Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokazane rezultaty 151 do 156 z 156

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #151

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Stukanie w zawieszeniu

    Posiadam problem ciężki do zdiagnozowania kończą się pomysły. Mianowicie po wymianie kompletnego zawieszenia tj(amortyzatory sprężyny tuleje łączniki końcówki itp..) pojawiły się odgłosy stukania podczas skręcania autem. Najbardziej widoczne stukanie jest podczas gdy samochód zostanie rozbujany podczas jazdy krótkimi ruchami kierownica. Najgłośniej odzywa się podczas powrotu kierownicy z maksymalnego skrętu. Odgłosy wydobywają się w okolicach piet pod pedałami. Przenoszone są na zarówno na stronę kierowcy i pasażera. Na kierownicy żadne luzy nie są wyczuwalne, nie ma objawów drżenia pukania.
    Osobiście podejrzewam drążki kierownicze, maglownice, lub poduszki silnika. Samochód był 2 razy u diagnosty na szarpakach nic nie zostało znalezione żaden luz. Miał ktoś podobne objawy? Z góry dzięki za pomoc

  2. #152

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice / Zebrzydowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Ja miałem takie stuki własnie przy konieczności wymiany drążka kierowniczego, ale wtedy powinien być wyczuwalny jakikolwiek luz na szarpakach..

  3. #153

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Czy stuki pojawiają się jak kręcisz gwałtownie kierownicą lewo - prawo?

  4. #154
    Michał_1977's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hes221 Pokaż post
    Samochód był 2 razy u diagnosty na szarpakach nic nie zostało znalezione żaden luz. Miał ktoś podobne objawy? Z góry dzięki za pomoc
    Spójrz na mój post ze strony 13 (jeśli to jeszcze aktualne).

  5. #155

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czesc,
    potrzebuje pomocy, od 2 lat borykam sie ze stukami tylnego zawieszenia głównie jest to prawa strona, stuki zaczęły być słyszalne po usztywnieniu zawieszenia (wszystko nowe) na tyle tuleja lemforder, sprzężyny eibach+bilstein b4 sport, razem z nowym mocowaniem amortyzatora, odbojem i osłoną. rozebrałem całe nadkole - nie pomogło, w srodku plastiki nadkola - również bez rezultatu, poskładałem siedzenia aby wykluczyć ewentualne luźne mocowanie foteli i nic. Tłumik siedzi sztywno, jakiś czas temu zamieniłem tylne amortyzatory stronami - również nie pomogło. Brak mi już pomysłów, zacisk ma lekki luz, jak go mocno szarpie to jest stuk, lecz na lekko zaciągniętym ręcznym również są stuki, może mniejsze, ciężko powiedzieć.

  6. #156
    Smolak99's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Witam, mam pytanie. Od kilku dni w aucie występuje dziwny odgłos przy ruszaniu czy to prosto, czy skręcając, oraz podczas jazdy czuć na podłodze minimalne drgania, występuję one po stronie kierowcy, a odgłos przy ruszaniu dobiega jakby od okolic koła, odgłos jest dość charakterystyczny bo jest to jakby "trzeszczenie", nie jest to na 100% amortyzator, wygląda to tak że dodając gazu i ruszając powoli z lewej strony słychać stukanie/trzeszczenie, sprawdzałem też zaciągając hamulec ręczny stojąc prosto i puszczając powoli sprzęgło, gdy sprzęgło jest już blisko góry słychać te stuki, nie wiem co jest problemem, poduszki, przegub? miał ktoś coś podobnego.

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •