Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Skrzynia gra wtedy gdy radio czyta CD...

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Skrzynia gra wtedy gdy radio czyta CD...

    Witam,
    Mam pewien problem z audio - jak w temacie. Objaw jest taki, że skrzynia 'pompuje' głośnikiem nie wydając przy tym dźwięku ale tworząc podciśnienie podczas czytania płyty czy zmiany folderu. 'Pompowanie' ustaje, gdy w piosence pojawi się bas. Wina radia to nie jest, bo na innym radiu objaw jest taki sam. Kable wszystkie sprawdzone (nawet kabel radio-wzmacniacz puściłem drugim progiem, żeby nie szedł obok kabla z prądem) oraz wymieniłem czincze ale nic nie pomogło. Mam taki objaw odkąd spalił mi się filtr dolno i górnoprzepustowy oraz masujący obydwa minusy w kablu radio-wzmacniacz przed wzmacniaczem i ów filtr wywaliłem. Chociaż teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na 'pompowanie'...

    Czy ktoś ma pojęcie jak sprawdzić wzmacniacz nie dysponując innym lub co jeszcze może być powodem opisanego problemu?

    Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

  2. #2
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To są zakłocenia, przyczyn może być wiele, zaczałbym od dokładnego sprawdzenia zasilania, masy wzmacniacza, jeśli to nie pomoże, proponuje puścić zewnętrzne zasilanie do radia. Weź też pod uwagę, że wzmacniacz może być uszkodzony co jest bardzo prawdopodobne.

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Hmm... zastanawiające jest to, że taki objaw pojawia się tylko i wyłącznie przy czytaniu CD. Jak gra radio (FM) lub jakieś urządzenie z AUXa to wszystko jest OK. Dzisiaj również odkryłem, że gdy odłączę plus w kablu wzmacniacz-radio to problemu nie ma, ale wtedy tuba gra dużo ciszej (mam 2 kanały zmostkowane). Postaram się wymienić kabel i zobaczę czy to właśnie było przyczyną...

    Nevertheless, dzieki Mr Mod . Pozdrawiam.

  4. #4
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fire Pokaż post
    Dzisiaj również odkryłem, że gdy odłączę plus w kablu wzmacniacz-radio to problemu nie ma
    Nie bardzo to rozumiem, jak moze działać wzmacniacz kiedy odciąłeś mu prąd ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fire Pokaż post
    Hmm... zastanawiające jest to, że taki objaw pojawia się tylko i wyłącznie przy czytaniu CD
    [

    Ten problem wystepuje dosc czesto wlasnie przy czytaniu cd, przełączaniu scieżek.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fire Pokaż post
    Postaram się wymienić kabel i zobaczę czy to właśnie było przyczyną...
    Nie zmieniaj kabli, ale sprawdz te co masz, konkretnie mase i zasilanie, ich połaczenia. Mozesz miec takze uszkodzony wzmak ( jaki to piec ? ) takze załatw inny na próbę.

    Aha, jeszcze jedno... na wzmaniczu jest pokrętło GAIN, ktore niektorzy wykręcają na max, myslac ze to volume.... błąd , bo to z głośnościa nie ma nic wspólnego, jesli masz przesterowany wzmak to moze byc przyczyna, ustaw to pokrętło na 60% mocy.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •