Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Zmieniarka cyfrowa YATOUR-montaż na przykładzie radia Chorus 2

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Zmieniarka cyfrowa YATOUR-montaż na przykładzie radia Chorus 2

    Przedmiotu poradnika będzie montaż zmieniarki cyfrowej YATOUR w schowku pasażera oraz jej podłączanie do radia Chorus 2.

    Co nam będzie potrzebne:
    - śrubokręt krzyżak
    - plastikowa szpatułka (coś do podważenia bocznej pokrywy deski rozdzielczej by jej nie porysować, ewentualnie można próbować pociągnąć rękami)
    - śrubokręt z końcówką Torx t8 (na 99% to ten - nie wiem dokładnie gdyż mój jest tak zużyty że nie widać oznaczeń :p)
    - wiertarka z wiertłem najlepiej 16-17 do metalu (może być też mniejsze lecz wtedy trzeba będzie bardziej bawić się nim na boki)
    - pilnik okrągły do metalu
    - klucze (balszki) do demontażu radia
    - ADAPTER ZŁĄCZE ISO 20 PIN na 3x MINI ISO (by nei trzeba było przerabiać oryginalnej wiązki radia)
    - zmieniarka YATOUR z okablowaniem
    - karta pamięci SD (lub microSD w adapterze do SD) z utworzonym folderem CD01 a w nim dowolnym utworem w formacie mp3 - z karty zmieniarka najszybciej i najsprawniej czyta pliki

    Całą operację należy robić na odpiętym akumulatorze! Wiąże się to z koniecznością posiadania kodu do radia, gdyż zablokuje się ono po jego odpięciu! Prace na podłączonym zasilaniu wiążą się z możliwością uszkodzenia instalacji - wszystko robisz na własną odpowiedzialność!

    1. Prace zaczynamy od demontażu pokrywy bocznej deski rozdzielczej z pod której wyłoni się śruba nr. 6 - pokrywa jest na zatrzaskach tak że trzeba ją podważyć ostrożnie by nic nie uszkodzić.


    2. Przechodzimy do odkręcania śrub schowka, w sumie kolejność odkręcania nie gra większej roli należy pamiętać o podtrzymywaniu schowka by "wisiał" na ostatnich śrubach gdyż można w ten sposób uszkodzić śruby lub same mocowania!
    Ja odkręcanie zacząłem od śrub 4 i 5.


    3. Następnie odkręcamy śrubę 6, 1, 2, 3 - zaznaczone na poniższym zdjęciu (śruba 6 patrz pkt. 1)


    4. Po odkręceniu wszystkich śrub schowka praktycznie wypada sam, pozostaje nam odpiąć wtyczkę zaznaczoną na żółto i wyjąć go z auta.


    5. Kolejnym etapem jest wywiercenie otworu w schowku tak by przeszła przez niego kostka idąca do radia (jest ona mniejsza od wtyczki idącej do zmieniarki). Miejsce wiercenia widać na zdjęciu. Należy je wykonać wiercąc otwór i poszerzając go na boki - wiertło do stali zrobi to w kilka sekund. Brzegi otworu piłujemy pilnikiem by usunąć resztki plastiku.


    6. Przechodzimy teraz do demontażu radia do tego celu użyjemy specjalnych blaszek - kluczy (kupiłem na aukcji je razem z zmieniarką).
    Wkładamy je w otwory w radiu zgodnie z poniższym zdjęciem:


    7. Następnie wciskamy blaszki w radio aż usłyszymy pyknięcie zatrzasków, po czym ciągniemy za uszka w kluczach i wyjmujemy radio - warto położyć szmatkę na lewarek i panel klimy by radio nic na nie porysowało.
    Gdy radio jest już wyjęte z kieszeni, wyciągamy klucze demontażowe z radia w tym celu naciskamy na blaszkę zaznaczoną na żółto i ciągniemy za dany klucz - czynność wykonujemy dla obu kluczy.


    8. Odłączamy górną wtyczkę z radia (zaznaczona na żółto).


    9. Puszczamy przewód idący od zmieniarki najpierw przez otwór w schowku później w tunelu środkowym tak by wyszedł za radiem.


    10. Adapter wpinamy w czarną wtyczkę którą wypięliśmy z radia i w miejsce części odpowiadającej za zmieniarkę wsuwamt kabel prowadzący do naszej zmieniarki cyfrowej. UWAGA: Kabel od zmieniarki zakończony jest wtyczką (kolor niebieski) i gniazdem (kolor czarny) - wtyczkę należy wpiąć zgodnie z poprzednią instrukcją natomiast wolny przewód z gniazdem i wolny przewód z adaptera muszą być NIE POŁĄCZONE. Ja je połączyłem i przez to zmieniarka nie chciała do końca prawidłowo działać - na zdjęciu widać złe połączenie wtyczek zaznaczone czerwonym wykrzyknikiem.


    11. Gotową wtyczkę wpinamy w radio, a nie potrzebne kable zostawiamy luźne przy wiązce (pusty kabel z adaptera 20 pin oraz gniazdo znajdujące się na kablu od zmieniarki)


    12. Przechodzimy do montażu masy potrzebnej do zasilania zmieniarki, ja rozwiązałem to w sposób następujący: odkręciłem śrubę widoczną na zdjęciu i za jej pomocą przykręciłem oczkowy przewód masowy idący w wiązce od zmieniarki - mocowanie masy należy ustawić tak jak na zdjęciu by bez problemu włożyć radio do kieszeni (zaznaczone żółtym kółkiem)


    13. Gdy wszystko jest już podłączone robimy test działania - przykręcamy złącze do zmieniarki, wkładamy kartę, podłączamy akumulator i uruchamiamy radio. Przez przyciśnięcie przycisku "CC/CD" na radiu przechodzimy do obsługi zmieniarki a naszym oczom ukaże się widok jak na zdjęciu poniżej.
    UWAGA: zmieniarka podczas wczytywania utworów wyświetla informacje jak by skakała miedzy płytami i utworami (mnie 99 lub 19) lub odtwarzała utwór choć nic naprawdę nie słychać, jeśli po chwili nic się nie uruchomi to jest to wina karty - radzę wtedy spróbować odpalić coś z AUXa (karta oraz pendrive muszą być wyjęte by aux działał) .


    14. Gdy wszystko gra, wkładamy radio w kieszeń ówcześnie układając za nim przewody by nic nie zostało przyciśnięte czy też rozcięte. Podpinamy wtyczkę za schowkiem, mocujemy schowek w odwrotnej kolejności jak demontaż. Nadmiar przewodu od zmieniarki wsuwamy za radio. Zakładamy zaślepkę boczną deski rozdzielczej, cieszymy się fajną jakością muzyki :)







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=801da...5f16b219ba506b
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-09-17 o 21:20

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •