Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Wycena szkody lakiernczej

  1. #1
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Wycena szkody lakiernczej

    Witam , Panowie potrzebuje pomocy w określeniu prawidłowości kosztorysu. Miałem małą przygode na autostradzie z zagranicznym kierowcą - rozpadło mi się koło od naczepy i dostałem odłamkami klocka hamulcowego. Ucierpiały :
    -maska ( dwa duże odpryski lakieru z wgnieceniem + sporo mniejszych uszkodzeń powłoki)
    -szyba czołowa ( 2 obtarcia po odbijających sie częsciach klocka od maski - nie do spolerowania)
    -dach( pare odprysków i zarysowań )- poznaje ,że doszły bo klocek zostawił ciemne ślady
    -przedni zderzak, lampy ,grill,błotnik prawy ( masa odprysków wielkości do 1mm średnicy )

    Poniżej zdjęcia uszkodzeń , oczywiscie nie robiłem fotki kązdego odprysku
    maska






    szyba -ciezko to uchwycic ale rzuca sie w oczy


    Rzeczoznawca nie stwierdził napraw wcześcniejszych napraw lakierniczych na aucie, za to uznał ,ze auto jest " w zaawansowanym stopniu zużyte"

    Ostatnio edytowany przez MucikV - 29-07-17 o 12:06

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Miałem ostatnio podobną przygodę, lakiernik za element bierze od 300-450 zł bez względu na to czy chodzi o cały element czy też pewien fragment. Także ta wycena robocizny blacharko-mechanicznej , robocizny lakierniczej trochę mnie dziwi. (strasznie okrojone te koszta).

  3. #3
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Pisz odwolanie od tej wyceny,najlepiej jak bys mial z pieczatka jakiegos adwokata. Za pierwszym razem zawsze daja stawki z Etiopi albo innego zad...ia. Miałem podobna sytuacje z tym,ze samochod byl na zagranicznych numerach, a ciezarowka z Pl z ubezpiczeniem PZU. Wstawilem auto do warsztatu,wycena i ciekawostka PZU ma czas 90 dni na wyplate odszkodowania. Wyplata nastapila w 92 dzień. Ja osobiście próbowałbym bezgotowkowo naprawiać, wstawiasz np:do ASO i oni sami zalatwiaja z ubezpieczycielem. Ale może ktoś inny sie wypowie z innymi wariantami.

  4. #4
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W tym rzecz , ze ja nie chce lakierować elementów tylko kupić w kolorze. Także tylko opcja bezgotówkowa. Jakieś pomocne argumenty ? Dlaczego wogole nie uznano odprysków na dachu chociaż robił fotki i go informowałem ..

  5. #5
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Dlaczego-bo to Polska. Cieżko o jakieś rozsadne argumenty firmy ubez. robia co chca z poszkodowanym. Inna sytuacja z tego roku jaka mialem. Zalozylem nowe opony zimowe 550zl za szt. Po 3 dniach zaliczylem ubytek w jezdni -efekt rozcieta opona, uszkodzony lacznik stabilizatora, oslonka amort. na zawiesz. gwin. Wycena z Generali 360zl. Na pytania co z lacznikami i amortyzatorem- oslonka to malo istotne i nie moga znajsc ceny, laczniki- na zewnatrz wyglada dobrze gumki cale. I wez rozmawiaj z takim. Napisalem odwolanie od wyceny, oczywiscie maja 30dni na odpowiedz. Po miesiacu przychodzi decyzja doplata 600zl, czyli razem960zl. Czyli wyszedlem na zero,pod warunkiem ze sam sobie to zamontowalem. Pisz odwolanie i walcz o swoje. Jeszcze nieraz sie wkur... na to jak beda zwlekac z wyplata odszkodowania, bo widac ze koszty sa spore.
    -

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grogi Pokaż post
    Pisz odwolanie i walcz o swoje.
    Kolega wyżej ma jak najbardziej racje, niestety musisz ciągnąć to dalej bo "dostaniesz" po dupie. Jeśli możesz spróbuj to zweryfikować z innym rzeczoznawcą.

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Niestety ale idą zawsze na tzw "zmęczenie materiału" dostaniesz jakiś ułamek wyceny i może się odczepisz jak usłyszysz o 30 dniach na odwołanie plus pisma i autko w krzakach na minimum 1,5 miesiąca.
    Ja miałem ostatnio przygodę z psem (opisałem w dziale pod tematem OC z życia prywatnego), pierwsza wycena 1501,89 PLN gdzie sam zderzak w oryginale w ASO 1790 PLN! Koniec, końców poszło na bezgotówkowe rozliczenie - Faktura końcowa 3980PLN czyli prawie trzy krotnie więcej!

    Nie czekałem 30 dni, wstawiłem do warsztatu wypisałem upoważnienie i po 4 dniach niunia wygląda jak milion dolarów.
    Dziki

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ostatnio kolega zaliczył dzwona z swojej winy, VW Jetta z 2009. Odszkodowanie z AC Allianz. Wstawiliśmy do warsztatu, przyjechał rzeczoznawca który wycenił szkode na 54k zł, w polisie było zaznaczone że auto jest wycenione na 29k zł, a rzeczoznawca uznał że tak naprawde jest zmęczony i warty 19k zł, zaproponowali mu wypłate 13k zł i znaleźli kupca na auto za 4.5k zł. Po odwiedzinach w centrum odszkodowań, firma po 2miesiącach wywalczyła dodatkowe 7000 zł do ubezpieczenia a zabrali 20% wywalczonej kwoty, niby troche dużo ale załatwili auto na czas całej bieganiny i na czas naprawy samochodu, no i prawie zero stresu.

    aaa no i w ich wycenie roboczogodzina blacharza była warta 45 zł a lakierowanie 1 elementu po "rabacie" kosztowało 170 zł, chciałbym tyle płacić za malowanie czarnego metalicu ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •