Strona 34 z 39 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 331 do 340 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #331
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Droidus, tak, ewidentnie na to wskazuje.

  2. #332
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Droidus Pokaż post
    Pojawia się błąd 537. Myślisz, że sonda szwankuje ? Sprawdzałem też atomizerem szczelność i wydaje się okej.
    Niestety atomizerem sobie nie sprawdzisz bo nie wszędzie jest dobry dostęp . Błąd 537 ma dwa znaczenia wypisz dokładnie jaki jest . Bo albo wlatuje gdzieś lewe powietrze albo sonda uszkodzona. W ostateczności może też być cos z za małą dawką paliwa, wszystko zależy od rodzaju błędu.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomaso23 Pokaż post
    Witam!
    mam podobny problem czyli mulenie ,szarpanie ostatni nawet spadek mocy.(z tego co widze typowo dla A3 1,6) Kupiłem to audi a3 jakies 2mc temu na początku lekko szarpał przy niskich obrotach lub redukcji biegu, po 2 tyg. wymieniłem rozrząd olej i filtry (paliwa,powietrza,oleju) i wtedy zaczeło coraz częściej szarpać , mechanik stwierdził że to na pewno nie rozrząd bo jeśli by był przestawiony to by w ogóle nie jeździł ,po czym podpioł pod kompa wyskoczyły jakieś 3 błędy : wypadanie zapłonu na czwartym zaw. i przerwa na kablu na 2 sondzie lambda i jeszcze jeden komunikat dot. 2 sondy lambda. Na początku wymieniłem kable świece co pomogło na parę dni .Czytając na forum różne wątki to może być mnóstwo rzeczy: przepływomierz,cewka , silniczek krokowy, zabrudz. przepustnica sonda lambda a nawet głowica, itp. nie chce więc wymieniać w ciemno lub trafić na mechanika który będzie strzelał, z tąd moja prośba!!! - szukam dobrego sprawdzonego Mechanika z okolic Jaworzna (Katowice,Sosnowiec Mysłowice ,Chrzanów) który przerabiał już te tematy i pomoże mi. Co ciekawe gdy przez jakiś czas było trochę poniżej 0 auto jeździło idealnie gdy temp. wracała powyżej 0 znów zaczeło się szarpanie podejrzewaliśmy z mechanikiem jakąś wodę w baku dolałem troch denaturatu jakieś 300ml na cały bak paliwa wcześnie stp i to samo , kazał mi wyjeździć na maxa paliwo i zalać 98,tak też zrobiłem na rezerwie jakieś 60km zrobiłem no i zatankowałem jakieś 35L 98 i jeszcze lepiej się porobiło strata mocy, ja wciskam pedał gazu na maxa a auto jak by ktoś trzymał... zero reakcji nie wiem co dalej dlatego proszę o pomoc forumowiczów znających temat trapiący A trójeczki 1,6 z moich okolic ktory podejmie się czyszczenia przepływom. i przepustnicy i adaptacji jej ew. zaślepienia szwankującej sondy nr. 2
    Lepiej zmień mechanika bo ma jakieś dziwne pomysły . Nie chce wskazywać tak jak koledze wyżej ale sprawdź sondę , bo taki mały szczegół i też może powodować brak mocy. Poza tym jak twój mechanik podłączył pod kompa to niech poda jakie błędy były dokładnie bo błędów sondy jest masa

  3. #333
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    No ew. sprawdziłbym połączenie odmy (odpowietrzenia) czy nie ma gdzieś nieszczelności, bo też lubią się dziurki robić..

  4. #334

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dziś po jakimś czasie podpiąłem autko pod kompa. Nie było żadnego błędu, czyli błąd 00537 był prawdopodobnie spowodowany świecami, bądź kablami zapłonowymi widocznie wymiana pomogła. Sprawdzałem również bloku 4 pomiarowym wskazania, może ktoś pomóc w ich interpretacji ponieważ dziwnie się wahają na wolnych obrotach.
    Mass air/rev : waha się od 97.65/103.08 do 108.5,
    Mass flow : waha się od 1.42g/s do 2.82 g/s.

    Dziś też zauważyłem, że szarpie również gdy utrzymuje stojąc w miejscu obroty tak około 2/3 tysięcy. Trzymając dłoń na kolektorze ssacym czuc wyraźne szarpanie co sekundę tak jakby nie Palil na wszystkie gary. Słychać tez podczas szarpniecia głuche uderzenia.
    Ostatnio edytowany przez Droidus - 02-03-14 o 18:27

  5. #335

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Witam u mnie deliktanie szarpie silnikiem ale pokazuje na vagu sondę 1 wymiana mam nadzieje ze pomoże

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Minimalnie wskazówka chodzi od obrotów na liczniku

  6. #336

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    byłem wczoraj u elektryka i po przejechaniu się z lapkiem stwierdził że sonda to na razie najmniejszy problem,bo mam nadal wypadanie zapłonu na 2 i 4 cylindrze więc lepiej żebym poszukał dobrego mechanika i sprawdził w odp. kolejności kompresje w cylindrach ewent. jak bedzie ok cisnienie pompy paliwa lub czy katalizator nie jest zatkany dopiero po tym możemy zając się sondą a więc szukam mechanika ze śląska który się tego podejmie pomocy !!

  7. #337

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    -byłem u kolejnego mechanika który zdjagnozował cewkę wymieniłem na boscha za 280zl i nic dalej wypadanie zapłonu i to rożnie raz na 2 i 4 innym razem na 1 i 3 cylindrze ,co dalej wymiana przepustnicy,czujnika położenia wału,sonda L. pompkę paliwa ??? gdzie mogę to wszystko sprawdzić żeby nie kupować w ciemno przed tym zanim nie będę pewny że to to Pomocy!!

  8. #338
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    A przewody W/N sprawdzone ?
    Podstawa to podpiąć się pod komputer.

  9. #339

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    u mnie stwierdziliśmy to samo co u kolegi wyżej, wypadanie zapłonu, pod koniec tygodnia u mechanika podmieniam sondę i wszystkie inne czujniki sprawdzam rozrząd, cewkę. Muszę znaleźć przyczynę. Jeśli się uporam, napiszę

  10. #340
    Jawka's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, ostatnio moje audi w trasie zaczęło delikatnie szarpać a potem co raz mocniej podpiąłem ja pod kompa i wyskoczył błąd 18010 opisany jako b 30 + że niby jest gdzieś za małe napięcie ale nie mam pojęcia skąd bierze się usterka niby zbyt małego napięcia. Prosił bym o pomoc, może ktoś miał podobny problem czy to jest uszkodzony jakiś czujnik czy coś. Nigdzie w necie nie ma opisanego dokładnie tego błędu. Zapomniałem dopisać że autko spada na obrotach i lubi się od tamtej pory zadławić.

Strona 34 z 39 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •