Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 221 do 230 z 241

Temat: [8L] chip tuning

  1. #221
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redwater Pokaż post
    Wyciecie kata = mniejsze opory na wydechu = szybciej krecaca sie turbina = wieksze cisnienie doladowania.
    I teraz zalezy tez jaka turbina i jaki program. Wymiana wydechu na wiekszy od A do Z jeszcze wiecej da.

    PS. Czy ma tu ktos zalozona turbinke GT2860 ?
    Nie zgodzę się dziś byłem po odbiór nowej turbiny do silnika ARL odbierałem ją w CompSporcie od razu pytaliśmy z kolegą co jeszcze trzeba do programu na 200KM zapytaliśmy o wydech bo chciał kolega robić w MGmotorsport i powiedział nam że nic to nie da nawet katalizator żeby zostawić i tak wyjdzie te 190-200KM także też nie mogę się z tym zgodzić że coś to daje w dieslu bo w benzynie to inna bajka podobno tam musi być wydech zrobiony żeby wyszła większa moc ja mam osobiście komplet z MGmotorsport także kolega w Leonie FR zostawia wydech. Robi turbo, sprzęgło + skrzynia, wałek i wtryski, Powinno wypluć 200KM

  2. #222
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ciapek115 Pokaż post
    Nie zgodzę się dziś byłem po odbiór nowej turbiny do silnika ARL odbierałem ją w CompSporcie od razu pytaliśmy z kolegą co jeszcze trzeba do programu na 200KM zapytaliśmy o wydech bo chciał kolega robić w MGmotorsport i powiedział nam że nic to nie da nawet katalizator żeby zostawić i tak wyjdzie te 190-200KM także też nie mogę się z tym zgodzić że coś to daje w dieslu bo w benzynie to inna bajka podobno tam musi być wydech zrobiony żeby wyszła większa moc ja mam osobiście komplet z MGmotorsport także kolega w Leonie FR zostawia wydech. Robi turbo, sprzęgło + skrzynia, wałek i wtryski, Powinno wypluć 200KM
    Ja pisałem o benzynie turbo, tak ze jesli chodzi o diesla to pewnie masz racje, nie popatrzylem jaki kolega ma silnik.

    Dodane:

    co robi zapchany katalizator w silniku.

    Ostatnio edytowany przez redwater - 25-03-17 o 13:40
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  3. #223

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    A co sądzicie o takim rozwiązaniu http://powerchip.vtechtuning.eu/Audi...Nm/powerbox-go
    http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-...TDI-96kW-130KM
    Dla kogoś kto nie chce dalej modyfikować auta tylko na szybko podnieś troszkę moc.
    Korzystał ktoś z tego, i czy nie ma negatywnych wpływów na silnik?

  4. #224

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf 4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redwater Pokaż post
    Ja pisałem o benzynie turbo, tak ze jesli chodzi o diesla to pewnie masz racje, nie popatrzyłem jaki kolega ma silnik.
    Ale wszystko jest jak najbardziej ok rozmawiamy o 1,8 turbo AGU, nie o moim silniku z profilu, to jest auto kolegi, który tam ma problem czy robić coś czy nie jak to wygląda. Także zapytałem bo znalazłem taki wątek Myślę że DP coś tam da pytanie tylko ile, ale na pewno reakcja będzie lepsza a same cyferki przecież nie jadą

  5. #225

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    @marszalek1, za tyle to zrobisz program u tunera

  6. #226

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ja szybkie pytanko, ale c*ul wie czy szybka odpowiedź. jestem ciekaw, bo chwilowo finansowo mnie nie stać, może w przyszłości bym coś pokombinował. Dla mnie wygląd się nie liczy, mrug mrug. Jakbym już miał coś robić to pod maską. Co można zrobić (to znaczy ja i tak pewnie bym gdzieś to oddał) z audi a3 polift 2002r. 1.9tdi 74kW, w sensie co dołożyć do tego turbo, co zmienić, jak uczynić to auto mocniejszym?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 17-08-17 o 14:45

  7. #227
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 17-08-17 o 15:54

  8. #228

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    A jak sie ma sprawa z przebiegiem mój ma troche nalatane oryginalny przebieg 280 tys. AXR, zastnawiałem się nad kupnem turbo od ASZ i dopiero wystrojenie mapy , panowie z compsport odpisali mi, że silnik pod chip bardzo dobry lecz turbo (KKK) troszkę liche, tylko czy chip przy takim przebiegu nie skróci żywota silnika ?

  9. #229
    rolend's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny Audi S3 8l chip

    Witam mam lekki dylemat.


    Założyłem intercooler fmic dedykowany do audi s3 8l , teoretycznie wiecej powietrza "zasysa" ale moim zdaniem mniejsza moc, co za tym idzie trzeba z hamowac lobuza.

    i mam tu pytanie, bo jestem przed zakupem wydechu jakiegoś z kwasiaka.

    lepiej kupic kwas (pozbierać mamone i zrobić chip)

    czy zrobić chip a w przyszłości kupic wydech.

    jeśli bym teraz zrobił chip a później kupił wydech czy duzo się zmieni w programowaniu ?

    oczywiście nie mowie tu o jakiś olbrzymich osiągach, będę celował jakoś 250-260 hp.

    teoretycznie mam pieniądze na jedno i drugie, ale wolałbym się nie spłukać z większości oszczędności na auto.

  10. #230
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Najpierw wydech + jakieś tam inne elementy a ostatni chip, który to wszystko ze sobą ,,poskleja".

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •