Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Audi S3 1.8t APY trzęsie silnikiem logi

  1. #1
    Developers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny Audi S3 1.8t APY trzęsie silnikiem logi

    Siemanko
    Myślałem, że nie na pisze na forum i rozwiążę ten temat sam, ale jakoś już nic do głowy mi nie przychodzi co nie tak jest z samochodem
    Pacjent Audi s3 8l APY 1.8 T

    Ostatnio jechałem dość spokojnie 60 redukcja na 3 i w górę 2 paki i potem znowu się toczę 60 i nagle ja w gaz a silnikiem zaczyna rzucać... Jak w chodzi na obroty tak nim telepało jak by dwumass powiedział pa pa, ale to nie to... Jakoś do domu dojechałem, i 2 dni przestał bo się kuwr.. No zaczynam coś kręcić
    Przepływka pod mieniona nic to samo, cewki to samo, zobaczyłem na vagu, że sonda skacze do -17 podmieniłem sondę i to samo.... Jadę dalej przepustnicę przeczyściłem, wszystkie przewody pod ciśnienia sprawdziłem, ale dalej to samo... Na vagu tylko czasami wywali błąd przepływki, że za niskie napięcie, a kiedyś wywalało za wysokie... Alternator ładowanie ma OKI Świece były wymieniane z 2 tys km temu. No nie mam pojęcia co to może być. Dodam, że nie przepala paliwa, bo capi benzyną nie miłosiernie...

    Logi dam z postoju i przed awarią

    przed
    http://log.malonetuning.com/chart/34...OXX0lpJE9iAQAA

    Pod koniec jest jak na 3 biegu do końca

    I po awarii


    http://log.malonetuning.com/chart/34...PCssOrVyJjAQAA



    http://log.malonetuning.com/chart/34...PCssOrVyJjAQAA

    - - - Aktualizacja postu - - -

    I głowica do zrzucenia, świecę spaliło i 2,5 ciśnienia na 2 cylindrze...
    Dziwne ale czemu ? MOże ktoś się spotkał z takim czymś ? Świece lepsze te platynowe NGK

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ciezko się ogląda takie logi... to jest jazda a nie logi...
    Przepływka jest raczej ok, tyle da się powiedzieć.
    No ale sprawa zupełnie inna bo jak świece spaliło...

  3. #3
    Developers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Sonda świrowała ostatnio i pewnie podlała za mocno i zjarało świecę, ale dymu nie puszcza to chyba dobrze tak mi się wydaje, że coś z zaworami nie dziura w tłoku czy pierścienie... Dobrze, że to teraz się stało, bo miałem jechać w trasę 1500km
    aa 3 świece były już można powiedzieć pod jarane zużyte jak by ktoś dobrze lał, albo xxx przebieg aa na świecach nie całe 2 tys zrobiłem

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Fakt że korekty sobie latają w te i wewte i to bez jakiejś wyraźnej przyczyny... Jak odzyskasz auto to proponuje zrobić jakies porządne logi (sonde lepiej logować w 033)... bo ten argument z sondą mnie nie przekonuje. Jeśli to byłaby wina sondy tzn. że wykrywałaby ubogo i korekty szły by na plus. A tymczasem w logu z raz widać +20%, czesciej widać wysokie minusy. Oczywiście można sobie wyobrazić sytuacje gdzie sonda kłamie i wydaje jej się że meiszanka jest ok, wprowadza jakieś ludzkie korekty, a w rzeczywistości jest zalane w trupa... Tylko że ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
    Ja bym osobiście bardziej się przyczepił wtryskiwaczy, może ciśnienia paliwa czy coś... Sonda raczej jak pada, to praktycznie się zatrzymuje, nie działa... a tu korekty są wprowadzane tylko w różne strony. Trzeba tez pamiętać że sonda bierze niejako średnią z 4cylindrów czyli teoretycznie gdy 3 będą lały, trochę za dużo, a jeden dużo za dużo, koniec końców sonda może wprowadzać jakąś znośną korektę. Zakładam że autko nie ma LPG.

  5. #5
    Developers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Auto jest w czystej benzynie, wcześniej przed wymianą świec podobnie mi się zrobiło, bo zalałem można powiedzieć lipnej benzyny, bo szarpał przepaliłem starą benzynę zalałem potem z BiPi 98 i auto jako tako jeździło, wymieniłem świece wszystkie i auto jeździło... Aż do czasu.
    Trzeba sprawdzić regulator ciśnienia paliwa jeszcze jak odpali, bo przewód podciśnieniowy coś przepuszczał, ale chyba nie to.

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak jak wyżej pisałem, ja bym to ciśnienie sprawdził. Skoro silnik jest rozbierany to może warto też obejrzeć wtryskiwacze i sprawdzić je choćby "domowym sposobem"

  7. #7
    Developers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Tak więc po pewnym czasie uruchomiony silnik został i pracuje równo... wtryski sprawdzone, głowica na szczelność itp... i jest git jeden zawór jak by się wykruszył ? dziwne tak na foto widać wymienione zostały dwa wydechowe. Jeszcze czujnik temperatury powietrza na ssącym bo kiedyś pokazywał errory
    Trudno powiedzieć co się stało...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •