Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 45

Temat: Problem z quattro

  1. #11
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Zanim wymienisz olej i filtr to sprawdź fizycznie pompę (na krótko albo vcds), jak padła to wstaw nową wraz z nowym filtrem / olejem i po problemie.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Może odgrzebię troszkę temat bo jest na to w miarę proste rozwiązanie- tak przynajmniej było w moim przypadku.

    Też miałem błąd 16670 - mechaniczna usterka AWD oraz niepokojące dźwięki przy uślizgiwaniu się kół (wyłączone ESP) podobnie jak w tym filmiku: Hidden Content

    W ASO Zrobili aktualizację softu sterownika AWD i wszystko działa jak należy.
    Wg informacji z ASO, jest to pierwsza czynność jaką robią po wykryciu takiego błędu.

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Miałem dokładnie taki sam objaw jak wyżej na filmiku. Dzisiaj byłem w ASO. Zrobili aktualizację oprogramowania - śmiga jak ta lala.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Też przerabiałem. Na zagranicznych forach jest masa tematów odnośnie problemów z Haldexem w S3 i A3 z quattro. Niestety w większości przypadków po błędach ciężko cokolwiek zdiagnozować bo cała diagnostyka haldexa opiera się w sumie jedynie o informacjach z pompy ciśnienia oleju, nie ma już żadnego elektronicznego czujnika czy zaworu który mógłby bardziej precyzyjnie wskazać problem. Przy wykryciu uślizgu przednich kół system daje napięcie na pompę i jeśli czujniki prędkości kół nie wykryją obrotu tylnej osi to wywala błąd. Haldex 5 gen działa praktycznie cały czas, od razu przy załączeniu biegu układ spina się na 5% i wzrasta w razie potrzeby. Umożliwiło to usunięcie akumulatora ciśnienia jak w haldexie poprzedniej generacji i zmniejszyło lag ale teraz pompa działa cały czas co skraca jej żywotność.

    Podstawa to sprawdzenie pompy vagiem, haldex gen 5 sprawdzamy w zakładce basic settings a nie output test jak w starszych haldexach - w trakcie testu zwiększa się napięcie i szybkość obrotów pompy po czym jest kilka szybkich "strzałów" sprawdzających dynamikę pompy, prawidłowo zakończony test powinien zakończyć się wynikiem pozytywnym, jeśli pompa nie kręci to uszkodzony jest sterownik lub sama pompa. Żeby sprawdzić pompę bez wykręcania wystarczy wypiąć wtyczkę przy sterowniku i pociągnąć kablem 12V z aku, jak kręci to wymienić sterownik (używka ok 200-300zł na allegro. Jeśli pompa podpięta na krótko nie kręci to wymiana pompy-1050zł za nową, używki ciężko dostępne lub dostępne jedynie z całym mostem. Jeśli pompa kręci ale pojawia się komunikat "przekroczona czas" lub "przerwano" to problemem jest małe ciśnienie oleju spowodowane zabrudzonym sitkiem albo słabym napięciem silnika pompy.

    Jeśli pompa nie kręci lub nie przechodzi testu możemy spróbować ją wyczyścić. Najczęściej występują 2 problemy: zatkane sitko (gen 5 nie ma filtra!, jak uzbiera się trochę syfu ze sprzęgła to robi się gęsty budyń i pompa nie wyrabia. Drugi problem to sam silnik pompy, tak jak pisałem pompa działa cały czas i zużywa się uzwojenie i magnesy, robi się pył który gromadzi się w jednym miejscu, robi zwarcie i pompa albo przestaje kręcić albo podaje złe napięcie-możemy to sprawdzić vagiem w advanced measuring blocks i sprawdzić napięcie, natężenie prądu pompy haldexa- mogę dodać tu prawidłowe wartości jeśli ktoś potrzebuje. Można przedmuchać ten pył i sprawdzić czy pomogło. Żeby dostać się do silnika trzeba okręcić obudowę (śruby na obudowie, nie na części wewnętrznej pompy) i przedmuchać, jeśli to nic nie da można kupić zestaw naprawczy z magnesami i próbować ją reanimować-jeśli to nic nie da i pompa dalej nie działa po podpięciu na krótko to czeka nas wymiana pompy. Jeśli pompa kręci, napięcie jest ok ale błąd pojawia się nadal można jeszcze sprawdzić i wymienić olej w tylnym dyfrze, ale to raczej ostatnia deska ratunku. Jest to osobny układ niż haldex, na szczęście wchodzi tam zwykły olej przekładniowy np motul i 1l wystarcza więc nie są to duże koszty.

    Mój przypadek był jeszcze bardziej złożony. Napęd quattro raz działał, a raz nie. Sterownik wymieniłem i nie było poprawy. Po czyszczeniu pompy i wymianie oleju pompa przechodziła test jednak po kilku minutach jazdy haldex wywalał błąd i napęd z tyłu już się nie dołączał. Pomagało włączenie i wyłączenie silnika ale problem po kilku minutach nadal się powtarzał, sterownik przestawał podawać napięcie na pompę po kilku minutach jazdy, przy mocniejszym ruszeniu błąd pojawiał się właściwie od razu. Wymieniałem olej 3 razy i za każdym razem lał się czarny gęsty olej, po przejechaniu dosłownie kilku kilometrów. Podpinałem inną pompę i ten sam problem więc można założyć że pompa i sterownik jest OK, usterka była poważniejsza. Doszedłem do wniosku że w moim przypadku problemem był szybko zużywający się i gęstnący olej, prawdopodobnie przez za małą początkową ilość oleju w haldexie. Przy pierwszej wymianie oleju zeszło jedynie 300ml, powinno 850ml. Za mała ilość oleju spowodowała szybsze zużycie i zapieczenie całego układu, płytek sprzęgła itd. Nie rozbierałem jeszcze mostu, więc nie wiem dokładnie co było nie tak, nie było żadnych niepokojących dźwięków, problemem był jedynie czerniący i gęstnący momentalnie olej przez co pompa nie wyrabiała i sterownik odcinał napięcie żeby nie spalić pompy. W moim przypadku pomogła wymiana dyfra na nowy ale uszy w górę, dyfry do naszych atrójek są stosunkowo tanie. Kupiłem kompletny most z pompą, sterownikiem z 2017 roku i z przebiegiem 400km za 900zł + przesyłka. Zakładając że stary sterownik i pompa są ok można je sprzedać, chętnych na działające pompy nie brakuje. Całość wymieniłem sam więc nie jest to skomplikowana operacja. Teraz napęd działa aż miło i olej po kilku tygodniach jest nadal prawie przezroczysty.

    Wymieniałem u siebie cały most więc jeśli komuś padła pompa to mam do sprzedania moją starą pompę z 2016 roku, pompa w pełni sprawna z przebiegiem 24 tys km.

    Jeszcze jedna rada, haldexa 5 gen zalewajcie tylko oryginalnym olejem z ASO. Olej bardzo drogi, 1 litr ponad 200zł więc upewnijcie się że numery się zgadzają. Powinno być G060175A2, niektórzy sprzedają G055175A2 jako olej do haldexa 3-5 jednak jest on dużo gęstszy o czym się niestety sam przekonałem. Odradzam też zamienniki np FEBI, też zauważyłem że jest dużo gęstszy i może być problem z wydajnością pompy w haldexie bez akumulatora ciśnienia jakim jest haldex gen5.
    Ostatnio edytowany przez MrMike - 15-01-19 o 20:39

  5. The Following 3 Users Say Thank You to MrMike For This Useful Post:

    kuebk (15-01-19),maly16 (17-01-19),ravi155 (17-01-19)

  6. #15

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Duczki
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    MrMike jak możesz podać prawidłowe wartości pompy tutaj będę wdzięczny , w moim przypadku bardzo by to mi pomogło ponieważ mam ten sam problem co wy błąd ten sam tylni napęd po prostu się nie załącza , choć jak auto było na podnośniku to bez obciążenia na koła tył się kręcił więc. Wyczyściłem filtr pompy bo był zawalony masakrycznie ale to niestety nie pomogło , zamówiłem dyfer wraz z pompą z 2017 roku podmienię pompę i zobaczymy obstawiam że jej wydajność po prostu jest już fatalna i nie daje rady.
    Mając wartości prawidłowe pompy można mógł bym to zweryfikować od razu czy już nie domaga , ale na pewno przyda się przyszłym osobą w dokładnym zdiagnozowaniu czy to na pewno pompa czy może coś innego.

    Mam nadzieje że nie okaże się to że to wina aktualizacji sterownika bo obdzwoniłem dwa serwisy aso i każdy mi powiedział że czegoś takiego nie ma choć czytałem na zagranicznych forach że coś takiego robią i zrezygnowałem z drążenia tematu i zamówiłem używkę pompę z dyfrem.

    Hidden Content

  7. #16

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Koła bez obciążenia się kręcą bo tak jak pisałem, haldex jest cały czas minimalnie spięty, niewiele trzeba żeby zakręcić kołami bez obciążenia. Robiłeś test pompy VAGiem po wymianie oleju? Słychać że silniczek pracuje? Jaki jest komunikat?

    Prawidłowe wartości po wrzuceniu na D i z wciśniętym hamulcem.
    - pompa sprzęgła typu haldex: prąd 2,7A
    - pompa sprzęgła typu haldex: napięcie 2,6V

    Jeśli masz VAGa na laptopie to możesz się przejechać z odpalonym interfejsem, wyświetlić dane w formie wykresu dla wartości:
    - sprzęgło haldex- stopień zablokowania
    - pompa sprzęgła typu haldex: prąd
    - pompa sprzęgła typu haldex: napięcie

    i sprawdzić jak układają się wykresy w trakcie obciążenia i czy wyłącza się po kilku minutach jak u mnie.

    Co do aktualizacji, dowiedziałem się w ASO że aktualizacja może pomóc jeśli sterownik jest z 2015 roku lub starszy i pojawia się błąd:
    16670 - All-Wheel Drive C1113 07 - ważna jest ta końcówka 307. Może w twoim ASO nie znają tego problemu ale update na życzenie powinni zrobić.
    Ostatnio edytowany przez MrMike - 17-01-19 o 18:40

  8. #17

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Duczki
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Komunikat jest taki jak podałeś 16670 - All-Wheel Drive C1113 07 choć nie jestem pewien co do końcówki 07 , na pewno jest C1113. I teraz zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem zamawiając drugi dyfer z pompą bo mój sterownik jest na pewno nie nowszy niż 2015 i czy to nie wina softu no ale zobaczymy po podmianie pompy co będzie.

    Ale żeby było ciekawiej obdzwaniałem dwa serwisy w wawie i w każdym ta sama odpowiedz nie ma czegoś takiego jak aktualizacji softu AWD , możesz coś więcej podać info na co się powoływałeś odnośnie tej aktualizacji czy może to jakoś fachowo u nich inaczej nazywa ? i co tak naprawdę powoduję ta aktualizacja ? co ona zmienia faktycznie ? coś w sterowaniu pompą czy jakieś kwestie sterownika .

    Pompa pracuje sprawdzana na krótko ale pytanie czy prawidłowo i z odpowiednią wydajnością bo tak jak pisałeś może jest tu już wina silnika pompy

  9. #18

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Coś było zwalone w sterowniach z tego okresu, problem nie pojawiał się od razu tylko po jakimś czasie. Niektórym pomogła wymiana oleju, innym update. Szkoda że nie zacząłeś od samego sterownika. Ja pytałem w ASO audi w Krakowie, powiedziałem że mam błąd Haldexa i że niektórym pomaga aktualizacja, gość poszedł na serwis i przyszedł z informacją że aktualizacja dotyczy jedynie sterowników z 2015 z kodem błędu tak jak podałem wyżej. U mnie było 1668 na sterowniku z 2016. Grupa Bełtowski +12 262 30 20 - dopytaj o szczegóły. Biorąc pod uwagę że update kosztuje to chyba wolałbym kupić używany sterownik i sprawdzić czy coś pomogło.

    Pompa na krótko działa, a w VAGu? Musisz wejść w sterowniku 22 w basic settings, motor pump i start albo test.

    Jeśli dyfer kupowałeś online to powinieneś mieć możliwość zwrotu bez podawania przyczyny. Jak dostaniesz dyferencjał, podepnij sam nowy sterownik - wykręcasz 2 śruby i wypinasz jedną wtyczkę. Jeśli wszystko będzie OK z nowym sterownikiem to masz winowajcę.

  10. #19

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Duczki
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W VAGu właśnie nie sprawdziłem tylko na krótko , muszę zobaczyć. Co do podmiany sterownika no to kupując dyfer skupiłem się na tym aby była pompa i kupiłem bez sterownika niestety bo byłem przekonany że wina leży po stronie pompy ostatecznie w dyfer.
    No ale tak jak mówiłeś mam możliwość zwrotu , ale chyba i tak zaryzykuje i sprawdzę drugą pompę jak już ją mam jak to nie zadziała to będę szukał sterownika.

    Co do sterownika sprawa jest na zasadzie plug&play ? nie trzeba nic kodować tylko podmianka ?

  11. #20

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tak, nic nie trzeba kodować. Mam taki sterownik z 2016 gdybyś potrzebował. Najpierw sprawdz numer błędu, napięcie i natężenie prądu i zrób test silnika pompy w vagu. Szkoda tracić czas na zlewanie oleju i wymianę pompy jeśli jest ok.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •