Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Uchwyt na telefon-przerobienie pod smartfon

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Uchwyt na telefon-przerobienie pod smartfon

    Wszyscy narzekacie na szpecący oryginalny uchwyt na telefon, to przedstawię wam własny pomysł jak go rozwiązać i wykorzystać do swoich smartfonów. Co potrzeba: 1. Chwilę czasu. 2. Magnes neodymowy o średnicy 30mm i grubości 10mm. 3. Naklejki metalowe samoprzylepne do telefonu (dostępne na allegro) zalecam naklejenie bezpośrednio na tel. albo zew. stronę etui, ja przykleiłem od środka i siła przyciągania jest troszkę za mała, ale mam duży i ciężki telefon, zamówiłem kolejne. 4. Pilnik, dremel, kątówka: trzeba ściąć wystające bolce w uchwycie. 5. Folia chropowata do progów/ ewentualnie szpachlówka i spray matowy. A teraz efekt, sorki za zdjęcia w nie kolejności. P.S. Magnes bazuje na sklepowych uchwytach magnetycznych. Nie powinien szkodzić w żaden sposób urządzeniu. Wykonujesz na własne ryzyko.













    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=fa663...e1ebd637fa96e4
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-11-17 o 12:37

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Przejściówka do zestawu głośnomówiącego [druk 3D]

    Przejściówka montowana jest na bazie zestawu głośnomówiącego, trzyma się za pomocą taśmy dwustronnej oraz jest zahaczona o dwa dolne zęby bazy zestawu. Nie jest to idealna przejściówka jednak była zrobiona na szybko i przy odrobinie chęci można ją dostosować do własnych wymagań.
    Aby ten adapter miał sens będzie potrzebny uniwersalny uchwyt na telefon (jakikolwiek z tzw. "przyssawką"). Należy go rozmontować poprzez wyciągnięcie kulki z tulejki ( kulka jest na ramieniu na którym znajduje się przyssawka) a następnie ucięcie tulejki w celu uzyskania płaskiej powierzchni. Następnie w przejściówce wykonujemy otwór oraz przekładamy przez niego coś w rodzaju trzpienia ( można użyć drutu, ja użyłem kawałków filamentu PLA w białym kolorze). Po sprawdzeniu czy trzpień przechodzi przez adapter podklejamy taśmą dwustronną miejsca styku adaptera oraz uchwytu. Po połączeniu taśmą zalewamy otwór z trzpieniem klejem np. popularną kropelką. Tak przygotowany adapter możemy zamontować na bazie zestawu głośnomówiącego, pokrywamy taśmą dwustronną wszystkie miejsca styku adaptera z bazą (oprócz otworów). Naciskamy na przyciski bazy tak aby dolne zęby wykonały ruch w dół, następnie przykładamy adapter, puszczamy przyciski na bazie aby zęby przejechały do góry, dociskamy adapter do bazy żeby taśma się połączyła.
    Przed nałożeniem adaptera polecam spróbować "na sucho" bez odklejania zabezpieczenia taśmy dwustronnej.
    Ustawienia wydruku 3d: materiał PLA, infill 25%, wysokość warstwy .2, ilość ścian i warstw dolnych/górnych 3, otwory mają głębokość 5.4mm.
    Nie wstawię pliku stl do wydruku z uwagi na licencje oprogramowania.
    Oczywiście zaznaczam że modyfikację każdy robi na własną odpowiedzialność oraz zabrania się czerpania zysku ze sprzedaży adapterów lub pochodnych stworzonych na podstawie tego adaptera.





Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •