Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #21

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Ja już czytam i czytam kurde i jest.....im więcej wiesz tym mniej;]
    Odepnę jeszcze przepływomierz i faktycznie sprawdzę czy to jego wina.
    Słyszałem,że koszt nowego kręci się koło 400zł;/

  2. #22
    guciu's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, ja miałem falowanie obrotów i dławienie silnika ale u mnie po wymianie :świec, kabli, filtra powietrza i paliwa wszystko się unormowało wcześniej łapałem się za czyszczenie przepływomierz ale to mi nic nie dało, teraz wszystko ok.

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    umnie po wymianie przepływomierza jest wszystko wporządku też miałem takie objawy jak pisze dam1.6 koszt przepływomierza 300 zł zamiennik firmy KRAFT

  4. #24
    luk-a-sz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rz
    Auto
    VW 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Koledzy,

    piszecie, że przy niskich obrotach ma zmułe ? Możecie sprecyzować ile dokładnie to jest obrotów.

    U mnie, jeśli dodam dużo gazu (przy ruszaniu) i po puszczeniu sprzęgła obroty nie spadną za nisko to nie będzie zmuły. Jeśli chce ruszyć delikatnie to muszę przeczekać zmulenie aż obroty dojdą do 2300-2500.

    Mogę znać przyczynę tego problemu. (zmuły przy niskich obrotach) w piątek widziałem się z kolegą z klubu w Rzeszowie. Jego autko 1.8 miało mniejszego kopa niż moje 1.6.
    Wymienił sprzęgło i całkiem to inaczej ciągnie od niskich obrotów. Sprzęgło całkiem inaczej pracuje. Do tego u niego przyczyną zmuły jest zabity katalizator.
    W poniedziałek będzie montował strumiennice to dam znać czy to coś jeszcze pomogło.


    Co do falowania obrotów to rzeczywiście czyszczenie przepustnicy pomogło przynajmniej u mnie. No ale spalanie nadal 10l w cyklu trasa/miasto.... pod vagiem czysto....

  5. #25
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez luk-a-sz Pokaż post
    No ale spalanie nadal 10l w cyklu trasa/miasto
    Podloz cos pod pedal gazu, 10 to jeszcze nie jest tak duzo, proponuje przejezdzic jedno zatankowanie w emeryt - mode i sprawdzicz czy cos spadnie.

  6. #26
    luk-a-sz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rz
    Auto
    VW 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Podloz cos pod pedal gazu, 10 to jeszcze nie jest tak duzo, proponuje przejezdzic jedno zatankowanie w emeryt - mode i sprawdzicz czy cos spadnie.
    Nie che robić OT ale był okres co lałem pod kureczek żeby sprawdzić jak pali i na trasie w 100% udało się zejść do 8.1l/100. Miast 50%/50% trasa 10l.

    A emeryt - mode już trenowałem maks 2.5k obrotów.

  7. #27
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mi ponizej 10 tez zadko schodzi ale nie robie z tego problemu bo wiem, ze czysta trasa od deski do deski wychodzi mi 7l, miasto-trasa 8-9l a samo miasto od 9 w gore ale caly czas z klima

  8. #28
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sopek Pokaż post
    ja miałem podobne objawy, najpierw sonda poszla do wymiany, potem swiece i kable, wszystkie filtry.. no i naczytalem sie o tej przepustnicy albo uszczelce pod glowica bo wszyscy pisza (albo przepisuja od kolegow ) .. koledzy w naszych a3 jest wadliwa elektryka.. zerknijcie czasem na cewke (malo kto o niej wspomina ), to byla przyczyna szarpania, dlawienia, no i terkotu silnika


    jutro odbieram autko- to zerkne na obroty bo tez mi faluja , jak falowanie zniknie to znaczy ze tez bylo to przyczyna cewki

    pzdr
    I jak tam Sopek? Odebrałeś autko? Falowanie ustało? Ja sprawdziłem cały układ powitrza wszystkie przewody i wyglądają w porządku, byłem też na pomiarze spalin i mieszkanka jest wprost idealna. Jeśli chodzi o zmulenie to wymieniłem filtr powietrza i jest duuużo lepiej, ale pobujam się i zobacze czy cały czas tak będzie bo już miałem takie przebłyski a później było znowu do bani. Ostatnie podajże w Auto Świcie jest opis silników tych na bazie VW Golfa i Bory podobno często pada recyrkulator spalin, o czym też się nie wspomina, a może to być przyczyną falowania.

  9. #29
    sopek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Daj spokoj jestem taki zly ze szok.. mialem peknieta cewke ale dalej na wysokich skacze, zerkne jeszcze raz na ten niedobry przeplywomierz albo przepustnice.. bo denerwuje mnie juz ten samochod ;p wymienilem juz prawie pol auta..

    p.s malo tego, zaje... w cos na autostradzie w Danii i fele wykrzywilem (

    pzdr

  10. #30

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Ja dziś spróbowałem nareszcie jazdy z odpiętym przepływomierzem.....i cóż...auto nie szarpało, a obroty dostawało jakby lepiej, tyle że zgasło mi 2x jak było na luzie.
    Więc wychodzi an to, że będe musiał wymieni ten przepływomierz.
    Ktoś może wie na jaki zamiennik najlepiej wmienic??

Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •