Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Demontaż listwy świec żarowych

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Demontaż listwy świec żarowych

    Witam Panowie...

    Powoli idzie zima.. chciałbym sprawdzić moje świece żarowe.. autko kupiłem 5,5roku temu, do świec nie zaglądałem.
    Oczywiście interesuję mnie tylko test, bez ich wykręcania.

    Chciałbym się was zapytać.. jak umiejętnie zdemontować listwę świec żarowych ?

    Gdy zacząłem ciągnąć.. listwa tak jakby się rozdziela, jej część zostaje na świecy.

    Silniczek ALH.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Łapiesz po całości i energicznie ciągniesz. Nie powinno się nic rozdzielać jeśli listwa jest cała i nieuszkodzona. Ewentualnie odpinasz po kolei z każdej świecy osobno i zejdzie.

  3. #3
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Się rozdziela bo guma na świecach już przegrzana albo ktoś przed toba zdjął ją nieumiejętnie.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chrzanów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Exclamation Wymiana listwy świec żarowych

    Cześć wszystkim, mam nie lada zagadkę, mianowicie chciałbym wymienić listwę świec żarowych w moim 1.9 z uwagi na duże zużycie
    Na listwie znalazłem numer 038971220, a ponieważ nie znam kodu silnika (był wymieniony po tym jak w poprzednim pękł tłok) numer z listwy jest jedyną wskazówką jaką mam. Nie mam możliwości podpięcia pod kompa, a także nie znalazłem oznaczeń na bloku.
    Tutaj pada kilka pytań:
    Czy listwa będzie z kostką na końcu czy z kabelkami.
    Jeśli z kabelkami to wystarczy polutować tak jak było w instalacji tj. "górny" z "górnym" nie wiem jak to wytłumaczyć, z mojej obecnej idą 2 kable. Jeden jest u góry a drugi pod nim. Mam je złączyć tak jak były czy to nie będzie miało znaczenia, jeśli się pomylę. Gdzieś wyczytałem że są to dwa plusy więc teoretycznie nie da się nic zepsuć. Gdyby ktoś jeszcze zechciał mi powiedzieć gdzie mogę dodać załącznik, mógłbym sprecyzować o co mi chodzi
    Jeśli będzie to kostka to gdzie jej szukać, w głównej wiązce czy iść po "nitce do kłębka"
    Czy coś może pójść nie tak ? Czy w najgorszym wypadku mogę spalić auto ?
    Czekam na odpowiedź i dziękuje każdemu za do edukowanie mnie

  5. #5
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Były dwa typy. Łączone w wiążce na wsowki plus termokurczki. Brzytwa mniej więcej 20cm od mostka świec. Wymiana spoko. W innych wiazkach było tak że kable szły do kostki w czarnym kanale w ścianie grodziowej. To jest kolo filtra powietrza. No i sam rozumiesz trzeba pruc wiązka jak chcesz mieć fabrykę. Choć takiego zestawu naprawczego nie dostaniesz. A nawet gdyby to kwoty zabijają bynajmniej mnie.
    Ja kupiłem używki że skody rapid takie pojedyncze. Wsio połączyłam. Lutowalem zagniatalem i wyszło taniej. Auto nie splonelo

    - - - Aktualizacja postu - - -

    W necie znajdziesz ten 028 971 766 a ja użyłem tego 07Z 971 782
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •