Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Likwidacja szkody z OC życia prywatnego?

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Likwidacja szkody z OC życia prywatnego?

    Witam.

    Pech mnie jakoś nie opuszcza, ledwo autko od lakiernika wyjechało a już musi do niego wracać. Otóż miałem kolizje z psem! Niby nic ale zderzak, plastik halogenu wraz z jego trzymaniem oraz maskownica spryskiwaczy poszły się pokochać.

    Właściciel psa został odnaleziony, policja była na miejscu i wręczyła odpowiedni mandat. Koleś ma OC życia prywatnego w PZU i twierdzi, że można likwidować szkodę z tegoż produktu.

    Pytanie do znawców OC... Da się likwidować czy od razu kierować sprawę cywilną? Koszty naprawy to ponad 2 tyś więc jest o co walczyć.

    Z góry dzięki

    pozdrawiam
    Dziki

  2. #2
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Weź od niego numer polisy i zgłaszaj sprawę do PZU. Jeżeli jego OC obejmuje także szkody wyrządzone przez posiadane przez niego zwierzęta to nie ma problemu. Dopiera jak dostaniesz odmowę od ubezpieczenia kieruj sprawę na drogę cywilną.


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sxgn Pokaż post
    Dopiera jak dostaniesz odmowę od ubezpieczenia kieruj sprawę na drogę cywilną.
    Dzięki za szybką odpowiedź. Tak właśnie myślałem aby wpierw poczekać do odmowy lub potwierdzenia tudzież zgody na likwidacje.

    Drążyłem temat z kolegą od ubezpieczeń ale w innym towarzystwie jak PZU... Mówi, że to wszystko kwestia zgłoszenia bo OC życia prywatnego jest dość szerokim zakresem ubezpieczenia. W moim przypadku zawinił rodzic jak i dziecko, które nieopacznie wypuściło psa na drogę... Pies poleciał dziecko rodzic zdążył złapać. Czy to jest szczęście w nieszczęściu nie wiem. Wiem tylko tyle, że kolizja z pieskim jest na 100% mniej bolesna niżeli z tfu-tfu nie daj boga z dzieciakiem.
    Dziki

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No i udało się !!! Temat do zamknięcia ale jeżeli ktoś miałby kiedyś zapytania jak zgłaszać szkodę to zapraszam na PW.

    Rozliczenie bez gotówkowe czyli mam nowy zderzak, halogen oraz grill !!! Resztę gratów wystawie na naszym forum po zrobieniu autka.
    Dziki

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •