Strona 33 z 39 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 321 do 330 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #321

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam prześledziłem cały temat i niektórzy mają tylko podobny problem do mojego jednak dalej nie uzyskałem odpowiedzi/pomocy. Problem z moim a3 1.6 jest mianowicie taki, na zimnym silniku autko delikatnie szapie/trzęsie tak jakby nie równo pracował, gdy się nagrzeje jest nie wielka poprawa. Jest to denerwujące szczególnie na światłach lub stojąc w korku. Podczas jazdy nie odczuwam żadnych szarpnięć, jedzie płynnie i dobrze przyspiesza. Szukałem nieszczelności jest okej, zmieniłem kable WN, świece oraz wszystkie filtry, niestety nie ma poprawy. Sprawdzałem błędy i jest powracający błąd sondy (sporadyczny). Dodam też, że obroty delikatnie falują na kompie pokazuje między 800 a 830. Miał ktoś podobnie prosiłbym o pomoc gdyż nie chce wyrzucać kasy w błoto wymieniając połowę podzespołów

  2. #322
    lukas2710's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Droidus Pokaż post
    Witam prześledziłem cały temat i niektórzy mają tylko podobny problem do mojego jednak dalej nie uzyskałem odpowiedzi/pomocy. Problem z moim a3 1.6 jest mianowicie taki, na zimnym silniku autko delikatnie szapie/trzęsie tak jakby nie równo pracował, gdy się nagrzeje jest nie wielka poprawa. Jest to denerwujące szczególnie na światłach lub stojąc w korku. Podczas jazdy nie odczuwam żadnych szarpnięć, jedzie płynnie i dobrze przyspiesza. Szukałem nieszczelności jest okej, zmieniłem kable WN, świece oraz wszystkie filtry, niestety nie ma poprawy. Sprawdzałem błędy i jest powracający błąd sondy (sporadyczny). Dodam też, że obroty delikatnie falują na kompie pokazuje między 800 a 830. Miał ktoś podobnie prosiłbym o pomoc gdyż nie chce wyrzucać kasy w błoto wymieniając połowę podzespołów
    powiem ci szczerze ze miałem dokładnie to samo, wymieniłem duzo czesci i okazało sie ze winne sa uszczelki kolektora ssacego,
    silnik ten sam, objawy te same, wiec wg mnie na 90% to jest przyczyna

  3. #323

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pawłowice (okolice Żor)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A co może być przyczyną że tylko na zimnym silniku (dosłownie chwila) jak mu dodam gazu żeby ruszyć to zaczyna strzelać? Na zimnym ale jak przejadę już kawałek to tego nie ma. Zaczęło mi się to robić kilka dni temu.

  4. #324
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wszystko zimne uszczelki skurczone , dostanie ciepla i zaczyna trzymać

  5. #325

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Oki uszczelki zamówione będą na jutro. Podmienię i mam nadzieję, że w końcu to będzie to jeszcze mam jedno pytanie, odnośnie obrotów, stojąc w miejscu gdy skręcam kierownicą obroty lekko podnoszą się o jakieś 100. Tak ma być ?
    Ostatnio edytowany przez Droidus - 26-02-14 o 15:35

  6. #326

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    suwalki
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja również ponownie się podczepię pod temat poniewaz nie rozwiązałem jeszcze swojego problemu.Po wyczyszczeniu przepustnicy pojawil sie problem.Gdy tylko odpalę samochód obroty trzymają się na około 800,gdy trochę podjadę lub przegazuję obroty na 1100-1200 i później cały czas tak jakby na ssaniu.co to może byc?adaptacji niestety nie mogłem zrobić vagiem.

  7. #327

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Uszczelki kolektora, dolne i górne zmienione, niestety nie ma poprawy. Ma ktoś jakieś pomysły ?

  8. #328
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Sam pisales, ze pojawia sie blad sondy. Sa to objawy wskazujace, iz lambda nie podaje poprawnych wartosci. Co do tego delikatnego pofalowania podczas skretu kierownica w miejscu to normalne.

  9. #329

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pojawia się błąd 537. Myślisz, że sonda szwankuje ? Sprawdzałem też atomizerem szczelność i wydaje się okej.

  10. #330

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam!
    mam podobny problem czyli mulenie ,szarpanie ostatni nawet spadek mocy.(z tego co widze typowo dla A3 1,6) Kupiłem to audi a3 jakies 2mc temu na początku lekko szarpał przy niskich obrotach lub redukcji biegu, po 2 tyg. wymieniłem rozrząd olej i filtry (paliwa,powietrza,oleju) i wtedy zaczeło coraz częściej szarpać , mechanik stwierdził że to na pewno nie rozrząd bo jeśli by był przestawiony to by w ogóle nie jeździł ,po czym podpioł pod kompa wyskoczyły jakieś 3 błędy : wypadanie zapłonu na czwartym zaw. i przerwa na kablu na 2 sondzie lambda i jeszcze jeden komunikat dot. 2 sondy lambda. Na początku wymieniłem kable świece co pomogło na parę dni .Czytając na forum różne wątki to może być mnóstwo rzeczy: przepływomierz,cewka , silniczek krokowy, zabrudz. przepustnica sonda lambda a nawet głowica, itp. nie chce więc wymieniać w ciemno lub trafić na mechanika który będzie strzelał, z tąd moja prośba!!! - szukam dobrego sprawdzonego Mechanika z okolic Jaworzna (Katowice,Sosnowiec Mysłowice ,Chrzanów) który przerabiał już te tematy i pomoże mi. Co ciekawe gdy przez jakiś czas było trochę poniżej 0 auto jeździło idealnie gdy temp. wracała powyżej 0 znów zaczeło się szarpanie podejrzewaliśmy z mechanikiem jakąś wodę w baku dolałem troch denaturatu jakieś 300ml na cały bak paliwa wcześnie stp i to samo , kazał mi wyjeździć na maxa paliwo i zalać 98,tak też zrobiłem na rezerwie jakieś 60km zrobiłem no i zatankowałem jakieś 35L 98 i jeszcze lepiej się porobiło strata mocy, ja wciskam pedał gazu na maxa a auto jak by ktoś trzymał... zero reakcji nie wiem co dalej dlatego proszę o pomoc forumowiczów znających temat trapiący A trójeczki 1,6 z moich okolic ktory podejmie się czyszczenia przepływom. i przepustnicy i adaptacji jej ew. zaślepienia szwankującej sondy nr. 2

Strona 33 z 39 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •