Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 156

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #121

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam !

    Mam probem z prawa strona zawieszenia:

    Z przodu wywaliło prawy (tylni) silent block. - Do wymiany, natomiast z tyłu osadzenie sprężyny siedzi około 3 cm niżej ziemi z prawej strony niż lewej :/ Pękła również jakaś plastrikowa osłona (1J0511534A) czy czas na wymiane belki ?

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #122

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam panowie cos mi stuka w przednim zawieszeniu, dokladniej w prawym kole, najbardziej ten odglos jest slyszalny podczas przejezdzania na skreconych kolach np przez lekki kraweznik i niekiedy podczas jazdy na wprost po nierownosciach ewidentnie jest to glosny stuk, podejrzewam wlasnie sworzen aczkolwiek rozwazam opcje drazka kierowniczego (?)

  3. #123

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działdowo / Sopot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    moze gumy stabilizatora, albo łączniki ? generalnie moze to być wszystko, najlepiej podjechać na stacje diagnostyczną i sprawdzić, na własną ręke to chyba mozesz tylko końcówki drążków sprawdzić, skręć kierownicą w prawo tak zebyś łapę wsadził, złap za końcówkę, a druga osoba niech kreci lekko ale energicznie w prawo i w lewo i wtedy powinieneś wyczuć czy na końcówce jest luz

  4. #124

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Gumy moga stukac? Z tego co wiem bardziej skrzypiec? Drazki sprawdzalem zadnego luzu.. Ale zauwazylem ze na jednej tulei wahacza guma jest juz sparciala, moze to byc winowajca? Łaczniki stabilizatora stukaja chyba tezna wyprostowanych kolach nie? Od kupna samochodu tez strasznie skrzypi mi przednie zawieszenie.. Obstawiam gumy ale czytalem tez ze sworznie moga wydawac taki dzwiek?

  5. #125
    Michał_1977's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Tajemnicze stuki/trzaski w przednim zawieszeniu- rozwiązanie.

    Czytać ludziska,bo więcej nie będę się powtarzał

    Piszę ten post nie dlatego,że mam problem,a dlatego że rozwiązałem go i chcę nieść pomoc osobom równie zdesperowanym jak ja wtedy,gdy mnie dotyczył. Wtedy sam szukałem jakiejś wskazówki w necie,która naprowadziłaby mnie na właściwy trop,ale znajdywałem tylko i wyłącznie rozpoczęte wątki bez rozwiązania.
    Jeśli moderator uzna,że nie w tym dziale napisałem,to proszę o odpowiednie umiejscowienie tematu,bo świeży jestem tutaj i uczę się dopiero

    Do sedna- niecałe 2 lata temu,brat kupił 8L-kę z ASZ-em pod maską i na początku było wszystko elegancko,cud miód i malinka,ale jak się po krótkim czasie okazało,pewnie dlatego było wszystko O.K. bo auto przed kupnem cały czas stało (nie jeździło w ogóle) pod chmurką i zawieszenie zaszło rdzą.
    Po jakimś tygodniu użytkowania,pojawiły się delikatne stuki,a w miarę jeżdżenia nasilały się i po jakimś czasie już tak waliło,że manewrując pod szpitalem,tak walnęło,że biedne jaskółki które ulepiły sobie gniazdka przy oknach,nagle opuściły swoje domki...
    Stuki,puki i trzaski o których mowa,miały charakter przeskakującej sprężyny.Był to krótki,mocny i głucho-metaliczny trzask,który przy skręconych kołach w lewo,pojawiał się z prawej strony i odwrotnie-przy kołach w prawo pojawiał się z lewej strony. Wystarczyło na skręconych kołach (na 1 biegu lub wstecznym) zjeżdżać z delikatnego krawężnika lub na niego wjeżdżać i już waliło,aż się ludzie oglądali lub podskakiwali ze strachu,że petardę im ktoś pod nogi rzucił.
    Zaczęliśmy z bratem zmieniać części: sworznie wahaczy,końcówki drążków,tuleje wahaczy,przeguby zewnętrzne i wewnętrzne,łączniki i gumy stabidrążka,łożyska i poduchy McPhersonów i co? I nic,jak waliło,tak waliło nadal.W międzyczasie między tymi różnymi wymianami,byliśmy z bratem u kolegi na szarpakach,skrupulatnie sprawdzaliśmy calutkie zawieszenie i nic! Na szarpakach nie wali!... Teoretycznie wszystko było w porządku i auto nadawało się do jazdy,ale w praktyce,to nawet wsiadać się do niego nie chciało...
    Załamani zaistniałą sytuacją rozkładaliśmy ręce,bo jak tu się nie załamać...kupujesz auto,a po tygodniu już nie chce Ci się nim jeździć,baaa,nawet wsiadać do niego. Już nawet sanki przeglądałem,czy jakiś spaw nie puścił i przy naprężeniach nie stuka.Nic z tego,sanki były dobre.
    Przełomową stała się chwila,gdy jeszcze raz pojechałem do kolegi i w akcie desperacji powiedziałem- Tomek,rozedrzyjmy go tymi szarpakami!
    Darliśmy tymi szarpakami tak,że mało kapci z kół nie pościągało. Wtedy stał się cud i na szarpaku walnęło tak,że w uszach nam dzwoniło przez pół godziny.Powtarzaliśmy ten sam ruch szarpakiem w celu znalezienia luzu (z zatkanymi uszami). Z lewej strony usterka miała miejsce w samej zwrotnicy- okazało się,że całe łożysko chwiało się w niej Normalnie zewnętrzna szalka łożyska przeskakiwała w gnieździe zwrotnicy. Niestety z prawej strony szarpakiem nie udało nam się zlokalizować luzu.
    Po powrocie do swojego warsztatu,zdemontowałem lewą zwrotnicę,zdjąłem pierścień segera i położyłem ją na prasie hydraulicznej. Wyobraźcie sobie,że machnąłem wajchą 2-3 razy i łożysko wyleciało niczym flak.Zwrotnica,a w zasadzie jej gniazdo na łożysko było tak wytłuczone,że szok. Zamówiłem zwrotnicę w zamienniku za 199 PLNów,zamontowałem z nowym łożyskiem i lewa strona ucichła
    Kolejnym krokiem był demontaż prawej zwrotnicy i postawienie diagnozy. Tutaj na prasie już nie poszło tak łatwo i trzeszczało przy demontażu łożyska. Myślę sobie,ki pieron?! Zacząłem ją wnikliwie oglądać z lewej,z prawej,od dołu i od góry i znalazłem. Stożek (gniazdo) na końcówkę drążka kierowniczego był wytłuczony w kształt jajka. Zamówiłem kolejną zwrotnicę + nowe łożysko,zmontowałem wszystko do kupy i od tamtej pory cieszymy się błogą ciszą
    Zapewne ktoś się zastanawia,dlaczego kupiłem zwrotnice w zamienniku,zamiast ori używki. A dlatego tak uczyniłem,ponieważ po przeczytaniu wielu nierozwiązanych tematów na różnych forach i podmianie całego lewego McPhersona z zaprzyjaźnionego szrotu,na którym też waliło,lecz ciszej,doszedłem do takiego wniosku,że te zwrotnice mają wadę fabryczną jakim zapewne jest limit kilometrów. Stąd decyzja moja taka,a nie inna.

    Jeśli ten post komuś pomoże,to fajnie,będę miał satysfakcję że mogłem komuś w ten sposób pomóc i pisanie nie poszło na marne.
    Pozdrawiam,Michał.

    P.S. Podaję linka do wątku na vwgolf.pl gdy jeszcze drążyłem temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...69133&start=14
    Ostatnio edytowany przez Michał_1977 - 04-06-15 o 13:34

  6. Podziękowania dla Michał_1977 za pomoc w problemie

    klamamoto (04-06-15)

  7. #126
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mam dziwną sprawe, przy skręcaniu np. na rondzie ( wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z ronda ) jak samochod sie przechyla lekko to mam czasami dochodzące puknięcie z przodu. Czy to stabilizatory na wykończeniu? ew. łączniki? Pytam zanim podjade do diagnosty bo niedługo przegląd

  8. #127
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Michał_1977 Pokaż post
    o co chodzi??dlaczego wymazałeś post?

  9. #128

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GeX92 Pokaż post
    Mam dziwną sprawe, przy skręcaniu np. na rondzie ( wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z ronda ) jak samochod sie przechyla lekko to mam czasami dochodzące puknięcie z przodu. Czy to stabilizatory na wykończeniu? ew. łączniki? Pytam zanim podjade do diagnosty bo niedługo przegląd
    U mnie za taki stuk podczas skręcania odpowiadała tuleja wahacza, a raczej jej brak

  10. #129
    Michał_1977's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    o co chodzi??dlaczego wymazałeś post?
    Napisałem pewną sugestię do jednego z moderatorów,że może by tak podwiesić gdzieś to moje "wypracowanie",bo na 13 stronie to tak średnio i ktoś może zaniechać szukania i napisze nowy wątek,czy coś w tym stylu. Zaczął drwić ze mnie,że szkoda życia by mu było na pisanie takich elaboratów itd. więc usunąłem.
    Gdzieś mam kopię,to później wkleję ponownie.

  11. #130
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to wklej

Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •