Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: Prośba o analizę logów

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ciśnienie paliwa raczej wyszłoby w logach jako uboga mieszanka. Na początku coś tam ubogo było, ale pompy raczej brakuje przy wyższych obrotach zazwyczaj, a tu jest OK. Nie mniej jednak w tym aucie pewnym na 1000% być nie można. Sonda zwykła pokazuje ubogo/bogato. Teoretycznie może być tak dowalona bogata mieszanka że mimo jakiś braków w ciśnieniu, sonda pokaże bogato.
    Co do czarnych świec no to zależy jaki AFR założył tuner, a tego nie sprawdzisz w tym aucie, a przynajmniej ja nie widzę opcji, żeby to zrobić przy uzyciu VCDS/VAG-COM. Oczywiście wchodzi w grę zewnętrzna sonda AFR, czy choćby pogląd programu. Doświadczony tuner pewnie nawet z czasów wtrysku i powietrza byłby to wstanie określić, choć pewnie pasowałoby wiedzieć jakie są wtryski.

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    zwonko zrobiłem logi takie jak pisałeś wcześniej. Jeżeli chodzi o te bloki 090, 091, 093 to nic na nich nie było. Statyczne zrobione jako jeden log. Nie wiem czy tak może być ale kolega tak zrobił to już nic nie gadałem. Jak coś to jeszcze poprawię, chociaż chyba nie to jest najistotniejsze.

    https://drive.google.com/open?id=1Yq...Cp9a7e6GQTlea3

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wtryski pętlą od 5600 więc tak czy siak niezbędna jest korekta softu.

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Z jakiego bloku można to odczytać? Czy to jest blok 003 i rubryka ign.timing? To jest czas wtrysku? Jeżeli tak, to jakie wartości można uznać za normalne? Rozumiem że do 5600 obrotów jest w miarę, czy też mogłoby być lepiej?

    Edit:
    Jeszcze tak zauważyłem w bloku 002 rubrykę inj. On Time. I tam wartość podana jest w milisekundach. To chyba by bardziej pasowało Próbuję trochę to skumać, dlatego pytam Także jak napiszesz czy dobrze napisałem, to jeszcze jak możesz to napisz dlaczego od tych obrotów właśnie zapętlają wtryski. Z góry dzięki.

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Blok 2 i to właśnie to. Jest prosty wzór na maksymalny czas wtrysku 120/obr*1000. Radzę nie przekraczać 5tys. Tak to jest ok. Zapętlają, bo nie wyrabiają przez program, a im większe obroty tym więcej paliwa trzeba. Albo zmiana wtrysków na większe i korekta softu (przybędzie trochę kuni) lub sama korekta na tych wtryskach i w granicach 210KM może maksymalnie wypluje jak zdrowa motorownia.

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Ok. Dzięki za pomoc. 5 tyś rzadko kiedy przekraczałem, bo też nie było takiej potrzeby. Poza tym i tak auto już nie jechało za bardzo przy wyższych obrotach więc też nie było sensu tak wysoko kręcić.


    EDIT:

    Mam jeszcze jedno pytanie. We wzorze który podałeś 120 dzielę przez ilość obrotów i mnożę razy 1000. Czyli biorąc dane z logów które zrobiłem wychodzi tak: 120/5560*1000= 21,58...... Wartość która wyszła to maksymalny czas wtrysku dla tych obrotów. Dobrze piszę czy coś źle zrobiłem? Jeżeli dobrze piszę, to wychodzi na to, że przy tych obrotach mój czas wtrysku mieści się w tej granicy, ale jest bardzo blisko i wynosi 21,32ms. Przy 5840 obr maksymalny czas wtrysku ze wzoru wychodzi 20,54..... a u mnie jest 20,50ms. Dopiero przy 6000 obr ze wzoru wychodzi 20ms a ja mam 20.50ms. Czyli licząc tak, zapętlenie wychodzi dopiero od 6000 obr, ale reszta czasów jest mocno zbliżona do tej granicy. Czy zapętlenie występuje dopiero jak ten czas jest większy od wyliczonego czy może już występować troszkę szybciej? Przepraszam za może trochę głupie dla Was pytania, ale chciałbym się też przy okazji czegoś dowiedzieć
    Ostatnio edytowany przez jarzombek007 - 27-11-17 o 22:26

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarzombek007 Pokaż post
    Poza tym i tak auto już nie jechało za bardzo przy wyższych obrotach więc też nie było sensu tak wysoko kręcić.
    Tak się właśnie objawia pętlenie wtryskiwaczy

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Jest prosty wzór na maksymalny czas wtrysku 120/obr*1000
    Tylko, taki komentarz, dla innych forumoczytaczy, wzór dotyczy silników 4 cylindrowych przy wtrysku sekwencyjnym dla V6, V8, czy półsekwencji jest inaczej

    Poza tym dziwi mnie że MAF mierzy od 5200 cały czas prawie tyle samo. Ale no pewnie kwestia softu...

  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    zwonko przepływka była przeze mnie czyszczona po kupnie auta. Na pręciku w przepływce była dość duża warstwa syfu. Wymieniłem już troszkę rzeczy w aucie. O przepływce zacząłem myśleć niedawno czy może ona nie jest padnięta. Może ta wartość powyżej 5200 obr jest spowodowana tym że doładowanie też w sumie utrzymuje się na tym samym poziomie?

    przemo88 jak możesz to odpowiedz mi jeszcze na pytanie w moim poście wyżej, bo edytowałem post.

  10. #20

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Od 6tys jest ewidentnie pętlenie i może to 5,6 trochę na wyrost napisałem ale jak to dobrze ująłeś jest to prawie na granicy zapętlenia i liczyłem to na szybko bez tak wnikliwej analizy . Tutaj powinien być zachowany jakiś margines bezpieczeństwa około 10% bodajże

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •