Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Rozrzad w 1.6 TDI

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    A3 1.6TDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Rozrzad w 1.6 TDI

    Witam wszystkich,

    zakupilem uzywane a3 z klekotem 1.6 TDI 105KM. Przebieg to dopiero 116 kkm, ale zastanawiam sie czy dla swietego spokoju nie wymienic od razu paska.
    Tu wlasnie zaczyna sie wlasciwe pytanie:
    Jakie czesci (numery oraz producenci) ida na pierwszy montaz do tego silnika?
    Na forum VW czytalem, ze nie warto tego robic nie w ASO, gdyz niewiele drozej jest w ASO a poza tym ma sie 2 lata gwarancji. Dzisiaj dzwonilem jednak do ASO Lellek Opole i taka wymiana, standardowo wraz z pompa wody i paskiem alternatora (bez napinacza alternatora) to koszt 2700zl.

    Prosze o odpowiedzi, opinie i porady.

    Pozdrawiam
    Aleksander

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)

    Domyślny

    Z tego co wiem i sam tak miałem to pierwsza wymiana rozrządu jest przy 210tys ale zaleca się zrobić już przy 190.
    Mnie rozrząd na oryginalnych częściach nie w ASO wykosztował 1600zł (kpl z pompą wody + pasek micro + robota) ,a w ASO sama wymiana 1300zł.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Alexxxxx Hidden Content
    Jakie czesci (numery oraz producenci)
    Możesz sprawdzić sobie Hidden Content wszystkie numery , podajesz VIN lub wybierasz "poglądowo" swój model.
    Ostatnio edytowany przez Camillo9x - 15-07-17 o 21:52 Powód: brak linku

  4. #4
    ogniu88's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wąbrzeźno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ogólnie kwestia rozrządu w A3 8V to jest paranoja, jeżeli chodzi o kupienie zestawu z pompą wody, ja sprowadziłem A3 z przebiegiem 210 tys i była na oryginalnym rozrządzie, więc musiałem wymienić, jak zacząłem dzwonić po sklepach no to zestaw rozrządu SKF + pompa wody HEPU tak jak pisał kolega wyżej - 1600 zł, ja stwierdziłem, że to jest niemożliwe i zacząłem szukać, okazało się, że można kupić wszystko dużo taniej, po pierwsze POMPA WODY, cena tej HEPU to jakaś pomyłka, cenią sobie za nią 1000 zł ponad i nie ma innych w sklepach typu InterCars, Arpol itp. na allegro znalazłem, nową, oryginalną pompę wody z czujnikiem, dokładnie taką samą montują w fabryce: Hidden Content , na allegro wystarczy wkleić numer z ETK'i: 04L121011E (można znaleźć pompę jeszcze taniej, za 360 zł, ale trzeba dzwonić i się upewniać czy mają, bo mi powiedzieli, że dostawa w przyszłym tygodniu itp, a zależało mi na czasie, dlatego kupiłem tą za 450 zł, ALE NIE 1100zł!!!!), do tego kupujemy z allegro rozrząd, ja kupiłem dokładnie ten, tak samo zakładany na pierwszy montaż w fabryce: Hidden Content co daje nam razem 800 zł, czyli 2 razy mniej, na częściach montowanych w fabryce, ja jeszcze sobie sam wymieniałem (imo bardzo prosta sprawa, nawet nie potrzeba zestawu do blokowania, mi wystarczyły 2 wiertła 6 Hidden Content ) więc wyszło mnie to 800 zł i 5 godzin roboty, przynajmniej mam pewność, że wszystko jest w miarę porządnie zrobione Hidden Content

    PODSUMOWUJĄC, DLA POTOMNYCH DO SILNIKA 1.6 TDI CLHA (DO INNYCH ZAPEWNE TEŻ) ROZRZĄD WYMIENIAMY NA OK. 200 TYS KM, w allegro wpisujemy:

    1. 04L121011E - oryginalna pompa wody,
    2. VKMA01278 (to nie numer z etki, ale SKF'a) - pasek, napinacz i rolki montowane na 1 montaż

    Wychodzi około 800 zł, zależy za ile się uda kupić. Ja kupowałem z linków powyżej i wszystko śmiga aż miło Hidden Content

    Pozdrawiam!

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)

    Domyślny

    Ile w sumie tych rolek się wymienia? Hidden Content na tym filmiku jest 3 rolki prowadzące plus 1 napinająca. A na allegro zestawy które są oferowane zazwyczaj nie posiadają tej jednej dużej rolki.

  6. #6
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez pab11o Hidden Content
    Ile w sumie tych rolek się wymienia? Hidden Content na tym filmiku jest 3 rolki prowadzące plus 1 napinająca. A na allegro zestawy które są oferowane zazwyczaj nie posiadają tej jednej dużej rolki.
    Silnik 1.6 tdi o kodzie CLHA ma inny rozrząd niż ten na filmie. Prawidłowo 2 rolki, napinacz paska, pompa wody i pasek.

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Hidden Content
    Załączone pliki Załączone pliki
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam paowie , takie pytanko przy 108tys wymienialem caly rozrzad w serwisie AUDI , ile mozna przechulac na orginalnych czesciach , mam 209tys i pomalu mysle kiedy to zaczac sie tym interesowac w marcu minie 3 lata jak byla wymiana a przejechane na rozrzadzie 101tys

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •