Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Audi A3 8L 1.6B AEH Analiza

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Audi A3 8L 1.6B AEH Analiza

    Witam
    Bardzo proszę o analizę logów. Auto czasami przy ruszaniu ze świateł strasznie zamula ale nie zawsze i pali około 13, 14l na 100 co jest bardzo irytujące.
    W aucie było wymieniane :
    Sonda nowa oryginalna Bosh
    Świece NGK
    Przewody Beru
    Listwa i wtryski
    Czujnik temp
    Termostat

    Obecny błąd którego nie dało się wyeliminować to
    537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość dolna - błąd sporadyczny



    Logi statyczne :
    1,2,3 http://vaglog.com/log-001_002_003_m6st2G.html
    4,5,6 http://vaglog.com/log-004_005_006_nqom0.html
    7,8,9 http://vaglog.com/log-007_008_009_DwF6h5.html
    10,11,12 http://vaglog.com/log-010_011_012_96379.html


    Dynamiczne :
    1,2,3 http://vaglog.com/log-001_002_003_Mm1wI18.html
    4,5,6 http://vaglog.com/log-004_005_006_wZ6ZV.html
    6,7,8 http://vaglog.com/log-006_007_008_kvOrRD.html
    9,10,11 http://vaglog.com/log-011_010_009_c80qR.html

  2. #2
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Posiadasz LPG w aucie ?
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    tak około tydzień temu założone
    na lpg nie zaobserwowałem aby auto zamulało tak jak na pb ale cały czas pozostaje spalanie również na gazie duże około 20l gazu
    w najbliższym tygodniu planuję jechać na strojenie gazu

  4. #4
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sprawdził bym na początku czujnik temperatury jeśli jest to zamiennik to radził bym go wymienić na ori dużej różnicy w cenie nie ma. Sondę masz nową ale zawsze warto także ją sprawdzić miernikiem czy wartości ma dobre. Sprawdź także przepływomierz odepnij go i zobacz czy będzie różnica w pracy silnika na jałowym biegu.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gazu nie ma co regulować jeśli te logi tak wyglądają i pali Pb ile mówisz. 13-14 na sto Pb to spalanie gazu 20l się zgadza. Generalnie nie robi się 3 grup na raz. Ta lambda to chyba nie bardzo chce działać choć trochę może być ciężko ocenić przez 3 grupy na raz. Pytanie czemu sonda nie bardzo działa. Może był akurat błąd i auto przeszło w tryb awaryjny. Do tego przepływka kiepsko mierzy. najpierw trzeba sprawdzać podstawy czyli szczelność dolotu odmy itp. Obejrzeć dobrze okablowanie sondy i ecu. Logi zrobić pojedyncze statyczne i upewnić się że przed każdym kasujesz błędy.
    Kolejne pytanie to od kiedy masz problem spalania. Czy przed wymianą sondy też był błąd i czy tyle palił. Dowiedzieć się czy gazman coś niepopitolil z podpieciem sondy. Na czym logi robione? Czy były kasowane błędy nawet jak nie było błędów przed każdym logiem? Jak logi dynamiczne były zrobione na Pb to przydałby się jeden pokazujący dynamiczne napięcie na sondzie na LPG.

    EDIT: zerknij jeszcze na ten temat
    https://a4-klub.pl/topic/399502-16-ahl-prośba-o-analizę-logów/
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 14-10-17 o 09:05

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Problem ze spalaniem był od kiedy kupiłem auto a było to rok temu. Gdy byłem u pierwszego mechanika powiedział że na 100% sonda wymieniłem sondę i identyczne objawy jak na starej.
    Auto paliło jak go kupiłem około 16l ale był walnięty termostat i czujnik temp więc je wymieniłem spalanie spadło. Następnie pojechałem do znajomego mechanika on powiedział że wtryski do wymiany ,
    więc wymieniłem wtryski bez poprawy.

    Odpiąłem przepływomierz na jałowym biegu, silnik zachowuje się tak samo z przepławką jak i bez.
    Czytałem gdzieś na forum że gdy podczas pracy silnika odkręcimy wlew oleju to powinny np obroty spadać albo powinien silnik zgasnąć u mnie gdy odkręciłem wlew auto działało identycznie jak z zakręconym.
    Kupiłem uszczelki do kolektora spróbuję je dzisiaj wymienić i zobaczymy czy coś pomogło.
    Na jakich grupach zrobić logi statyczne i dynamiczne ?

  7. #7
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamikz Pokaż post
    przepływomierz na jałowym biegu, silnik zachowuje się tak samo z przepławką jak i bez

    Wtryski nie maja nic do tego prawdo podobnie wymieniłeś dobre wtryski. A postaraj się wymienić przepływomierz albo podmienić na chwilę wydaje mi się że to jest przyczyna.
    Jeżdziłem 9 lat AEH w LPG i przez tem okres wymieniałem czujnik temp, przepływomierz oraz wyczyściłem przepustnicę a błąd sondy Lambda zawsze będzie pojawiał się, jeśli jeździsz na LPG. Temat był już poruszany na forum.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Do dużego spalania oczywiście że wtryski mogly coś mieć ale akurat nie miały. Przepływomierz jak najbardziej najlepiej podmienić tak czy siak zaniza. Ja się jeszcze zastanawiam nad ECU.
    W logach widać na luzie 1V czyli maks bogato. W dynamicznym wartości prawie 0V czyli maks ubogo. Generalnie takich wartości nawet nie powinno wskazywać. Powinno być z przedziału 0.2do0.9V więc faktycznie dobrze by było ale sondę jakimś miernikiem.
    Ale od początku to trzeba kasować błędy i robić logi. Oba paliwa dla lepszej diagnozy. 004+010 dynamicznie. Statycznie samo 010 bym robił.
    Aha. Jest jeszcze jedna rzecz. To stary sterownik. Simos. Nie jestem pewien czy kasowanie błędu zeruje adaptacje. Dlatego fajnie by było gdybyś go zagrzał jazda gdzieś, zgasił, odpiął klemy na pół h dla pewności i wtedy zrobił log statyczny. Rozumiem że przed dynamicznym będzie ciężko więc chociaż przed statycznym. Raz na pb raz na LPG byłoby super.
    Z tym błędem na LPG to no nie wiem może 1.6 jest jakiś magiczny ale generalnie to co mówią gaziarze czyli że błąd od sondy na LPG zawsze będzie jest taka sama bajka jak ta o czerwonym kapturku. Prawidłowo zrobione LPG nie ma prawa niczym świecić.

  9. #9
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zwonko Pokaż post
    Z tym błędem na LPG to no nie wiem może 1.6 jest jakiś magiczny ale generalnie to co mówią gaziarze czyli że błąd od sondy na LPG zawsze będzie jest taka sama bajka jak ta o czerwonym kapturku. Prawidłowo zrobione LPG nie ma prawa niczym świecić.
    Sonda lambda analizuje procent zawartości tlenu nie zużytego w procesie spalania i pozostałego w spalinach. Pozwala to określić, czy prawidłowa jest proporcja paliwo-tlen, aby zaszła reakcja całkowitego spalania.Spaliny są inne na LPG, sonda czyta je jako ubogie więc wywala błąd.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Idealny afr gazu to 15.5 dla Pb 14.7. różnica nie jest więc znaczna około 5%. Zdaje sobie sprawę z tego że sonda nie bada to co jest przed wybuchem mieszanki tylko to co już wyleci więc te około 5% po spaleniu pewnie wygląda jeszcze inaczej. Simos mógł mieć niski zasięg regulacji stąd błąd. Ale generalnie musi się dać ustawić tak żeby sonda nie czuła różnicy. Najwyżej nie będzie to lambda równe 1 się LPG czyli ekonomia czy ekologia spalania będzie inna.
    I dalej będę twierdził że to bajka. Potwierdzaja to wszystkie auta z LPG w których błąd się nie świeci

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •