Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 36 z 36

Temat: Wymiana żarnika Bixenon

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CPTA (140 KM)

    Domyślny

    W twojej lampie występuje żarnik ksenonowy D3S 35W 42v . Wymianę można zrobić samodzielnie po zdjęciu koła i nadkola. Jest dosyć ciasno ale się da. Sam jestem właśnie po wymianie. O ile strona kierowcy jest dla praworęcznych dość łatwa do ogarnięcia to z drugiej strony tak różowo nie jest.Sam żarnik jest stabilizowany drutem sprężystym okalającym trzonek . Żeby go odchylić trzeba trochę zdecydowania i siły. Przy pierwszym robiłem to palcami i po wielokrotnych próbach i werżniętych paluchach udało się. Do drugiej strony przygotowałem sobie proste narzędzie. Lekko nacięty stary śrubokręt którym łatwo zachaczyć ten sprężysty drucik i tym narzędziem dokonać zwolnienia sprężynki i ponownie naciągnąć. Szybko sprawnie i bezboleśnie. Cała operacja na1 stronę ok . 1 godź. Powodzenia.

  2. #32

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Jak oceniacie skuteczność bixenonów w A3? Mam A3 od miesiąca, model końcówka 2012, przebieg 140 tkm, kiedy jedzie za mną blisko jakieś nowsze auto widzę swój cień. Czy odbłyśniki mogły się wypalić? Czy raczej wymienić żarniki w pierwszej kolejności? Nie uśmiecha mi się rozklejanie lamp.

  3. #33
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wymiana żarników na nowe, markowe na pewno poprawi sytuację

  4. #34

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3 8V
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie, proszę o pomoc w zdiagnozowaniu co dolega mojej 8V 2013 (bi-xenon bez AFS)

    Od pewnego czasu, po włączeniu świateł mijania nie odpalał się prawy xenon. Działo się tak raz na kilka tygodni. Zgaszenie auta i ponowne odpalenie zazwyczaj rozwiązywało problem - oba xenony się odpalały.
    Niestety parę dni temu problem powrócił, z tym że prawy xenon nie chce się w ogóle odpalić. Po włączeniu świateł słychać trzykrotne "bzyczenie" w lampie i nastaje cisza.
    Czy ktoś spotkał się już z takim problemem? Co oznacza to bzyczenie przy próbie odpalenia światła? Jak myślicie, problem tkwi w żarniku czy może przetwornica już nie daje rady?

    Z góry dzięki za pomoc.

    EDIT
    Winny był żarnik. Po wymianie na nowy problem ustał całkowicie.
    Ostatnio edytowany przez caseby94 - 07-03-22 o 06:52

  5. #35
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przełóż żarnik pomiędzy lampami i zobaczysz czy to wina żarnika czy przetwornicy

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [8v] xenon prawy

    Witam panowie

    Pisze poniewaz moze ktos mial podobny problem ,podejzewam co to moze byc ale bede wdzieczny jak mi ktos powie dosadnie co to jest .

    Dzis z rana odpalilem fure i jadac zauwazylem ze prawy xenon gadnie co jakis czas , jak gasnie to za sekunde do dwoch odpala sie na nowo i tak co jakis czas srednio 3 -4 min , nie wyskakuje mi zadna informacja o zarowce .
    Po pracy jak juz odpalilem to za kazdym razem mignie raz , moze dwa i zgasnie . W danym momencie mam info na desce ze prawa zarowka do wymiany .
    Czy tez podejzewacie ze to moze byc zarnik xenona ?

    Nie podejzewam przetwornicy raczej , nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo i tez jak mam go zaraz bedzie 4 lata nie wymienialem xenonow .

    Pozdro dla wszystich ktorzy przybliza mi problem, kumpel mowi zebym przepiol xenon i zobaczyl ale tam nie ma kompetnie miejsca na wymiane , zapewne to wiecie jak wyglada procedura wymiany xenona , sam tego tez nie zrobie dlatego sie umowilem na warsztat a nie chce zeby mnie zrobili w ciula , ze bedzie zarnik a oni skasuja za przetwornice

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •