Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 71

Temat: Pytanie o termostat

  1. #41
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Aż zajrzałem na google, żeby zobaczyć jak wygląda. Przyjrzę się za dnia, ale stawiam na to, że została wywalona, bo o jej usunięciu czegoś tam wspominał mi poprzedni właściciel dzięki
    There's only one word you need to know. Low.

  2. #42

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Jesli masz zaslepione przy zaworze EGR to nie powinno to powodowac problemow z nagrzewaniem.
    Wręcz przeciwnie, wywalony programowo, zaślepiony egr = problemy z nagrzewaniem silnika i nie ma co szukać winy w termostacie. A jeżeli nie ma egr-a to nie ma przepływu przez chłodnice spalin bo to ze sobą szeregowo połączone podzespoły, tyle na ten temat.

  3. #43
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Moje obserwacje sa zgola odmienne, nie mowiac juz o przypadkach kiedy fabryczny soft wylacza EGR np ponizej okreslonej dodatniej temperatury otoczenia.

  4. #44

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Termostat 1.6 BGU

    Witam
    Mam problem. Przy niskich temperaturach silnik podczas jazdy po mieście i okolicy do 100 km/h dogrzewa sie maks do 70 paru stopni. Do 90 dochodzi tylko na autostradzie przy około 140 km/h albo na dłuższym postoju. Ostatnio wymieniłem termostat na Verneta i czujnik temperatury cieczy też wymieniony. Czy to normalne dla tego silnika?

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  5. #45
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witaj,
    Również mam BGU i ostatnio wymieniałem u siebie termostat bo podczas jazdy w mieście lub postoju silnik osiągał 90, ale podczas jazdy na autostradzie temperatura spadała do okolo 70. Termostat wymieniłem na Verneta i wszystko jest jak należy czyli silnik trzyma 90 bez względu na prędkość także Twoje zachowanie nie jest normalne dla tego silnika.

    O jak niskich temperaturach mówisz i jakie dystanse pokonujesz po mieście? Może silnik nie zdąży się rozgrzać? U mnie na postoju potrzebuje około 15-20min aby się rozgrzać do 90 (wskazanie na zegarach co i tak ma się nijak do faktycznej temperatury cieczy).

  6. #46

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Robię czasem po mieście 20 parę kilometrów. Albo jak zjadę z autostrady po 50km temp zaczyna spadać. Zastanawiam się czy może powierzchnia na której leży termostat nie jest zbyt równa i coś przechodzi na chłodnice. Działo sie tak nawet w okolicy zero stopni.

  7. #47
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam podobną przypadłość i nie wiem czy nie problem. Autem jeżdżę już dwa tygodnie i tylko dwa razy widziałem wskazówkę temperatury na 90°C
    Przeważnie jest w okolicy tej kreski która znajduje się między 50 a 90
    Rano przy kilku stopniach powyżej zera dojazd do pracy wynosi 5 kilometrów (jakieś 8-10 minut jazdy) nie ma szans aby doszło do 90°C
    Dziś na 90°C wskoczyła podczas powrotu po bardziej dynamicznej jeździe przez miasto i nie spadła niżej nawet podczas spokojnej jazdy dłuższą drogą.
    OBD2 pokazuje tak samo jak na zegarach.
    Teraz nie wiem czy termostat wymienić przy okazji rozrządu czy ten typ tak ma że przy spokojnej jeździe temperatura oscyluje w okolicy 70-80°C ?
    Moje wątpliwości biorą się stąd że przy moim poprzednim aucie termostat trzymał się w okolicy 90°C i łatwo było wykryć usterkę termostatu bo podczas postoju temperatura rosła a podczas jazdy spadała. Tutaj w audi już nie jest to tak oczywiste.
    Termostat jest tani ale czytałem że niektórzy wymienili i nadal mają tak samo.
    Czy są jakieś marki termostatu które cieszą się zła opinią ?
    Swoja drogą jest trochę bałagan na tym forum bo czytając temat o termostacie, przewijają się różne pojemności i silniki a termostaty są tam skrajnie różne.
    Temat powinien dotyczyć konkretnego silnika i informację o nim zawierać w nazwie postu podobnie jak na innych forach, jest łatwiej w znalezieniu informacji.

    Termostat wymieniony na Wahler problem rozwiązany.
    Niewiedza kosztuje.
    Autor wypowiedzi zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.

  8. #48

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam posiadam Audi A3 8P 2.0 TDI CR. Chyba powoli termostat odmawia posłuszeństwa dla przykładu jadąc 100 km/h temperatura jest równo 90 stopni gdy zaczynam jechać szybciej temperatura spada do około 80/85 stopni i po czasie znowu się normuje do 90 i tak cały czas są jej wahania. Zauważyłem jeszcze że podczas jazdy bez ogrzewania (całkiem wyłączone) na dworze -1 temperatura trzyma równe 90 stopni gdy tylko włącze ogrzewanie spada do 80/85 stopni. Czy takie są objawy przepuszczającego termostatu ?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowany przez Szymon_89 - 10-12-17 o 11:29

  9. #49
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Na podstawie tego co napisales to bym wymienil termostat, pamietaj tylko zeby kupic oryginal.

  10. #50

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Oryginał to wahler gdzieś tak wyczytałem czy się mylę ?

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •