Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 36

Temat: 2.0TDI BKD modyfikowany 169KM/387NM

  1. #21
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mnie to wyglada na chinola. Jeśli masz dostęp do vaga zrób logi temperatury w dolocie. Ciekawi mnie jak działa.
    Zastanawiam się po co firma wsadziła jakiś wynalazek zamiast zastosować sprawdzone rozwiązanie czyli IC z s3 które pasuję p&p oraz cała instalacja ( jedynie ściągasz z węża z jednego końca szybkozłaczkę i nasuwasz wąż na IC i stosujesz opaskę )
    Żadnego druta nie ma, oraz modyfikacja nie rzuca się w oczy.
    Po wykresie wydaje mi się ze tuner nie potrafi obudzić turbiny.
    Jakie masz pompki ?
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  2. #22
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tuner zdecydował że custom ic będzie lepszy, bo takiego zdrowego z ski nie można znaleźć. Tego icka też nie widać, jest schowany ładnie za kratkami. Tuner twierdził, że turbo nie chciało szybciej wstawać, a pompki są ori. O logi poproszę Golema jak już wróci do Polski, sam nie mam sprzętu.. Rozmawiałem chwilę z tunerem, fmic kupiony z fmic.pl, jest chiński, a nm jest zrobiony tak a nie inaczej, dlatego że wtryski słabe, względy bezpieczeństwa dwumas, skrzynia itd, do tego soft bezdymny no i 4.3k zakres obrotów, w innych softach prawdopodobnie turbo kończy przy trochę ponad 3.5k
    Ostatnio edytowany przez Pytek - 24-06-18 o 10:12

  3. #23

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ze zdjęcia wynika, że względem oryginału, to ma ze 2 razy mniejsza powierzchnię czołową. Skoro to fmic.pl, to pewnie rdzeń 65 więc +/- podobny przekrój rdzenia.
    więc po co to robić?
    i jeszcze to pocięte wzmocnienie czołowe.
    zacząłbym od oddania tunerowi tego cudu i kupienia za 100 oryginalnego IC, a za drugie 100 belkę i będzie tak samo, jak nie lepiej.

  4. #24
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam za daleko do niego żeby tak jeździć na jakiekolwiek zmiany i wgl nie wiem czy zmiany są potrzebne bo akurat o tym zielonego pojęcia nie mam, nie odczuwam spadku mocy w upalne dni, ale czy wystarczyłby seryjny IC? tego nie wiem.

  5. #25
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wystarczy i to z zapasem dla takiej mocy jak masz obecnie

  6. #26
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak jak pisałem wcześniej, plany były włożyć Firad120, wtedy moc byłaby na pewno większa, ale w trakcie modyfikacji plany się zmieniły i jednak wtryski zostały Ori, a FMIC był już zrobiony. Zarówno turbo jak i FMIC mają ogarnąć ok 300HP, po zmianie wtrysków nawet takiego wyniku mógłbym się spodziewać, także może i na ten moment ten IC i takie turbo nie są w jakiś sposób mocno wykorzystane, ale może w przyszłości zdecyduję się na zmianę wtrysków i zobaczymy wtedy czy ten IC do shit czy jednak spełni swoje zadanie.

  7. #27

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zrobisz jak chcesz, ale ja Ci sugeruję, że masz gorszy fmic niż oryginał, a nie, że nie pokazał, co potrafi.
    wpierw ogarnij, co jest nie tak, bo z tymi Firadami kombinujesz jak z tym custom intercoolerem, brniesz w koszty.
    Co jest nie tak z pompkami, leją?, nie leją?, wszystkie 4 spontanicznie tak samo? tuner tego nie sprawdził?

    te 230-240KM/460Nm dwumas, skrzynia, wydech, IC ogarnia. Właśnie o to chodzi w BigT, że wszystko względnie małym kosztem i nie trzeba z tymi rzeczami kombinować.
    Dopiero z Firadami i celując w 300km, zaczyna się podwajanie ceny samochodu... i awaryjność leci na łeb, na szyję..

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Witam
    Seryjny FMIC w BKD spokojnie ogrania na GTB moce 240-250KM. Turbo wadliwe i ze słabo wstaje bardzo w to wątpię.
    Co do FMIC stosowanych i kupowanych ze strony FMIC powiem tak. Najwięcej ich zakładam głównie 550x230x65mm. Jeżeli w tym samochodzie rdzeń jest mniejszy (a na tai wygląda) to może być za mały i auto się grzeje. Trudno to powiedzieć. Wiem jedno. BKD strojony na turbinie GTB2056, FMIC "ten chiński" plus końcówki F120 spokojnie da radę zrobić 290-300KM na doładowaniu 2,1bar . A sam montaż turbiny i delikatne przespawanie wydechu nawet bez zmiany średnicy układu wydechowego czyli równe 60mm spokojnie na seryjnym IC ogarnia moc 240KM

    Możliwe też że w aucie są po prostu słabe końcówki co również może mieć wpływ na pracę turbo. Trudno to oceniać.
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  9. #29
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Wymiarów IC niestety nie znam, ale Piotr pisał, że na tym IC robił +- 280 hp w innych autach.
    O ile dobrze kojarzę, to 2 wtryski były robione w 2009 roku z końcówką "g" i dwa wtryski wymieniałem ja, końcem 2016 roku też na te z końcówką "g". Co innego można zrobić z wtryskami prócz końcówek Firada, żeby zrobić lepszy dół + większy NM? Jakieś całkiem inne wtryski?

  10. #30
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    U mnie w poprzedniej A3 BKD po wymianie pompek z B na G+ turbo budziło się dużo wcześniej. Przy 2 tys obr przy pompkach B moment obrotowy wynosił ponad 250NM a na pompkach G+ 330NM. Całkiem inna reakcja na gaz.
    Szkoda że nie zapytałeś wcześniej na forum, w cenie IC i przerobieniu całego układu mogłeś kupić pompki G+...
    Pomijam sprawę wydajności tego FMIC. Szkoda Twoich pieniędzy i szkoda mi Ciebie bo podejrzewam ze nie jesteś zadowolony z charakterystyki tej modyfikacji.
    Dziwie się tylko że tuner wiedząc ze już wcześniej nie wychodziła moc nie zainteresował się pompkami...
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •