Cześć zainteresowanym

Pomóżcie mi proszę zinterpretować odpowiednio to co zmierzyłem a konkretnie to dynamicznie grupę 003, 008 i 011. Pacjent to Audi A3 ALH, kompletna seria, wymieniona grucha i wyregulowana przy pomocy ręcznej pompki podciśnienia (będzie ponad rok temu). Poradnik jak VNT przy pomocy pompki podciśnieniowej znalazłem gdzieś na necie, nie mogę go znaleźć ponownie jakimś cudem.

Oto co udało mi się namierzyć, dorobiłem wykresy dla przejrzystości.

https://drive.google.com/file/d/0Bwa...ew?usp=sharing

Widać strasznie duże dmuchnięcie na niskich obrotach. Praca N75 wygląda na w normie, z resztą w BS sztanga chodzi pięknie góra/dół. Regulować to jakoś czy zostawić? Normalnie nie cisnę pod odcięcie z gazem w podłodze, jeżdżę w miarę spokojnie i płynnie, ale nie wydaje mi się, że powinno chodzić tak jak chodzi.

Problemem dla mnie jest przerywanie/szarpanie podczas przyspieszania, akurat w trakcie robienia logów to się nie wydarzyło. Rano jak żona jechała do pracy to przerywał jakby ktoś na chwilę odcinał paliwo? ECU pokazuje błąd 00553 - mass air flow sensor (g70) 31-00 - open or short to ground ale nie zawsze pokrywa się to z szarpaniem/przerywaniem.

Będę wdzięczy na wszelkie opinie