajne rozwiązanie, masz gdzieś nr tej dokładki?
    8v5 807 521 b

  4. #94

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Dzięki 😉

  5. #95

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    A wydech z Rs3 też podejdzie bez problemu bo mam okazję kupić czy lepiej od S3?

  6. #96
    stefdeath's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 8V sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzegorz1189 Pokaż post
    A wydech z Rs3 też podejdzie bez problemu bo mam okazję kupić czy lepiej od S3?
    Puszka z końcówkami bez problemu. Będzie głośniejszy od S3. Z tego co słyszałem to on tak nie rezonuje poniżej 1500obr. I jest duża szansa, że będzie pasował do takiej dokładki jak powyżej bez przerabiania - widziałem kilka aut właśnie z taką dokładką i tym wydechem. Minus, że końcówki od rs3 będą bardzo widoczne - zwykły zderzak nie schodzi tak nisko jak ten z RS, który ładnie zakrywa końcówki.

  7. #97

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    No to chyba trzeba szukać jednak od S3

  8. #98
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzegorz1189 Pokaż post
    Mam a3 z USA 220km sedan, jaki efekt da zmiana samego DP a zostawienie oryginalnego wydechu? Ponieważ mam zwykły zderzak a też nie wiem czy wydech z s3 by tu podszedł bez jakiś przeróbek?
    Po zmianie DP będziesz lepiej słyszał przepięcia biegów, w szczególności przy bucie z 1 na 2 jest baaardzo soczysty bąk 😀



    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcin_o23 Pokaż post
    chociaż ostatnio przypłynął mi G7 GTI, silnik przecież ten sam co A3 z USA i tam na seryjnym wydechu jakoś to inaczej, lepiej brzmi niż seryjna A3, jestem ciekaw w czym tkwi różnica
    Różnica tkwi w zupełnie innym układzie wydechowym, środkowy tłumik jest innej budowy tak jak i końcowy w którym pucha jest znacznie mniejsza jak w A3.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stefdeath Pokaż post
    Ale jest kilka "ale":
    Na klapach zablokowanych w pozycji otwartej na stałe jest nieznośny rezonans na obrotach poniżej 1,5k - głównie przy hamowaniu i przyspieszaniu.
    Przy zamkniętych klapach w trasie od ok 130km/h przy jeździe ze stałą prędkością zaczyna być słychać z tyłu ten tłumik-jednostajnie cicho sobie burczy, co trochę mnie denerwuje. W serii był tylko szum opon i wiatru. Tak samo np. na 6b przy mocniejszym dodawaniu gazu w trasie dużo głośniej słychać tłumik z tyłu.
    Trochę dziwi mnie, że na DP ze sport katem u kolegi Chudy92 głośność jest jak seria...
    To u mnie nie ma żadnego rezonansu przy 1,5k...
    W trasie przy większych prędkościach wiadomo, że jest głośniejszy, szczególnie przy obciążeniu ale u mnie klapy otwierają się w ok 3k obr i mimo tego jest znośnie i nie męczy mnie, ani żony z dzieckiem na tyle 🙂
    Wiem na pewno że przez kata jest u mnie ciszej niż w np. u znajomego w S3 z DP bez kata.


    Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  9. #99
    stefdeath's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 8V sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy92 Pokaż post

    To u mnie nie ma żadnego rezonansu przy 1,5k...
    W trasie przy większych prędkościach wiadomo, że jest głośniejszy, szczególnie przy obciążeniu ale u mnie klapy otwierają się w ok 3k obr i mimo tego jest znośnie i nie męczy mnie, ani żony z dzieckiem na tyle 
    Wiem na pewno że przez kata jest u mnie ciszej niż w np. u znajomego w S3 z DP bez kata.
    no właśnie - klapy masz otwierane od 3k a u mnie gdy są otwarte non stop to poniżej 1,5k to nie da się jeździć. Na razie włożyłem 2 dbkillery i trochę pomogło + manualnie sobie zamykam klapy na długie trasy ( blokowanie na śrubkę ) ale docelowo będę robił sterowanie klapami z pilota i może soft skrzyni żeby mi nigdy nie schodził z obrotami poniżej 1,5.

  10. #100

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    A jaki DP wybrać pod wydech z s3?

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •