Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 36 z 36

Temat: 2.0TDI BKD modyfikowany 169KM/387NM

  1. #31
    siwysdz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    U mnie w poprzedniej A3 BKD po wymianie pompek z B na G+ turbo budziło się dużo wcześniej. Przy 2 tys obr przy pompkach B moment obrotowy wynosił ponad 250NM a na pompkach G+ 330NM. Całkiem inna reakcja na gaz.
    Szkoda że nie zapytałeś wcześniej na forum, w cenie IC i przerobieniu całego układu mogłeś kupić pompki G+...
    Pomijam sprawę wydajności tego FMIC. Szkoda Twoich pieniędzy i szkoda mi Ciebie bo podejrzewam ze nie jesteś zadowolony z charakterystyki tej modyfikacji.
    Dziwie się tylko że tuner wiedząc ze już wcześniej nie wychodziła moc nie zainteresował się pompkami...
    Auto zostało dostarczone na modyfikację z założeniem, że ma być zrobiony custom fmic, downpipe oraz montaż przerobionej turbosprężarki. Auto zostało shamowane z ciekawości na modyfikacji wykonanej w innej firmie. Wyszła moc standardowa dla typowego stage1, po czym zostało useryjnione. Temperatura w dolocie nie limitowała mocy na hamowni, a sama turbosprężarka owszem powinna wstawać dużo szybciej - NIESTETY teoria nie zawsze pokrywa się w praktyce. Mamy tutaj 15letni samochód, który miał wygenerować bezpieczną moc na obecnych wtryskiwaczach. Paweł w trakcie wspomniał, że głowica była poddana remontowi. Pomiar jest wykonany na niskim biegu, bez urazy ale opony SUNNY nie przekonywały mnie do jeżdżenia 200+ po hamowni. Auto zostało wystrojone bezdymnie i z tego co wiem jeździ bez żadnych problemów, także nie doszukujcie się na siłę problemów. Każdy tuner chciałby, żeby przy takiej modyfikacji klient włożył zestaw nowych wtryskiwaczy - niestety rzadko klienci są na to przygotowani finansowo - z resztą potem na forum napiszą, że SERYJNE powinny obsłużyć deklarowaną moc itp itd...
    Ostatnio edytowany przez siwysdz - 30-06-18 o 21:19

  2. #32
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ja właśnie nie jestem pewien na 100% ale raczej wszystkie pompki mam z końcówką g+. Co do fmic to tak jak pisałem, zrobiony bo miały być inne wtryski i większą moc, ale plan się zmienił a fmic był już zrobiony, o opcji z coolerem z ski dowiedziałem się trochę za późno, a decyzję jaki zostanie włożony zostawiłem Piotrkowi bo jednak trochę modyfikacji zrobił i zaufalem że będzie zrobione dobrze. Od początku też mówiłem że chce bezpieczny soft, auto ma swoje lata, chociaż dużo przy nim zrobiłem, dlatego wgl zdecydowałem się na robienie takich modyfikacji. Wynikiem byłem zadowolony, auto jeździ, trochę brakuje dołu, ale widocznie słaby dół jest czymś spowodowany. Dla pewności wyślę wtryski, zobaczymy w jakim są stanie i czy to faktycznie przez nie jest taki wynik a nie inny

  3. #33

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pytek Pokaż post
    Ja właśnie nie jestem pewien na 100% ale raczej wszystkie pompki mam z końcówką g+. Co do fmic to tak jak pisałem, zrobiony bo miały być inne wtryski i większą moc, ale plan się zmienił a fmic był już zrobiony, o opcji z coolerem z ski dowiedziałem się trochę za późno, a decyzję jaki zostanie włożony zostawiłem Piotrkowi bo jednak trochę modyfikacji zrobił i zaufalem że będzie zrobione dobrze. Od początku też mówiłem że chce bezpieczny soft, auto ma swoje lata, chociaż dużo przy nim zrobiłem, dlatego wgl zdecydowałem się na robienie takich modyfikacji. Wynikiem byłem zadowolony, auto jeździ, trochę brakuje dołu, ale widocznie słaby dół jest czymś spowodowany. Dla pewności wyślę wtryski, zobaczymy w jakim są stanie i czy to faktycznie przez nie jest taki wynik a nie inny
    Słaby dół na pewno nie jest przez pompki. Skoro dają paliwa na ponad 220km to ich wydajność jest przyzwoita i na 100% z dołu nie brakuje paliwa.
    Stroiłem kilka GTB2060 od Fmotors i te turbosprężarki wstają bardzo dobrze nawet na słabych pompkach ( A3 której wykres wrzuciłeś miała właśnie takie słabe pompki a dół jest ok).

    Tu masz wykres innej A3 BKD na GTB2056:
    https://www.facebook.com/jarolchiptu...type=3&theater

    Zrób w pierwszej kolejności loga kanału 11 na 4 biegu 1200-3000obr.

  4. #34
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jak tylko będę miał możliwość to zrobię logi i wrzucę je tu

  5. #35

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szn
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak się*sprawa zakończyła? Trochę czasu już minęło. Co było ostatecznie przyczyną problemu?

    Ok, doczytałem w temacie głównym o autku.
    Ostatnio edytowany przez KriSSo - 27-10-19 o 10:50

  6. #36
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KriSSo Pokaż post
    Jak się*sprawa zakończyła? Trochę czasu już minęło. Co było ostatecznie przyczyną problemu?

    Ok, doczytałem w temacie głównym o autku.
    Dokładnie, w wątku wszystko opisane

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •