Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Audi A3 8L 1.6B AEH Analiza

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Wczoraj wymieniłem uszczelki w kolektorze te na dole i górze. Na noc odłączyłem akumulator rano przejechałem się autem zagrzałem go i zrobiłem jak radził zwonko usunąłem błędy i zrobiłem log statyczny
    tak wyglądał log z rana po kasowaniu błędów 1 : http://vaglog.com/log-010_rw4o7k8.html
    a tak po odczekaniu 30min z odpiętym aku i po skasowaniu błędów 2 : http://vaglog.com/log-010_sUP9E.html
    z tego co zauważyłem to gdy napięcie dojdzie do 1.0v wywala błąd i nic się nie zmienia tylko ciekawi mnie dlaczego w logu nr 2 napięcie dochodzi aż do wartości 1.02 ?
    Ostatnio edytowany przez kamikz - 15-10-17 o 20:11

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czekam jeszcze na dynamiczne na obu paliwach. Z tego co widzę tu to pewien tyle. To wygląda tak że kasowanie błędów resetuje korekty. Dla pewnosci sprawdź to sam jeszcze z raz czy dwa kasując błędy. Ale generalnie tak w 010 masz w pierwszej kolumnie 0. Te na prawidłowo działającym sondzie powinny skakać od minus do plusa w kółko. Blisko 0 ale skakać oscylować. U ciebie wygląda tak że ma graniczna dla ECU wartość -25% a potem schodzi do 0 i tak stoi co wygląda na tryb awaryjny. Aby to potwierdzić sprawdź sobie nawet sam czy po prostu gdy normalnie stoisz gdzieś na wolnych w pierwszym miejscu pokazuje 0%. Potem skasuj i czy wtedy jest te -25% a potem znowu stanie na 0. W myśl korekt napiecie sondy powinno też oscylować od tak około 0.2v do 0.8v. u ciebie stoi na 1v czyli maks bogato czyli jest dużo za dużo paliwa albo za mało powietrza (a przynajmniej sonda lub ECU tak myślą). Skąd te napięcie powyżej 1... Teoretycznie go nie powinno być. Nie wiem. Dla mnie podejrzanym numer jeden jest ECU. Dla mnie masz parę opcji co zrobić. Niestety żadna nie jest jakaś super prosta. Podmiana ECU/przepływki byłyby super. Najlepiej od kogoś znajomego. Może zamówić z Allegro używkę paczkomatem i jak coś odeslac bez pytania przyczyny. Może warto by też spr dogadac się z gazman żeby pobawić się z ustawianiem dawki LPG na wolnych tak aby sprawdzić czy odczyty z sondy mają szansę pokazać normalne wartości. Ewentualnie dać auto dobremu elektrykowi samochodowemu na sprzedaż ECU i kabli sygnału i kabli sondy.
    A powiedz... Jesteś pewien ustawienia rozrządu?
    Zrób też log statyczny grupy 022.
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 16-10-17 o 08:58

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    oto logi grupy 022 statycznie : http://vaglog.com/log-022_d2Ksrt5.html
    logi dynamiczne pb : http://vaglog.com/log-004_010_4UFAum.html
    (log na pb był robiony na 4 biegu na autostradzie)
    logi dynamiczne lpg : http://vaglog.com/log-004_010_1Ua95C.html
    jutro postaram się podmienić lub kupić przepływomierz
    A powiedz... Jesteś pewien ustawienia rozrządu?
    Auto do zrobienia rozrządu dałem zaraz po zakupie do znajomego mechanika którego ponoć chwalą.
    Sprawdzałem grupę 010 statycznie to pierwsze pole to co zauważyłem to schodzi o jeden na sek od -25 do 0 nigdy nie zauważyłem aby wartość wyszła na plus(powtarzałem próby 3 razy i przed każdym kasowałem błędy).

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Własnie dlatego że podejrzewałem, że pierwsze co zrobiłeś po zakupie to:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamikz Pokaż post
    Auto do zrobienia rozrządu dałem zaraz po zakupie
    zapytałem czy jesteś pewien ustawienia. Ale to niby 1.6 nie powinno być trudne jego ustawienie i mam nadzieję, że się raczej mechanik nie pomylił.
    Przepływu brakuje, powinien być większy to na bank.
    Na logach dynamicznych widać że z mieszanką jest trochę lepiej na LPG, ale to nie to co powinno być.

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    wymieniłem przepływomierz i zrobiłem około 50 km i błąd jak narzazie nie powrócił zobaczę jeszcze jak zmieniło się spalanie

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Daj znać co i jak ja z chęcią zobacze zachowanie sondy na wolnych (log)

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    jednak dzisiaj po powrocie z pracy sprawdziłem i błąd lambdy się pojawił
    czy to jednak komp teraz wali ? czy dawać auto do następnego mechanika ? bo mi już ręce opadają

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja bym dał do elektryka... zdiagnozuje czy to jakieś okablowanie czy komp. Alternatywnie jak nie boisz sie wytargać kompa to zamówić na allegro używkę i podmienić. Jak to nie to to odesłać.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •