Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 45

Temat: Problem z quattro

  1. #31

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)

    Domyślny

    A więc wczoraj zabrałem się za wymianę oleju. Olej był świeży czyli by się zgadzało że został wymieniony 14tyś km temu, niestety chyba ktoś zapomniał by czyścić to siteczko od pompy nie miało to prawa właściwie pracować. I to serwis robiony w Berlinie ASO Hidden Content (sprawdzone). Po wymianie oleju zrobiłem test pompy oraz jej przyuczenie, chodzi o wiele ciszej jednak troszkę słychać lekkie wycie może jeszcze trochę pożyje. Załączam zdjęcie filterka Hidden Content

  2. #32
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Chciało by się rzec - a nie mówiłem Hidden Content
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #33
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez mitsuooo32 Hidden Content
    A więc wczoraj zabrałem się za wymianę oleju. Olej był świeży czyli by się zgadzało że został wymieniony 14tyś km temu, niestety chyba ktoś zapomniał by czyścić to siteczko od pompy nie miało to prawa właściwie pracować. I to serwis robiony w Berlinie ASO Hidden Content (sprawdzone). Po wymianie oleju zrobiłem test pompy oraz jej przyuczenie, chodzi o wiele ciszej jednak troszkę słychać lekkie wycie może jeszcze trochę pożyje. Załączam zdjęcie filterka
    Co to znaczy przyuczenie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 20-12-19 o 21:25
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  4. #34
    Lonek1's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    @Jackq skąd pomysł na fuchsa? Było pisane że tylko OEM albo borgWarner. Nie masz teraz żadnych problemów?

  5. #35

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łęg Tarnowski
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez MrMike Hidden Content
    Koła bez obciążenia się kręcą bo tak jak pisałem, haldex jest cały czas minimalnie spięty, niewiele trzeba żeby zakręcić kołami bez obciążenia. Robiłeś test pompy VAGiem po wymianie oleju? Słychać że silniczek pracuje? Jaki jest komunikat?

    Prawidłowe wartości po wrzuceniu na D i z wciśniętym hamulcem.
    - pompa sprzęgła typu haldex: prąd 2,7A
    - pompa sprzęgła typu haldex: napięcie 2,6V

    Jeśli masz VAGa na laptopie to możesz się przejechać z odpalonym interfejsem, wyświetlić dane w formie wykresu dla wartości:
    - sprzęgło haldex- stopień zablokowania
    - pompa sprzęgła typu haldex: prąd
    - pompa sprzęgła typu haldex: napięcie

    i sprawdzić jak układają się wykresy w trakcie obciążenia i czy wyłącza się po kilku minutach jak u mnie.

    Co do aktualizacji, dowiedziałem się w ASO że aktualizacja może pomóc jeśli sterownik jest z 2015 roku lub starszy i pojawia się błąd:
    16670 - All-Wheel Drive C1113 07 - ważna jest ta końcówka 307. Może w twoim ASO nie znają tego problemu ale update na życzenie powinni zrobić.
    W mojej A3 2.0T Q CNTC z USA wycie przy 80, 120-130 najwieksze, podczas przyspieszania cisza. Olej zmieniony przy przebiegu ok 40kkm, mega syf, sitko pompy cale zaklejone. Po wymianie i nastawach fabrycznych, jest sporo ciszej ale nadal coś slychac. Dodam ze pompka haldexa na postoju na D przy wcisnietym hamulcu ma prad 1.3-1.4A i napięcie 2-2.1V. Czy to oznacza ze pompka juz prawie dokonała zywota i przez to wyje? Naped 4x4 dziala. Brak błedów.

  6. #36
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez matikm13 Hidden Content
    W mojej A3 2.0T Q CNTC z USA wycie przy 80, 120-130 najwieksze, podczas przyspieszania cisza. Olej zmieniony przy przebiegu ok 40kkm, mega syf, sitko pompy cale zaklejone. Po wymianie i nastawach fabrycznych, jest sporo ciszej ale nadal coś slychac. Dodam ze pompka haldexa na postoju na D przy wcisnietym hamulcu ma prad 1.3-1.4A i napięcie 2-2.1V. Czy to oznacza ze pompka juz prawie dokonała zywota i przez to wyje? Naped 4x4 dziala. Brak błedów.
    Który masz rocznik że nie zmieniałeś filtra? olej w dyfrze zmieniałeś?
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  7. #37

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łęg Tarnowski
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    2015, tak zmieniany, był dość ładny, natomiast czego nie mozna powiedziec o haldexie, opilki, czarny szlam, jakies gluty itp po odpieciu wtyczki pompki przy zwalnianiu z 80km/h jest cicho, natomiast przy wpietej slychac wycie/buczenie

  8. #38
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Jak 2015 to już 5 generacja, więc bez filtra w "haldexie". Filtr plastikowy stały na pompce też czyściłeś żeby pompa miała swobodny przepływ?

    Wycie /buczenie to ja bym obstawiał bardziej wał/dyfer niż samo sprzęgło, ono tylko dopina tył, więc powoduje że jest a aktywny.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  9. #39

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łęg Tarnowski
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    Jasne, że odkręcone sitko i czyszczone, obudowa zdjęta i również wyczyszczona z pyłu ze szczotek. Po zmianie oleju jest dużo dużo lepiej ale nadal buczy/wyje. Napięcie i prąd na zimnym silniku na D 2.6V i 2.3A, a jak popracuje chwile to spada na 2.0-2.3V i 1.5-1.7A. Pytanie czy to odpowiednie wartości.

  10. #40
    jedziem's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)

    Domyślny

    Sorki ze wracam do tematu. U mnie tez slychac szum z tylu, podczas przyspieszania jest ok ale odpuszczajac gaz zaczyna byc slychac buczenie. Rozwiązaliście ten problem u siebie?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •