Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Prośba o analizę logów

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny Prośba o analizę logów

    Witam.
    Bardzo proszę o analizę logów. Auto niedawno kupiłem. Założyłem ten temat, ponieważ wydaje mi się ( tak czuję) jakby auto słabło powyżej 3 tyś obrotów. Ponadto silnik jakby wpadał w wibracje właśnie na wyższych obrotach. Nie wiem czy jest coś nie tak, czy może jestem przewrażliwiony.

    Teraz trochę o moim aucie. Jest to A3 Quattro z 1999 roku. Oznaczenie silnika AQA. Po kupnie wymieniłem świece NGK ( poprzednie świece wyglądały tragicznie, były całe powypalane i po wymianie świec auto o wiele lepiej jeździło), filtr powietrza ( zwykła seryjna wkładka Filtron), sondę lambda BOSCH ( dedykowaną z kostką), czujnik temperatury płynu chłodzącego ( nie znam firmy). Sonda i czujnik zostały wymienione ponieważ wywalało błędy. Po wymianie zero błędów. Później do wymiany doszedł zawór DV ( później o nim jeszcze napiszę), zawór N75, cewki o oznaczeniu 077905115T. Wywaliłem katalizatory i wrzuciłem downpipe 3 cale. W aucie wyrzucona została instalacja z zaworem N249. DV podpięty bezpośrednio pod kolektor, zawór wpięty w kostkę bez żadnych węży. W instalacji odpowietrzenia silnika wymieniłem zaworek jednostronny, który puszcza ciśnienie z dołu silnika przez wąż idący pod kolektor ssący. To chyba tyle wymian jakie do tej pory zrobiłem.

    Co do DV, to kupiłem zawór z literką P na końcu nie wiem jakiej firmy. Generalnie kierowałem się ocenami innych użytkowników różnych for. Mam również DV firmy BOSCH z literką N na końcu, która była już założona. Generalnie obie wydają się być dobre ( sprawdzałem zgodnie z instrukcjami na forach) z tą różnicą, że DV Boscha wydaje się mieć twardszą sprężynę ( trudniej ją wcisnąć). Dodatkowo przy DV Boscha przy zmianie biegów lub odpuszczeniu gazu przy wyższych obrotach słychać charakterystyczny syk upuszczanego ciśnienia i wydaje mi się, że auto lepiej przyśpiesza na tej właśnie DV. W aucie możliwe że było coś robione, ale jedynym tropem jest naklejka na wlewie paliwa z informacją żeby lać tylko paliwo 98. Na naklejce jest link do strony http://www.oct-tuning.com/ .

    Co do logów, to zrobiłem na dwóch zaworach DV o których pisałem. Chciałem porównać te dwa zawory.

    Link do logów. Logi można bez problemu otworzyć w przeglądarce.

    https://drive.google.com/open?id=1_S...DJn6KgGHnt1L7w

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Licznik obrotów Ci się kończy na 5200?
    Auto jest po sofcie... i to na moje, nieznające się oko, grubym sofcie... Takie 150KM 1.8T (bo chyba tyle ma AQA) ma zazwyczaj koło 0,5bar doładowania... to ma 1.2bar. Paliwa też nie żałowali. Dziwie Ci się że mówisz że słabiej idzie, jak auto DUŻO więcej koników niż powinno mieć.
    Turbo się słabo rozkręca. To w logach widzę. Reszta to nie na moją "wiedzę".

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ori dv jest z twardszą sprężyną, a obecnie już nie ma takich w sprzedaży tylko właśnie z literą P ale wytrzymuje ona spokojnie doładowanie 1,5bara o ile to będzie oryginał z ASO. Samochód jest po programie pewnie przez tą firmę co wkleiłeś. Logi powinieneś zrobić do odcinki, a nie do 5400. Ponów 2+33+115 do odcinki. Pod koniec jakby turbo delikatnie zaczynało nie trzymać ciśnienia.
    Doczytałem, że nie masz kata więc turbo powinno trochę szybciej wstawać. Pewnie tu będzie coś koło 190-200 kunia
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 25-11-17 o 18:37

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    zwonko nie napisałem do końca że słabo idzie, ale powyżej 3 tyś obrotów czuję jak silnik wpada w takie dziwne wibracje. Można to trochę porównać z pracą na trzy cylindry. Generalnie przy około 3 tyś obrotów czuć mocniejszego kopa, ale to przyśpieszenie na wyższych obrotach jest już mało odczuwalne ( dość szybko się kończy), a z tego co czytałem, to auto powinno ciągnąć prawie do końca ( może jestem w błędzie). Z tym doładowaniem to sam zauważyłem, że jest o wiele wyższe niż seria, ale nic poza tym. Generalnie logi dla mnie to zawiły temat, bo to pierwsze auto które logowałem i pierwsze z turbo. Zastanawia mnie również blok 020 ( cofanie zapłonu) bodajże. Na DV Boscha są zupełnie inne logi niż na tej kupnej w drugim folderze. Obrotomierz nie kończy mi się na 5200 tylko zasugerowałem się instrukcją logowania chyba z diesla i dlatego tak zrobiłem. Później doczytałem że w benzynie robi się do odcinki. Jak znajomy będzie miał czas to zrobię logi jeszcze raz do odcinki. Napisałeś że paliwa nie żałowali i powiem ci że da się to odczuć przede wszystkim po spalaniu. Generalnie jeżeli mechanicznie jest ok, to myślę, że ten program jest coś skopany, bo dość mocno czuję paliwo w spalinach, tak jakby nie przepalało. Świece są osmolone. Poza tym jak rozpędzam się na którymś biegu ( nie ma większego znaczenia na którym) do wysokich obrotów i zmieniam bieg, to nie ma takiego przyśpieszenia od razu, tak jakby ciśnienie spadało i troszkę trwa zanim znów turbina napompuje i to też nie wiem czy tak powinno być.

    przemo88 tą sprężynę już pod palcem czuć że jest słabsza niż w tej DV Boscha. Z tym wstawaniem turbo, to nie zauważyłem większych zmian po wyrzuceniu katalizatora. Przy prawie 3 tyś obrotów czuć że coś się dzieje ( auto mocniej przyśpiesza). Prawdę mówiąc to nie sprawdzałem jeszcze podstawowej rzeczy, a mianowicie szczelności dolotu. Na dniach najprawdopodobniej też sprawdzał ciśnienie paliwa.

    Generalnie ciężko jest napisać jakie są moje odczucia z jazdy, ale czuję że auto nie jedzie tak jak powinno. Może jest to kwestia skopanego programu, a może czegoś innego.

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam aum po programie i u mnie podobnie wstaje turbo, a wydech seria z katem. Zmieniłem u siebie dv na ori z końcówką P i przy osiągach oraz logach nie mam żadnej różnicy. W grupie 20 wartości dopuszczalne są do 6. W AQA też jest turbo k03s? bo zwykła to chyba niemożliwe żeby uciągnęła takie doładowanie

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Czy k03s to turbina która była montowana w Audi S3? Jeżeli tak, to z tego co doczytałem na forach to u mnie nie ma tej turbiny seryjnie. No chyba że ktoś ją tam włożył. Ja jednak nie odpowiem na to pytanie, bo moja wiedza na ten temat jest mocno podstawowa Tak jak pisałem wcześniej, to jest moje pierwsze auto z turbo i teraz jestem na etapie ogarniania i czytania co z czym się je Poprzedni właściciel nie powiedział mi praktycznie nic na temat tego auta. Auto zostało sprowadzone ze Szwajcarii jeżeli dobrze pamiętam. Także wszelkie modyfikacje musiały być robione za granicą. Gadałem z kolegą i w poniedziałek najprawdopodobniej zrobię jeszcze raz logi. Poczekam jeszcze może na odpowiedzi większej liczby osób. Może ktoś coś jeszcze dopowie. Tak czy inaczej chyba nieunikniona będzie wizyta na hamowni i sprawdzenie co tam jest porobione.

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Doczytałem się, że w aqa nie ma k03s ale nie jest to też zwykłe k03 i idzie na niej wyciągnąć do 230KM z innymi modyfikacjami. Dobrze zrobione logi powiedzą Ci więcej niż hamownia

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    No mi na pewno logi nie powiedzą więcej Ale liczę że Wam powiedzą A Wy mi Tak jak pisałem, najprawdopodobniej w poniedziałek porobię i wrzucę logi. Czy mam zrobić jeszcze jakieś bloki, czy te co zrobiłem wystarczą?

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No ja też widziałem, że jakieś k03-36 bodajże... Coś troche lepszego niż w pierwszych 1.8T.
    Co do tego co wczesniej mówiłem, że turbo późno wstaje, to teraz myśle że to może oszczędność... Pewnie do chiptunera mi daleko, ale myśle że to kwestia myśli o tym żeby sprzegło,sprzynia,turbo nie dostały po D...
    Nie wiem czy w AQA da się podejrzeć rozrzad, grupy 090,091,093, choć to nie V6 i zazwyczaj mechanicy umieją go ustawić.
    W ogóle auto to czyste Pb bez LPG? Ty lejesz 95? Bo od tego może stukać (grupa 020), choć jak wspomniał przemo88, tragedii nie ma
    Generalnie ja zakładam że to autko ma trochę ponad 200 kucyków... choć pewnie jak byś chciał zadbać to dobrze by było dać wieksze wtryski poprawić soft do nich, bo te są raczej na granice pętlenia wykręcone.
    Zastanawia mnie też 118 poz 3. Na moje oko otwarcie N75 na starcie powinno być 99.9% a nie 90%.
    Nie ma sensu logowac grupy 120. Rób 002+033, 003+020, 115+118. Minimum 6200RPM wykręć. Na końcu możesz strobic statyczny 032, potem 033, i możesz te od rozrządu krótko zrobić.

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Auto nie ma lpg, tylko benzyna. Tankuję od jakiegoś czasu Pb98. Chciałem zobaczyć czy będzie jakaś różnica bo jeździłem też na Pb95. Generalnie nie widzę większych różnic pomiędzy paliwem 95 i 98. Co do zaworu N95 to jest nowy, oryginalny więc może sterowanie zależy od programu. Tego nie wiem. Co do wtrysków to też nie mam pojęcia co tam siedzi, ale myślałem też nad ciśnieniem paliwa. Może jest za małe i dla tego przy wyższych obrotach nim trzęsie. Ciśnienie będę sprawdzał na dniach najprawdopodobniej. Wydaje mi się że auto dostaje za dużo paliwa bo czuć nawet w spalinach i świece czarny osad miały. Wykręca też jeszcze raz świece i zobaczę jak teraz wyglądają. Logi robiłem na podstawie tego, co napisał gregor10 w jednym z tematów i dlatego takie bloki zlogowałem, ale jak będę robił jeszcze raz to zrobię jak Ty piszesz.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •