Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 134

Temat: Diagnoza sondy Lambdy przy użyciu interfejsu VAG

  1. #121

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mniej wiecej tak te logi wygladaja. Auto stało chwile na wolnych obrotach później była jazda normalna. http://vaglogi.pl/log-007_008_z0EWbL8.html

  2. #122

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    log mial zawierac grupe 002 zeby bylo widzec czy przyspieszasz... Sprawdzając serwisówke wypatrzyłem że w ogóle najlepszy log do tego to 004+006+008. Taki będzie lepszy. Ogólnie ciekawe logi, troche dziwne. W ogóle o ile nie bruździłes coś w pliku (otwieranie excelem, notatnikiem) to zmień sobie soft (VAG-COM, VCDS), bo to moze po prostu on tak miesza skoro rozwala plik. Jakbyś miał czas zrób też sobie strikte dynaiczny 002+007 po kaoswaniu błędów (resecie korekt, sprawdz czy w 008 beda zera), sprawdzi się przepływkę, bo to ona moze tak mieszać.

    Co do:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matys1990 Pokaż post
    Pytanie mam odnośnie korekt długo i krótkoterminowych. Krótko terminowe podczas jazdy oscylują +/- 15%, natomiast długoterminowe podczas obciążenia pokazuje -2%
    Na wolnych obrotach krótkoterminowa leci na -25% a długoterminowa na -8%. To jest normalne zjawisko czy coś z nie tak z praca silnika?
    Nie zauważyłem takich odchyłek tam. Czasem wyskoczy ponad 10 lekko wiec nie płakałbym nad takim.

  3. #123

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny 1.8T AUM Na którym kanale VAG sprawdzić czy auto jest w openloop czy w closeloop?

    Na którym kanale VAG sprawdzić czy auto jest w openloop czy w closeloop?

  4. #124

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie kojarze takiego. Na pewno da się przez obdII z telefonu (bluetooth). Na vagu da się odczytać inne rzeczy jakies enrich itp ale trzeba by było przypisać które jest w open a ktore w closed. A po co to?

  5. #125

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    No właśnie z powodu tego "Enrich". Na kanale 005 przy pełnym bucie Enrich pojawia się chyba tylko na początku,a tak to cały czas jest "Part Throttle" mimo, że gaz wciśnięty do oporu.
    Dlatego też o to zapytałem. Ale w innym wątku, jeden z kolegów odpowiedział, że u mnie przy szerokopasmowej sondzie cały czas koryguje. I to by się zgadzało, bo na kanale 031 lambda zadana jest równa rzeczywistej aż do odcięcia, czyli moje auto jedzie cały czas w closeloop.
    A pytam bo niedługo będę LPG ustawiał na korekty i się przygotowuję teoretycznie.

  6. #126

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli chodzi o LPG nie powinno Cię to obchodzić przy szerokopasmówce. Ma być to samo na LPG co na Pb a szerokopasmówka Ci ułatwi ewentualne strojenie. Zawsze jak bardzo chcesz to taki bluettoth obd kosztuje ze 3-4 dolary na aliexpress

  7. #127

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zwonko Pokaż post
    Jeśli chodzi o LPG nie powinno Cię to obchodzić przy szerokopasmówce. Ma być to samo na LPG co na Pb a szerokopasmówka Ci ułatwi ewentualne strojenie.
    No u mnie tak samo na LPG i Pb nie będzie. Nie mogę stroić Staga na pokrywanie się map Pb/LPG, bo mi pada pompa paliwa (mój temat z logami poniżej), przez to Pb robi +20% itd. Nie wiem kiedy pompę wymienię.
    Muszę stroić LPG na korekty z sondy. Jeśli dobrze kojarzę, to korekty na kanale 33 mają być około 0. No i jeszcze jakiś kanał z czymś pomiarem podciśnienia w kolektorze lub czymś podobnym.

  8. #128

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    korzystaj z 31 i 33. W 31 masz lambde żądaną i otrzymaną. W 033 STFT.

  9. #129

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cześć mam problem,chciałem zrobić logi w programie vag-com ale w zakładkach 30-31-32-33 mam napisane tylko N/A we wszystkich kolumnach, miał może ktoś podobny problem? Motorownia to AGU, założone turbo K03s, DP, podłożone już 4 sondy,czujnik wału, przepływomierz,za każdym razem wyskakuje błąd grzałki sondy, mapa jeszcze nie robiona, czasami auto wpada w tryb awaryjny i odłącza doładowanie, po skasowaniu błędów jedzie dobrze, ale często błędy wracają

  10. #130

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    AGU to starszy ECU, tam jest bodajże 006/007 albo 007/008.
    Bład grzałki to raczej sonda do wymiany.

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •