Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: S3 8L AMK - Logi

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja po prostu myślę że pompa daje za dużo (choć swoją drugą mało możliwe) albo regulator nie ten dobrany albo coś...w 1.8t regulator jest chyba w filtrze paliwa. Był robiony?
    Czasy powinny być dłuższe już ze względu na przepływ więc coś je skraca i doprowadza do normalnych (korekty blisko 0). Pytanie co.
    W AMK na pewno 3 bary?
    Spalanie stykowe to odgłos metaliczny i nie nazwałbym go cykaniem.

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W a3 nie ma regulatora w filtrze paliwa więc w s3 zapewne jest to samo

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Panowie, sprawa ma sie tak, zrobiłem tip z kwasowki, teraz wydaje siee wszystko byc szczelne, słychać tylko bulgotanie oleju przy sprawdzaniu szczelnosci, dv sprawdzone szczelne, przepływka przeczysczcona tym sprayem z LM, ale specyficzne cykanie jest dalej, auto jedzie może ciut lepiej ale moze to placebo. Zrobiłem logi i wyglądają tak samo... Rozrzad ponoć robiony 35tys temu. Olej swiezy zminiony 4 tys temu tak samo filtr powietrza. Zrobiłem jeszcze raz logi ale wszysto tak samo, zaplony cofa dalej, turbo tez nie dobija i przepływka za małe wartosci..... Ktoś ma jakieś pomysly ? Bo mi juz ręce opadają..
    http://vaglog.com/log-115_118_120_93e4e82.html
    http://vaglog.com/log-002_033_020_lGUGL.html
    Ostatnio edytowany przez MattS3 - 30-09-17 o 17:24

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Ktoś coś ?

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    115+118 z odpietym n75 zrobić. Przepływka kupić nową oryginalną. Zainteresować się EVAPem i napinaczem.
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 30-09-17 o 18:53

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Zainteresuj się katalizatorem czy nie jest zatkany.

  7. #17

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Witam, odgrzeje troche kotleta, walcze dalej z autem a mianowicie podmienialem wszystko od zdrowego bama, n75, n249, przepływke, robiłem logi na wolnej odmie (dziura w tipie zaślepiona) i dalej to samo, przepływ tnie na 140g/s. Zawuazylem ze gdy auto postoji chwile zgaszone to potem gdy wsiadam ma kopa konkretnego, przepływu pokazuje pod 165g/s a potem auto słabnie. Nie miałem juz pomysłu i przglądając stare logi coś mi sie nie spodobała pracy sondy lambda. Czy w okolicach 4-6tyś obr lambda nie powinna pokazywać napięcia poniżej 1V ? U mnie trzyma cały czas praktycznie blisko 1,3V co afr wychodzi za ubogi przy takich obrotach. Czy możliwe jest to że sonda wyzioneła juz ducha i przez to obcina przepływ i skraca czas wtrysku ? Dodam że układ doładowania jak i podciśnienie jest szczelny w 100%. n75, n249 i przepływomierz sprawny, gruszka od turba ok, klapka WG tez ok. tutaj wklejam zdjęcie pracy tej sondy, niech ktoś sie wypowie czy sonda do wymiany czy nie. https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...ff&oe=5A3DB9BC

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Masz zaniżony przepływ więc i napięcie będzie wyższe. Choć jak dla mnie i tak nie aż na tyle co jest. Na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
    1)log grupy 002+031. Nie musi być do odciny, ale z pedałem w opór dobrze by było. Wtedy porównasz żądane przez komputer AFR z tym co otrzymuje (z sygnału sondy). Nigdy nie pamietam która kolumna to żądane a która otrzymane, ale zawsze można sprawdzić na wolnych. Ta kolumna która na wolnych będzie stała na 1.000 to będzie żądane.
    2) posprawdzać czy sonda pracuje w pełnym zakresie napiecia w 033, tzn. sprawdzić czy po przyspieszaniu i odpuszczeniu gazu (hamowanie silnikiem) napięcie sondy jest wyższe niz 4V. Dodatkowo na wolnych, na luzie przycisnąć pedał gazu i zobaczyć jakie najnizsze napięcia pokaże sonda (w 031). No i czy na wolnych masz 1.5V.
    3) odpiąć przepływkę, auto wejdzie w tryb awaryjny gdzie nie korzysta ze wskazań MAF. Zrobić dwa logi do odciny 002+033 oraz 002+031.W twoim aucie na logu powinno pokazać przepływ który powinien osiągać ten silnik, odczytany z mapy, zaprogramowanej w ECU, dla danego obciazenia, obrotów i kto wie czego jeszcze. Zobaczyć czy ile pokaże.
    TO co mówisz o sondzie że zdechła... może tak być. Ale zasada działania tutaj jest taka: MAF odczytuje powietrze->komp dobiera ilość paliwa ze swojej mapy-> iskra, wybuch mieszanki-> spaliny trafiają pod sondę-> sonda odczytuje napięcie -> ECU sprawdza napiecie -> ECU wprowadza korektę w grupie 033, czyli zwiększa/zmniejsza dawkę paliwa (czas wtrysku)->cykl się powtarza.
    Podsumowując dla mnie bardziej prawdopodobne jest że ECU miesza, niż sonda... Gdyby to sonda nie działała spodziewałbym się innych wskazań ECU. Ale ja bym zrobił jak napisałem wyżej

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rze
    Auto
    S3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Zrobiłem dziś logi lambdy oraz zmierzyłem cisnienia na listwie, a mianowicie wyglada to tak: na wolnych obrotach cisnienie na listwie okolo 2,5b, przy przygazowaniu 3,3b. Przy obciążeniu jest jakieś 4,1b (mierzyłem ruszając z mocno zaciągnietym ręcznym na 1b, bo nie mialem innej mozliwosci). Po odpięciu regulatora jest jakies 3,2b na wolnych i tyle samo przy przygazowaniu. Lambda wygląda tak (zrobiłem tylko jeden pomiar bo bylo dość slisko i ciezko bylo utrzymać trackje) https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...5e&oe=5A3EA349 Macie jakieś pomysły ....?

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak dla mnie lambda (afr) się pokrywa choć dziwi mnie że jest taki. Trzeba by poszukać logów z innego amk a z komórki mi ciężko. Natomiast co do ciśnienia to z tego co wiem powinno być stale takie samo.
    W kompie żadnych błędów?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •