Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 45 z 45

Temat: Problem z quattro

  1. #41

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łęg Tarnowski
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    Tak, zmieniony kpl dyfer z pompką Hidden Content jak ręką odjął.

  2. #42

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny Huczący most czy haldex? A może oba?

    Cześć

    Przegrzebałem Internet i coś tam znalazłem, ale może i tak mi ktoś lepiej pomoże.
    Otóż...

    Mam A3 8v z 2014, 2.0 150km diesel i quattro jak w tytule.
    Przebiegu mam na chwile obecną 167 tysięcy km.

    Kupiłem auto ze starymi miszelinami, sprzedający mówił, że huczą - ok, miałem to na uwadze jak targowaliśmy cene. Pojeździłem kilka miesięcy i kupiłem nówki opony.
    Jak sie możecie domyślić to nie opony huczały. Huczy natomiast napęd, most albo haldex. Łożyska wykuczone ponieważ koła mają zero luzów i obracanie kołami na lewarku - cisza jak makiem zasiał.

    Dodam, że odkryłem jakby przesakaujące, albo pukające ząbki w moście? Tylko jak cofam na wstecznym, takie normalne ruszenie bez gazu ze sprzęgła do tyłu, to słychać jakby strzelanie co prawda ciche, z tyłu auta.
    Huczy też dziwnie, ponieważ przy 70km/h jest to tak głośne, że aż niepokojące. Natomiast przy 120km/h już miesza się z szumem i ledwo wykrywalne.

    Olej w aso w haldexie był wymieniony przy 80 tysiącach km, i wiem że teraz też wypada jego wymiana, ale raczej świeży olej nie załatwi problemu pykania - takie pykanie jak rozwalone przeguby i na skręconych kołach (chyba w moście).

    Ktoś coś pomoże z tym tematem?

  3. #43

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kiedyś słyszałem podobny objaw, tylko na wstecznym bez gazu, brzmiało tak jak Ty opisujesz, okazało się że sprzęgło było do wymiany, te w skrzyni, może to jednak w miejscu skrzyni ?

  4. #44

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Sprzęgło i "przeskakiwanie ząbków" raczej nie pasuje. Jadąc do tyłu z wciśniętym sprzęgłem też stuka :/
    Według mnie to jakieś łożysko tudzież łożyska w moście są zużyte. Tłumaczyło by to huczenie i zgrzytanie zębów przez nie trzymanie w idealnej pozycji wałka.
    Ktoś coś?

  5. #45

    Data dołączenia
    Mar 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny Wycie i stukanie

    Hej wszystkim, jestem tu nowy i z góry chciałem się przywitać.

    Od jakiegoś czasu borykam się z 2 problemami.
    Kupiłem S3 8V z przebiegiem 45tys. km jakieś 2-mce temu i już zaczynają mnie denerwować pierdoły, do rzeczy:

    1. Dziwne metaliczne drżenie- przy schodzeniu z obrotów po odpuszczeniu gazu tj. pomiędzy 1500/200 obrotów zwłaszcza w trybie dynamic, po stronie pasażera głownie za schowkiem slychać jakby cos uderzało o grodź silnika - podejrzewałem rurkę od klimy bo z lekkością da się nią ruszać i stukać o grodź ale przymocowałem ją i to nie to. Macie jakieś pomysły? (w schowku nic nie ma, luzem w aucie też nie)

    2. Ostatnio zauważyłem w trasie, że przy prędkości 80/90km przy obrotach ok.2 tys km z okolic tylnego prawego koła od czasu do czasu bez schematów słychać takie wycie (łuuuuu w miarę ciche ale ja jestem wyczulony) boje się czy to nie napęd ale sprawdzałem go przy kupnie i nic się nie działo, zero wycieków (wszystko płynnie działa w dalszym ciągu nic nie szarpie nic nie wyje ciągle podczas jazdy)

    Macie jakieś pomysły? w pkt.1 mechanik się nie podejmuje rozkręcania auta i zabawy w szukanie.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •