007 to STFT,krótka i jest jedna. 008 to LTFT. kol2 to Idle - Additive czyli wolne, kol3 Run -Multipicative- obciążenia.
Na moje oko Valtek to obsłuży raczej bo te 2.1 tutaj to pewnie ponad 3.5 na LPG.
Prawda jest taka że tu wszystko trochę dziwnie wygląda. Nawet tej przepływki nie jestem na 100% pewien, choć wartość jest OK, ale wykres przepłwyu już nie do końca. Zafundował bym jej kąpiel w alkoholu izopropylowym (IPA). Sondy też na 100% pewny nie jestem. Po prostu przy tych faktach co Ty mówisz i tych logach które widzę, będąc na Twoim miejscu zacząłbym trochę od D strony czyli od LPG. Może najpierw pojeździłbym na Pb na zakreconej butli chwilę.
Powiem Ci że u mnie były Valteki (zmienione na AC-W02) i była/jest alaska. Mam 115KM. Zmieniłem Valteki, bo nierówno lały (błąd too lean-intermittent),a właściwie kleiły się na zimnym, ale z racji tego że kto wie ile mają na liczniku zdecydowalem się na zmianę. Pomanewrowałem że mnożnik jest na końcu niżej niż 1.0. Do tego ustawienie do 0.25bar spadków i jakoś to jeździ (w moim jest szerokopasmówka więc wiem że jest OK). Generalnie alaska wytrzymuje to, problemy pojwiają się przy dużym bucie (najcześciej jak już jest mniej niż 1/4 butli). Jeźdzę spokojnie no bo co to te 115KM na moją octavkę, nienaszarżuje. Generalnie zawsze można sobie podparcie Pb ustawić w razie coś (choć u Ciebie byłbym z tym ostrożny jak na razie).