Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839
Pokazane rezultaty 381 do 389 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #381

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zdolny śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    także w moim audi wystapiło pare problemów w ciągu 3 dni... ale na temat. Auto na jałowym przez chwile zwieksza sobie obroty tak do 1000 - 1100 po chwili wraca do normy, gdzies wyczytalem, ze to przez slaby akumulator, co moglo by sie zgadzac, bo ostatnio rozladowalem go do 0 (niespecjalnie). Moze to byc tego przyczyna, czy wyciagac przeplywomierz?

  2. #382
    szolek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Falujące obroty 1.8T APX

    Witam od pewnego czasu mam problem mam falujące obroty na jałowym biegu kiedy dodam gazu i puszcze obroty spadają nie raz na sam dół, aż zatelepie samochodem.
    Jest tak tylko i wyłącznie przy podłączeniu przepływomierza podkreślam, że podmieniałem już wiele i za każdym razem to samo po odpięciu jest normalnie. Przepustnica była czyszczona i zrobiona adaptacja. Wywala jeszcze błąd sondy więc może tu tkwi problem.
    Przykład jak na filmiku:

    Wypoleruję rzeczy z nierdzewki i aluminium
    Kontakt PW !

  3. #383
    KOPACABANA's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    podłączałeś pod kompa ? też walczyłem z falującymi obrotami, mimo braku błedów na kompie winny okazał się czujnik ciśnienia ukł. wspomagania, po odłączeniu falowanie ustało. Na dniach bede wymieniał na nowy.

  4. #384

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny 2 błędy sondy i zaworu w kolektorze

    Witam.
    Mam spoory problem(przeszukalem caly internet ale nigdzie nie moglem znalezc dokladnie teego co sie dzieje w moim audi) a wiec tak pacjent(kupilem ją jakies 3 tygodnie temu) to a3 1998 1.6 AKL 101km z gazem
    Wyskakuja mi 2 bledy: https://zapodaj.net/e92a412d4211e.jpg.html były usuniete i przez 10km bylo w miaaare dobrze ale potem znowu wrocily i tak objawy i na benzynie i na gazie delikatne falowanie obrotami czasami tylko mocniej zafaluja 200 w gore i w dol ii to jest pikus najgorsze jest glownie przy ruszaniu z jedynki zaraz po puszczeniu sprzegla gdy daje gazu strasznie przerywa znaczy to jest takie(gaz w podlodze) a on jakby kaszle hłe hłe hłe ii nei ii tak caaly czaas poki nie wrzuce dwojki czasami tez na 2 czy 3 chooc czasamis eidua w miare normalnie ruszyc i jechac ogolniee nie przyspiesza bez jakeigos nawet malego przerwania (zwlaszcza na nizszych obrotach)i tak wymienilem:kable swiece czysczona przpeustnica(zaadaptowała sie sama bo kolega sprawdzal na kompie czy przypadkiem nie trzeba.I jesli chodzi o sonde to wymieniac od razu czyy ktos ma jakies pomysly co do tego pierwszego bleda?? bo raczej przez cos innego tego bleda nie wywala?kolega sprawdzal ilosc powietrza jakie przpelywka podaje i mowil zee jest ok a w ogole to by jakiegokolwiek bleda pokazaloo przeciez tak smao jakby jakis czujnik byl walniety niee??
    A co do drugiego bleda to chodzi o ten zawor i tak: wtyczka sprawdzona jest ok napiecie jest,rezystancja na tym zaworze jest odpowiednia taka jaka ma byc bo tez to sprawdzal wezyki tam 2 ida i sa podpiete normalnie ii ta gruszka powinna sie wsuwac boo tam sa takie klapki w tym kolektorze i to jakos tym steruje nie wiem nawet po co ale doobraa ogolnie elektrycznie too jest wszystko ok wezyki podpiete alee jak odepne wezyk to tam powinno byc bodjaze podcisnienie zeby ta gruche zassalo a tam niic...ii coz tym zrobic?? Panowie proosze pomóżcie mi z tym bo naprawde ciezka sprawa z tą audi i nie wiem co robic.
    Z góry dzięki i Pozdrawiam Wszystkich.

  5. #385

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich.
    Mam problem mianowicie jeździłem audi ponad 3 miesiące bez problemów podczas pewnej podrózy jechałem po rondzie jednak przez nieuwage wrzuciłem 4 po wyjeździe z ronda samochód nie miał w ogóle siły (jechałem jakies 5 km/h) zjechałem na stacje zgasiłem, zapaliłem i samochód dalej nie miał siły ale po krótkiej chwili złapał moc i ruszył.
    Przez 2 dni nic sie nie działo, jednak pózniej na parkingu zacięła się pompa paliwa samochód poszedł do mechanika pompa wymieniona wrociłem do domu na następny dzień odpalam samochód, kręci kręci kręci i wreszcie odpala nie wiem co się konkretnie stało raz odpala na dotyk a raz kręci i kręci, odpalić odpali zawsze ale raz na dotyk a raz kręci.
    Sprawa numer dwa to skoki obrotów podczas hamowania lub gdy przegazuje samochód mocniej na parkingu do 6 tys to obroty spadają do 500 i skaczą do 1500 co jest dość dziwne wskazówka po prostu lata jak głupia.
    Zastanawiam się być może mechanik czegoś nie podłaczył.
    Dziś znów miałem problem przez 3 dni nie odpalałem samochodu (Mrozy około -10*) akumulator ma 2 miesiące jechałem i przy dojeżdzaniu do ronda samochód stracił kompletnie moc, nie zgasł całkiem ale nie mial siły.
    Zgasiłem i próbowałem odpalić kręcił kręcił i poszedł ruszył bez problemu (chociaż cały czas odczuwam lekki brak mocy) jade po rondzie i to samo samochód stracił siłę kontrolka akumulatora się zapaliła dałem mu dużo gazu i poszedł, jednak tutaj pojawił się kolejny problem normalnie podczas dojazdu do zakrętu przy hamowaniu obroty spadają mi jednak łapią powietrze i potrafią skoczyć o 500 dziś jednak dojechałem do zakrętu prędkość 10 km/h bieg 2 a obroty ponad 2 tysiące silnik dość głośny nie mam pojęcia co się dzieje nie wiem czy mogę jeździć a aktualnie nie mam do dyspozycji mechanika.

    Edit dziś odpaliłem cofałem z parkingu i padł znów, nie da rady odpalić ponownie gdy dłuzej pokręce i dodam gazu zachowuje się jakby odpalił jednak gdy tylko przestaje kręcić od razu gaśnie, czuć paliwem być może dlatego że długo kręciłem.

  6. #386

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolejna sprawa, samochod nie odpala bez gazu jesli przycisne gaz odpali, obroty spadna prawie do 0 podniosa się znów po czym znów spadna i auto zgaśnie dzieje się to zaraz po puszczeniu gazu.
    Swiece sprawdzone, cewka nie sprawdzona z rury leci woda badz paliwo nie jestem pewien. Oleju nie ubywa, biały dym z rury.
    Obstawiam że bialy dym i woda spowodowana jest pękniętą chłodnicą jednak jestem w tym zielony.
    Jakieś pomysły?

  7. #387

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Audi a3 8l 1.6 avu Falowanie obrotow

    Witam. Mam problem z audi a3 8l 2002r 1.6 AVU. Sytuacja wygląda tak : gdy jest zimny wszystko jest ok ,gdy się dobrze nagrzeje na wolnych pracuje równo lecz gdy schodzi z obrotów zawiesza się na 1000 obr i faluje pomiedzy 1000-1500. Wystarczy go zdławić biegiem i schodzi na jałowe i pracuje w miarę równo aż do ponownego dodania gazu.Czasami sam zejdzie do jałowych.Błędów brak. Jak dotąd zakładałem 2 przepustnice używane i jedna nową (zamiennik engitech) za każdym razem przeprowadzona adaptacja. Niestety bez zmian.Kolektor ssący na nowych uszczelnieniach, podciśnienia całe, czujniki temperatury na vagu pokazują ok, potencjometr pedału również wygląda na dobry(wartości stabilnie stoją w miejscu a obroty skaczą). Podczas falowania odłączany był przepływomierz niestety bez zmian. Sondy pracują, test w vcds przechodzą pomyślnie. Zaczyna mi brakować pomysłu. Może to sterownik silnika ? Spotkał się ktoś z takimi objawami ?

  8. #388

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBLIN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Niskie obroty 8L 1.8T AGU

    Witam,
    A3 8l 99r
    1.8t AGU
    4b Automat
    W moim A3 nagle zaczęły falować obroty po wizycie u mechanika (poskracał poparciałe wężyki od podciśnienia) obroty nie falują ale kiedy mam wrzucony bieg i stoję na hamulcu spadają według klimatronika do 600-660 na rozgrzanym silniku.
    Skutkuje to niestety nieprzyjemnym drżeniem nasilającym się wraz z nagrzaniem silnika.
    Na P czy N obroty są między 780-840
    Wie ktoś może jak temu zaradzić ?
    Jakie są właściwe obroty biegu jałowego dla 1.8t ?

  9. #389

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez danyk10 Pokaż post
    Jakie są właściwe obroty biegu jałowego dla 1.8t ?
    Bez klimy 720-760 obr. na rozgrzanym silniku.

Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •