Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Audi po wypadku - wygięte koło, prośba o radę

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgierz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Audi po wypadku - wygięte koło, prośba o radę

    Witam wszystkich! Nazywam się Aleksander, jeździłem A3 od ponad 6 lat, to mój pierwszy samochód. Jest świetny, nie chciałbym go na nic zamieniać, ale w zeszłym tygodniu miałem wypadek

    Po 6 latach bez jakiejkolwiek kolizji niestety spowodowałem wypadek Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wymusiłem pierwszeństwo przy zmianie pasa, Audicę obróciło i poszkodowany pchał przez dłuższą chwilę mój prawy bok (było ślisko). Nikt nie odniósł żadnych obrażeń, bo prędkości były niskie, obaj jechaliśmy taką samą prędkością, więc też siła uderzeniowa nie była duża. Efekt końcowy jest taki, że najbardziej na zdarzeniu ucierpiała moja A3.

    Szkody na pierwszy rzut oka - powyginany cały bok, skręcone prawe tylne koło, nie da się otworzyć baku i nie da się otworzyć prawych przednich drzwi. Pod samochód nie zaglądałem, nie wiem co tam się stało. Zastanawiam się czy jest sens - płacić za lawetę do warsztatu tylko po diagnozę, a potem znów laweta z powrotem. Samochód jest sprawny - wjechał na lawetę, zjechał, dało się zaparkować pod blokiem.

    Pytanie do Was, drodzy Klubowicze - warto coś z tym jeszcze robić? Jeżeli tak, to jak oceniacie koszty takiej zabawy? Czy może odpuścić i sprzedać go tak jak jest? Nie mam żadnej wiedzy mechanicznej ani blacharskiej, ani też nie mam znajomości w tych obszarach. W tygodniu mieszkam w Warszawie, w weekendy na ogół jestem koło Łodzi - w Zgierzu.

    Załączam zdjęcia mojego schorowanego wiernego towarzysza.







    Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady co mogę teraz zrobić Nie chciałbym się z A3 rozstawać. Przez 6 lat nie zawiodła mnie nigdy, a ja ją niestety zawiodłem

  2. #2
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    Z tego co widzę, to próg nie dostał, więc i podłoga może prosta.
    Każdy boczny element możesz dostać i to pewnie w kolorze. Przy dobrym stanie obstawiam 200zł/szt, więc 800zł (razem z tylną ćwiartką), robocizna za przespawanie ćwiartki plus malowanie elementu około 600-800zł, belka z 150-200zł. Myślę że z 2 koła by to wyniosło.
    Ale skoro samochód służy, jesteś zadowolony, wiesz czym jeździsz, hmmm, to dlaczego by tego nie zrobić. W takim stanie jak jest nie sprzedaż go zbyt okazyjnie...

  3. Podziękowania dla Wiac za pomoc w problemie

    AleksanderW (12-09-17)

  4. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeżeli jest to tylko powierzchowne tak jak piszę kolega Wiac, koszt około 2-3 tyś zależy od warsztatu. Niestety jeżeli dostała podłoga pod tylnym wahaczem (a na to wygląda), to zabawa trochę droższa.
    Jeśli masz podjąć decyzje to bez oględzin w warsztacie się nie obędzie. Trzeba autko podnieść zobaczyć co dokładnie się stało pod podłogą. Bynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz a sprzedać zawsze można.
    Dziki

  5. #4
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maryjan Pokaż post
    Bynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz a sprzedać zawsze można.
    Czyli bez sensu jest sprawdzac co sie stalo, bo i tak nic sie nie dowie?

  6. Podziękowania dla pomocnik za pomoc w problemie

    deeze (21-09-17)

  7. #5

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pomocnik Pokaż post
    Czyli bez sensu jest sprawdzac co sie stalo, bo i tak nic sie nie dowie?
    sorry za słowo bynajmniej - chodzi o potwierdzenie a nie wzmocnienie zaprzeczenia. PRZYNAJMNIEJ - brzmi lepiej i tego się trzymajmy.
    Dziki

  8. #6
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0 BMB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    6 letnie auto, jeszcze może trochę pojeździć moim zdaniem. Szkoda, że nie miałeś wykupionego AC, wtedy nawet nie byłoby się co zastanawiać. Jeżeli chodzi o ewentualne koszta naprawy, to cóż, z pewnością nie będą one niskie.
    Chyba bym sprzedał na części i kupował drugie - chociaż sam nie wiem, bo każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie.
    Rzuć jeszcze okiem tutaj - zobacz link.
    Ostatnio edytowany przez esbi - 02-11-17 o 08:12

  9. #7
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez esbi Pokaż post
    6 letnie auto, jeszcze może trochę pojeździć moim zdaniem. Szkoda, że nie miałeś wykupionego AC,
    Kolega napisał że jest właścicielem auta od 6 lat a nie że auto jest 6 letnie. Ja osobiście pokusił bym się o poszukanie innej budy a silnik mając wiedzę iż jest w doskonałej kondycji przełożył.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  10. #8
    hakerben's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlaskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Po pierwsze to wyrazy współczucia. Jeśli bym nie planował za kilka lat zmiany na coś większego, bo by się rodzina rozrosła to bym naprawiał - oczywiście po zaznajomieniu się z opinią warsztatu. A nawet kilku. Znając życie jednak na wymianie samych niezbędnych części by się nie skończyło, bo czemu by przy okazji nie wymienić od razu lamp tylnych na poliftowe? Tylko się zacząć z naprawą:/ Wszystko zależy od budżetu i posiadanego czasu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •