Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 134

Temat: Diagnoza sondy Lambdy przy użyciu interfejsu VAG

  1. #101

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może być że źle ustawione LPG wywołuje błąd przez co samochód wpada w tryb awaryjny. Jeśli log z jazdy jest bez kasowania błędów to mogło tak być. Obejrzyj też to:
    ftp://toksvaerd.dyndns.dk/Uploads/Bi...s/51245020.pdf

  2. #102

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Myślę, że to coś innego niż zła regulacja. Jak kupowałem auto było bez gazu i już wtedy były objawy tego falowania. Odma była sparciała więc myślałem, że tutaj leży problem niestety myliłem się. Jakaś ewentualne niewykryte nieszczelności mogą generować takie błędy? Dodam, ze spalanie gazu w trasie to miedzy 9-10l na 100 km miasto od 12 do 13l.

  3. #103

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zobacz do manuala wyżej. Najbardziej podejrzane jest okablowanie ecu i sondy i same ECU i sonda. Dokładniej opis grupy 009.

  4. #104

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Zrobiłem logi. Mam nadzieję, że zrobione poprawnie. Proszę o analizę.
    Zaczynam od dynamicznych:
    1. benzyna: http://vaglog.com/log-002_007_009_mRSK8u.html
    2. lpg:http://vaglog.com/log-002_007_009_3U7WeXF.html
    3. benzyna z odpiętym przeływomierzem:http://vaglog.com/log-002_007_009_AdcxCk.html
    4. lpg z odpiętym przeływomierzem: http://vaglog.com/log-002_007_009_VNQ3d.html
    Teraz logi statyczne:
    1. benzyna:http://vaglog.com/log-002_007_008_FBEz1Ix.html
    2. lpg:http://vaglog.com/log-002_007_008_ZDJwYk.html
    3. przełączanie między benz-lpg-benz itd.:http://vaglog.com/log-002_007_008_0F6P0S.html
    Odnośnie 3 pozycji w logach statycznych zauważyłem, że na benzynie czasy wtrysku oscylują w granicach 2,6-3,2 ms, wszystkie inne to już po przełączeniu na lpg (średnio oscylują w granicach 2-2,2ms). Dodatkowo na kanale 007 w okienku regulacji lambdy przy pracy na benzynie oscylują wokół wartości dodatnich i analogicznie przy zasilaniu lpg regulacje lambdy lecą od razu na minus.

  5. #105

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    LPG jest źle wyregulowane to na pewno. Być może nawet któryś wtrysk jest nie tegez. Dodatkowo podejrzewam że reduktor nie wydala ewentualnie wtryski petlą od 5000RPM. Obstawiam że to tommasetto alaska i stąd problem. Choć Pb też mi się do końca nie podoba. Nie szarpie Ci silnikiem podczas jazdy? Zrób też na wszelki wypadek log samego 007, na LPG może być.

  6. #106

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dokładnie zgadłeś reduktor alaska niby do 125 km czyli na styk. Listwa wtryskowa lpg czerwone Valteki typ 32 bodajże to samo co Omvl XXL Dream SL. Kiedyś obserwowałem jak zachowuje się ciśnienie na reduktorze i jest dosyć stabilnie nie ma nagłych mocnych spadków ciśnienia może temu, że na instalce przejechane mniej jak 10tys. Szarpie? Nie bardzo wiem o co może dokładnie chodzić. Mam spadki obrotów, lekkie wahania na biegu jałowym podczas jazdy nie odczułem szarpnięć. Co konkretnie na Pb wzbudza Twoje podejrzenia? Padnięty wtryskiwacz benzynowy? Najlepsze jest to, że wyniki spalin na benzynie były gorsze niż na lpg. Auto kupiłem bez lpg i wtedy już były problemy z nierówną pracą na biegu jałowym.
    Ostatnio edytowany przez why7 - 29-09-17 o 19:39

  7. #107

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nierowna praca na wolnych to stala przypadłość tych silników. No na Pb przy dynamicznym pojawiają się wskazania sondy na ubogo jakieś losowe. Myślalem że może wypadają zapłony. Ale jak nie to nie wiem... Może jakoś wtryskiwacz faktycznie ma dość. Alaska nie obrobi raczej tej mocy pytanie jeszcze co rozumiesz przez nie było spadków... Ludzie różnie do tego podchodzą. 0.3bar poniżej roboczego to już lipa. Na dodatek pytanie czy kreciles go wtedy do 5000. No chyba że jest ustawiane przełączanie na Pb...
    Masz interfejs do LPG?
    Valteki to trochę lipa, nawet nowe potrafią nierówno dawkować. Pewnie dlatego wydaje mi się że mogą być padniete. Wrzuć zdjęcie spod maski. Pokaż wtryskiwacze i reduktor, z dalszą trochę.

  8. #108

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Robocze ciśnienie na reduktorze to z tego co pamiętam to coś około 1,05 bara i spadało do maksymalnie 0,9 bara. Kabelek mogę pożyczyć od kumpla. Będę mógł nagrać plik z oscyloskopu to zerkniesz co i jak. Wydaje mi się, że wtryski mogą zapętlać chociaż nie do końca chyba rozumiem co oznacza to pętlenie. Poznałeś to po tym, że w dynamicznych na lpg przy około 5000 obrotów czas wtrysku stanął na 16.32 ms? Czułem wtedy lekki spadek w przyspieszeniu. Da się jakoś wyłapać ten ewentualny wtrysk benzyny który niedomaga? Generalnie jeżdżę spokojnie głównie po mieście czasami trasa, ale bez agresywnej jazdy. Kolejne moje pytanie dotyczy losowych wskazaniach sondy na ubogo w dynamicznych, czy w takim przypadku ecu wychodzi z pętli cl na ol? Sonda cały czas powinna stać na bogato czy powinna oscylować? Odnośnie złej regulacji po czym sądzisz, że jest źle wyregulowane?

  9. #109

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Raczej nie z 16.32 ale z +25% czyli maks ubogo (więcej nie może komp dolać). Twój sterownik Pb nie pokaże więcej niż 16.32 nawet jeśli fizycznie da dłuższy czas niż 16.32. Ale teoretycznie nie pokaze Ci nawet czasu 16.5ms a to jeszcze raczej nie pętelenie.
    Po logach będzie ciężko wyłapać jeśli nawet wtrysk niedomaga. Możesz próbować sprawdzić grupę 013, log z normalnej jazdy, czasem depnąć mocniej itp. Jeśli któryś cylinder będzie wyraźnie odstawał to można go podejrzewać. Generalnie wczoraj pomyliłem linki do instrukcji ma być ta:
    ftp://toksvaerd.dyndns.dk/Uploads/Bi...s/51075020.pdf
    i tam są sposoby na test wtryskiwaczy, ale w domowych warunkach łatwo nie będzie. Mozna by też zobaczyć co pokazuje interfejs LPG na Pb, ale też chyba to nic nie pokaże. Jakby nie to że masz LPG to bym patrzył po świecach, a takto no to są zużyte od LPG co zakłamuje wynik.
    Wyjściem z OL bym tego nie nazwał. Po prostu gdy pojawiają się wskazania niższe od 0.5V bodajże to trochę dolewa żeby chronić silnik, ale na pewno nie jest tak że wraca do CL czyli mieszanki stechiometrycznej. Przy bucie powinno być bogato.
    Czemu sądze że jest źle wyregulowane... korelacja grupy 032 i Twoich dwóch zdań:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez why7 Pokaż post
    a benzynie oscylują wokół wartości dodatnich i analogicznie przy zasilaniu lpg regulacje lambdy lecą od razu na minus.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez why7 Pokaż post
    na benzynie czasy wtrysku oscylują w granicach 2,6-3,2 ms, wszystkie inne to już po przełączeniu na lpg (średnio oscylują w granicach 2-2,2ms)
    Choć nie rozumiem sformułowania wszystkie inne. Dodatkowo, alaska+valtek, plus ubogo na LPG w bucie, plus -7 i -0.8... śmierdzi drutem na kilometr dlatego chce foto. Prawdopodobnie auto wyjechało po autokalibracji. Pewni można by więcej stwierdzić po screenach z programu do LPG.
    Co do spadków to są nie były duże jak na alaskę, może trafiłeś na jakiś super egzemplarz a teraz masz filtr LPG przytkany po 10kkm. Generalnie wprawne zakłady niechętnie montują je do 100KM, jak jest niżej to tak, bo to trwała bestia, ale z tą mocą do 125KM to coś oszukują.
    chce też zobaczyć log samej 007 statyczny, przełączanie paliw, bo tu robiłes potrójne i to może zakłamywac wynik.

    EDIT: aha przy 007 weź stoper w dłoń i mierz powiedzmy 60sekundowe interwały ,żeby było wiadomo że to zmiana paliwa.
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 29-09-17 o 21:46

  10. #110

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ok. Dzięki za wyjaśnienie wielu kwestii. Z tym wszystko inne miałem na myśli, że wszystkie czasy wtrysku poniżej 2,6 ms odpowiadają pracy na gazie. Stąd pewnie większe falowanie na lpg. Są to szybkie czasy, zwłaszcza że momentami jest nawet 2,1 ms to valtek raczej na pewno tego dobrze nie obsłuży. Kwestia czy kontakt z jakimś gazownikiem przyniesie jakieś rezultaty z tymi gratami. Nie chcę stopić głowicy. Myślisz, że te błędy sondy wynikają głównie z tej regulacji? Jutro wrzucę zdjęcia, zrobię logi. Przepływka chyba nie najgorzej, zbliża się wymiana filtra powietrza więc pewnie mogła by pokazać trochę lepiej. Chciałbym podpytać, która pozycja w 007,008 odpowiada za korekty długo, a która krótkoterminowe. Z tego co się zorientowałem addytywne korekty są do biegu jałowego a multiplikatywne dla obciążenia.

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •