Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 134

Temat: Diagnoza sondy Lambdy przy użyciu interfejsu VAG

Hybrid View

  1. #1
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Diagnoza sondy Lambdy przy użyciu interfejsu VAG

    Witam, mam założoną sonde nieoryginalną, nie po numerze katalogowym, jak sprawdzić czy dobrze działa, w vagu na oxygen sensor, przy rozpędzaniu czy puszczaniu gazu jest 0% gdy autko chwile pochodzi na jałowym biegu zaczyna sie pokazywac różnie np -4% -5% 11% i tak skacze , gdy tylko dodam gazu znów jest zero, czy to normalne?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-04-17 o 15:31

  2. #2
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    oprócz wartości % jest jeszcze jedna wartość (nie pamiętam jak jest teraz opisana)
    powinna zawierać się miedzy 0,9 a 1,05

  3. #3
    luk-a-sz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rz
    Auto
    VW 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Diagnoza sondy Lambdy przy użyciu interfejsu VAG

    Witam

    Na wstępie chciałbym napisać, że szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłem.

    W innym temacie dowiedziałem się, że mój 1.6 AEH pali w cyklu trasa/miasto 10.5L/100km co jest wynikiem o około 2L za dużym.

    Polecono mi sprawdzeniem auta pod vagiem. Koszt vagowania to około 60zł w serwisie. Postanowiłem sobie zakupić własny kabelek.

    Oprócz kabelka zaopatrzyłem się w soft VAG-COM 409-1 i 311-2.

    Z autem komunikuje się bez problemu. Błędów nie miałem po przeskanowaniu całego auta.

    W innym temacie w którym poruszany był temat spalania większość osób winą za nadmierne spalanie obciąża uszkodzoną sondę lambde.
    Chciałbym żebyście mi powiedzieli jak mogę sobie sam przy pomocy interfejsu VAG sprawdzić sondę.



    Pozdrawiam

  4. #4
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wsumie to tez sie podlaczam do tematu bo tez przymiezam sie do zakupu kabla zeby troche zdiagnozowac samochod ale nie wiem czy sobie poradze i glownie chodzilo by mi o sonde. Aha i czy 1.8 agnieszka ma 1 czy 2 sondy? I jak wtedy to sie sprwdza na kompie ich dzialanie?

  5. #5
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie wczoraj w innym wątku pisałem co i jak
    AGN ma 2 sondy

  6. #6
    luk-a-sz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rz
    Auto
    VW 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MarekB Pokaż post
    Panowie wczoraj w innym wątku pisałem co i jak
    AGN ma 2 sondy
    Post z wczoraj:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MarekB Pokaż post
    oprócz wartości % jest jeszcze jedna wartość (nie pamiętam jak jest teraz opisana)
    powinna zawierać się miedzy 0,9 a 1,05
    Czytałem to ale to nadal dla początkujących użytkowników nie jest jasne. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem.

    1. Gdzie ta wartość % ? Który kanał ? Jakie wartości ma mieć ?
    2. Druga wartość ?? Który kanał ? Wartości od 0,9 a 1,05.

    Jak dla mnie powyższe informacji nie zawierają odpowiedzi jak zdiagnozować sondę. Odpowiedź w stylu jest druga wartość % i ma parametry od 0,9 a 1,05 dla początkujących nic nie mówi. Bez urazy ale poprosiłbym o prostsze wytłumaczenie.

    Pozdrawiam

  7. #7
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Parametry pracy

    Sonda lambda funkcjonuje prawidłowo w zakresie temperatur 300 do 850 st.C. Musi być więc z jednej strony chroniona przed obciążeniami cieplnymi, z drugiej zaś usytuowana jak najbliżej silnika jak najbliżej silnika, podgrzewana spalinami albo specjalnym elementem grzejnym. To ostatnie rozwiązanie jest dziś najczęściej spotykane i zapewnia uzyskanie właściwej temperatury pracy po 20 do 30 s od uruchomienia silnika. Pomiar stężenia tlenu wykonywany jest ok. 100 razy w ciągu sekundy, korekcja składu mieszanki ok. 300 razy na min. Stała czasowa (szybkość reakcji) czujnika wynosi 50 do 100 ms.

    Diagnostyka sondy lambda

    Sprawdzić, czy złącze wielostykowe sondy lambda nie jest skorodowane lub uszkodzone.

    Sprawdzić, czy styki są prawidłowo połączone z sondą lambda i znajdują się na swoim miejscu w złączu wielowtykowym.

    Zdjąć gumowy kapturek zabezpieczający z sondy lambda.

    Podłączyć ujemna końcówkę pomiarową woltomierza (testera) do masy silnika.

    Odnaleźć zaciski. Zależnie od układu są to: masa grzałki sondy lambda, zasilanie grzałki sondy lambda, sygnał sondy lambda, masa sondy lambda.

    Podłączyć dodatnią końcówkę pomiarową woltomierza (testera) do przewodu przymocowanego do zacisku sondy lambda.

    Zgodnie z ogólnymi zaleceniami wskazania analizatora spalin powinny mieć następujące wartości:
    a) zawartość CO- zgodnie z danymi pojazdu,
    b) zawartość CH- mniej niż 50 ppm
    c) zawartość CO2- większa niż 15%,
    d) zawartość O2- mniej niż 2%,
    e) współczynnik lambda – 1,0 +_ 0,03.

    Uruchomić silnik i rozgrzać do temperatury normalnej pracy.

    Podwyższyć prędkość obrotową silnika do 3000 obr./min na 30 sekund. Spowoduje to wzrost temperatury sondy lambda, co powinno spowodować zmiany napięcia sygnału wyjściowego.

    Utrzymywać prędkość silnika na poziomie 2500 obr./min. Jeśli silnik pracuje na biegu jałowym przez dłuższy czas, sonda lambda może wystygnąć i zmiany napięcia sygnału wyjściowego mogą ustać.

    Sprawdzić, czy zmienia się sygnał wyjściowy sondy lambda.


    Sprawdzanie grzałki sondy lambda

    Sprawdzić czy na zacisku zasilania napięcie ma wartość nominalnego napięcia akumulatora.
    a) Brak napięcia – sprawdzić podłączenie wstecz do wyłącznika zapłonu.
    b) Sprawdzić podłączenie masy do grzałki sondy lambda

    Sygnał wyjściowy z sondy lambda


    Warunki
    Silnik pracuje (gorący, 2500 obr/min.)

    Przepustnica w pełni otwarta

    Paliwo odcięte

    Częstotliwość próbkowania
    Napięcie
    0,2 do 1,0 V

    1,0 V (stałe)

    0 V (stałe)

    1 sekunda (około)




    Próbkowanie sygnału z sondy lambda

    We wszystkich pojazdach z katalizatorem pracującym w pętli zamkniętej jest kontrolowana obecność tlenu w układzie wydechowym w celu utrzymania współczynnika lambda na poziomie 1,0 +- 0,03. Próbkowanie sygnału z sondy lambda ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego działania układu wtrysku. Sprawdzenie próbkowania jest bardzo ważne.

    Podłączyć odpowiedni oscyloskop lub woltomierz do przewodu próbkowania sondy lambda.

    Zwiększyć prędkość obrotową silnika do 2500...3000 obr. / min na okres 3 minut w celu nagrzania sondy lambda i uaktywnienia katalizatora.

    Pozostawić silnik na szybkim biegu jałowym i sprawdzić próbkowanie sondy lambda.

    Napięcie sondy lambda powinno się zmieniać od około 200mV do 800mV 8 do 10 razy na 10 sekund, czyli z częstotliwością 1 Hz.

    Brak próbkowania sondy lambda

    Sprawdzić kody usterek w układzie samodiagnostyki. Jeżeli jest uszkodzona sonda lambda, urządzenie sterujące przejdzie do pracy w trybie otwartym lub podstawi stałe napięcie o wartości 0,45 V w celu ustalenia wartości współczynnika lambda = 1,0.

    Sprawdzić obwód grzejnika sondy lambda ( tylko w sondach z grzejnikiem, dwuprzewodowych, trójprzewodowych i czteroprzewodowych).

    Jeżeli jest uszkodzona grzałka sondy lambda, sonda może nigdy nie osiągnąć temperatury pracy ( lub osiągnąć ją tylko okazjonalnie).

    Gwałtownie zwiększyć prędkość obrotową silnika: ponieważ mieszanka jest bogata, napięcie sygnału z sondy lambda powinno być duże.

    Jeżeli wydech ma otwór kontrolny przed katalizatorem, zmierzyć zawartość CO i CH. Jeżeli katalizator pracuje sprawnie, niżej podane sprawdzenia nie będą tak przydatne, gdy zawartość CO jest mierzona w rurze wydechowej.

    Zwiększyć prędkość obrotową silnika do 2500...3000 obr/min na okres 3 minut w celu podgrzania sondy lambda i uaktywnienia katalizatora.

    Pozostawić silnik na szybkim biegu jałowym.

    Przestawić system na pracę w układzie otwartym przez odłączenie złącza wielostykowego sondy lambda.

    Silniki MPI: odłączyć przewód podciśnienia od regulatora ciśnienia i zamknąć koniec przewodu.

    Silniki SPI: ścisnąć przewód powrotny paliwa od regulatora ciśnienia do zbiornika paliwa.

    Poziom CO powinien się zwiększyć, a napięcie sygnału z sondy lambda ma mieć dużą wartość.

    Przestawić układ na pracę w układzie zamkniętym przez podłączenie złącza sondy lambda.

    Zawartość CO powinna wrócić do normy, ponieważ silnik reaguje na bogatą mieszankę. To dowodzi, że sonda lambda i urządzenie sterujące potrafią uporać się z bogatą mieszanką.

    Silniki MPI: podłączyć przewód podciśnienia do regulatora ciśnienia.

    Przestawić system na prace w układzie otwartym przez odłączenie złącza sondy lambda.

    Wyciągnąć do połowy końcówkę pomiarową sondy lambda lub odłączyć przewód podciśnienia, by spowodować nieszczelność układu podciśnienia.

    Poziom CO powinien wzrosnąć, a napięcie sygnału z sondy lambda przybrać małą wartość.

    Przestawić system na pracę w układzie zamkniętym przez przełączenie złącza sondy lambda.

    Zawartość CO powinna powrócić do normy, ponieważ silnik reaguje na bogatą mieszankę. To dowodzi, że sonda lambda i urządzenie sterujące potrafią uporać się z ubogą mieszanką.

    ----------------------------------------------------------

    w kanale 31 odczytujesz wartość parametru Lambda, który przy napięciu z sondy w wysokości 1.5V wynosi 1 (AFR 14.7). Natomiast w kanale 33 odczytujesz wartość napięcia z sondy

    Pozdro
    Power is nothing without control...

  8. #8
    maro18q's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MarekB Pokaż post
    Panowie wczoraj w innym wątku pisałem co i jak
    AGN ma 2 sondy
    Nie wiem jak to jest z tymi sondami, ale ja u siebie znalazłem tylko jedną sondę w wersji 1.8 AGN z 2000r. Sprawdzałem też w ETKA i jest tylko jedna, w katalogu Bosha widnieje tylko sonda lambda przed katalizatorem w tej wersji silnikowej.
    Może to zależy od rocznika? Czy ktoś może to wyjaśnić?

  9. #9
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Mnie rowniez czeka wymiana, nowa sonda kosztuje jakies 700zl ale sa uniwersalne bosh-a za polowe tego. Co bedzie lepszym rozwiazaniem?

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  10. #10
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Diagnostyka sondy lambda bez użycia VAG'a

    1. Sprawdzić, czy złącze wielostykowe sondy lambda nie jest skorodowane lub uszkodzone.
    2. Sprawdzić, czy styki są prawidłowo połączone z sondą lambda i znajdują się na swoim miejscu w złączu wielowtykowym.
    3. Zdjąć gumowy kapturek zabezpieczający z sondy lambda.
    4. Podłączyć ujemna końcówkę pomiarową woltomierza (testera) do masy silnika.
    5. Odnaleźć zaciski. Zależnie od układu są to: masa grzałki sondy lambda, zasilanie grzałki sondy lambda, sygnał sondy lambda, masa sondy lambda.
    6. Podłączyć dodatnią końcówkę pomiarową woltomierza (testera) do przewodu przymocowanego do zacisku sondy lambda.
    7. Zgodnie z ogólnymi zaleceniami wskazania analizatora spalin powinny mieć następujące wartości:
    a) zawartość CO- zgodnie z danymi pojazdu,
    b) zawartość CH- mniej niż 50 ppm
    c) zawartość CO2- większa niż 15%,
    d) zawartość O2- mniej niż 2%,
    e) współczynnik lambda – 1,0 +_ 0,03.
    8. Uruchomić silnik i rozgrzać do temperatury normalnej pracy.
    9. Podwyższyć prędkość obrotową silnika do 3000 obr./min na 30 sekund. Spowoduje to wzrost temperatury sondy lambda, co powinno spowodować zmiany napięcia sygnału wyjściowego.
    10. Utrzymywać prędkość silnika na poziomie 2500 obr./min. Jeśli silnik pracuje na biegu jałowym przez dłuższy czas, sonda lambda może wystygnąć i zmiany napięcia sygnału wyjściowego mogą ustać.
    11. Sprawdzić, czy zmienia się sygnał wyjściowy sondy lambda.
    --------------------------------------------------------------
    Warunki - napięcie

    Silnik pracuje (gorący, 2500 obr/min.) - 0,2 do 1,0 V

    Przepustnica w pełni otwarta - 1,0 V (stałe)

    Paliwo odcięte - 0 V (stałe)

    Częstotliwość próbkowania - 1 sekunda (około)

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •