Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: S3 8L AMK - Logi

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny S3 8L AMK - Logi

    Witam, posiadam s3 8l silnik AMK i prosiłbym o analizę logów, generalnie auto odpala ok, ale problemem jest specyficzne "cykanie" od strony turbiny. Generalnie gdy jadę spokojnie tego nie ma, ale np wciskając pedał w podłogę jak turbo zaczyna szybciej kręcić, pod obciążeniem, to słychac specyficzne cykanie... Sprawdziłem dolot itp wszystko wydaje się być szczelne, zawor n75 podmieniany i dalej to samo. Czasem mam wrażenie że auto jedzie słabiej a raz dużo lepiej. Zrobiłem logi, prosiłbym o ich ocene. Pozdrawiam !
    http://vaglog.pl/log-115_118_cnsc89f.html
    http://vaglog.pl/log-002_033_07mYT4.html
    http://vaglog.pl/log-003_020_ig6NB.html
    Ps. Samochód to czysta benzyna, bez lpg.

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po przepływie to masz może 160KM, turbo niedoładowuje (ani razu nie trzyma zadanego doładowania) i spore spalanie stukowe. Sprawdź jeszcze raz szczelność albo przepływka nie żyje

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Co może skutkowac spalanie stukowe ? Dodam że dziś odłączyłem przepływke i jezdzac nie czułem żadnej różnicy z lub bez. Turbo nie bije możliwe że przez to cykanie, podejżewam dv lub coś z westgatem. Da sie jakos zreainmować przepływomierz ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przy AMK przepłwyomierz powinien pokazać więcej. Powinno być ubogo sporo (spodziewałbym się +20%) a jest w niemal idealnie. Czasy jakieś krótkie. Dziwne wysterownie N75. Od dawna masz to autko? Może się nie znam ale wygląda na grubo powalone coś.
    Stuka od złego przepływu. Można próbować zrobić przepływomierzowi kąpiel w IPA, ale nawet jeśli pomoże to na krótko. Pod żadnym pozorem nie macać części mierzącej. Niczym. Najpierw jednak sprawdź szczelnośc bo może z tego zaniżać.
    Kasowałeś błędy przed każdym logiem (nawet jeśli błędów nie ma). Jak nie to powtórz 002+033 ze skasowaniem, zaraz przed logiem.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Kasowalem błędy był jakiś w silnik throttle position czy coś takiego skasowałem i robiłem logi. Dodam że robiłem wczoraj logi z odpietą przepływka i turbo biło tak samo. Blok 115 i 118 wyglądały tak samo jak z przepływka. Pisząc "Powinno być ubogo sporo (spodziewałbym się +20%) a jest w niemal idealnie." Co masz.dokładnie ma myśli ? Ze przepływka wskazuje nie mal idealnie ? Z tego co wiem wskazania powinny być ponad 170. Dodam że logi wszystkie robiłem na 3b.

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Takiego przepływu bym się spodziewal i wtedy w 033 było by blisko 0. Przy zaniżonym przepływie sonda powinna wykryć że jest ubogo (no bo fizycznie do silnika wpada tyle samo powietrza tylko maf podane niżej. ECU z porcji zmierzonej przez maf (i paru innych wskazań jak rpm itp) liczy paliwo którego jest za mało przez zaniżony maf. Wtedy sonda mówi popraw o x% ilość paliwa). U ciebie natomiast maf wskazuje nisko a w 033 jest bliskie 0. Widziałem już kiedyś taką sytuację. Maf niski a korekty blisko 0. Po zmianie przepływki korekty poszły ostro na minus. Tyle że to było źle wyregulowane LPG. Czyli duży minus od LPG został wyrównany dużym plusem od zaniżonego maf.
    Dlatego pytam co wiesz o aucie, jak długo go masz. Może wtryski ktoś zmienił a nie robił softu albo zrobił ale kiepski bez ruszania Turbo (tylko po co) może coś z regulacją ciśnienia paliwa... Może rozrząd nie tak ustawiony... Nie wiem.
    Ja na turbo to się znam jak znam ale wiem że cykac lubi taki zawór n80 i też lubi powodować niskie korekty (na minus). Z tym że on powinien cykac właśnie. Tu jest ciekawy opis jak to przetestować:
    http://www.passatworld.com/forums/#/topics/417546?page=1
    Generalnie nie bawiłbym się w 032 tylko skorzystał z 033 ale poza tym się zgadzam.
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 22-09-17 o 17:06

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Auto kupiłem w połowie wakacji, i albo to tylko moje złudzenie że wtedy chodziło znacznie lepiej a teraz jest dużo gorzej chyba że to efekt z przyzwyczjenia do jazdy w co wątpie bo kumpel tez ostatnio z ktorym robilem własnie logi pytał czy czasem nie osłabło bo coś inaczej idzie. Czyli dokładnie od czego zacząć ? Wymiana świec ? Wyjać turbo i sprawdzic WG czy podmienić przepływke i wtedy zrobić logi ? Aha dodam jeszcze że nie wiem czy nie konczy sie pompa paliwa tzn. po przekrecneiu zapłonu słychac w baku stukanie i ciągłą prace pompki. Jutro postaram sie nagrać dzwięk pompki oraz dzwięk charakterystycznego cykania podczas wciskania pedału gazu, chyba że to "cykanie" spowodowane jest spalaniem stukowym ? Rozrząd robiony 30tys temu. Raczej nie jest przestawiony bo auto pali dobrze, nie przerywa, nie dławi się itp.

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zmierz ciśnienie paliwa pod obciążeniem ale jakby coś było nie tak to raczej czasy wtrysku by były dłuższe i było znacznie bardziej ubogo. Chyba, że jest problem w pompie i przepływce co razem daje nie za duże korekty lambdy w stosunku do zaniżonego przepływu.
    Podmień przepływke i zapodaj loga

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Jakie powinno być ciśnienie? Przepływke mogę tylko od BAMa podmienić mam nadzieje ze się nada, a to cykanie może być od stukowego?

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    3 bary. Przepływka powinna mieć takie same numery ale czy są jakieś zamienne to nie wiem

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •