Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Zielona wydzielina w układzie dolotowym / rosa(woda) w przewodach

  1. #1
    maryoo990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Zielona wydzielina w układzie dolotowym / rosa(woda) w przewodach

    Witam serdecznie.
    Szukałem informacji na temat oleju w układzie dolotowym ale nie znalazłem tego co mnie satysfakcjonuje. A zatem czy olej z turbo może zmienić się w zielonawą maź która jest gęsta bezwonna? w moim 1.9BKC po zdjęciu odcinka rury zobaczyłem że wymazana jest od środka zieloną wydzieliną. Nie jest to olej moim zdaniem. Na ściankach zauważalne kropelki wody??? o czym to może świadczyć? dołączam zdjęcia na których wydzielina wydaje się być brązowa ale w rzeczywistości ma zielonawy kolor . Auto jedzie normalnie nie zauważyłem spadku mocy. Poziom płynu chłodzącego niestety spada i dolewam co 3,5-4tys km
    https://zapodaj.net/ca484a75f23d6.jpg.html
    https://zapodaj.net/d0121e32c4d60.jpg.html
    https://zapodaj.net/ee14359834d29.jpg.html

  2. #2
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jakie odcinki robisz autem, krótkie? Jeśli tak to ta rosa to może być woda, która w tym okresie może się pojawić wewnątrz nie tylko w dolocie ale również w silniku np pod korkiem wlewu paliwa. Najszybszym sposobem weź próbkę tej rosy na język jeśli będzie słodkawa to płyn chłodniczy jeśli bez smaku to woda.

  3. #3
    maryoo990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Odcinki stosunkowo nie zbyt długie ale częste. W miesiącu robię ok 1000km. Zrobiłem jak mówiłeś i ta rosa ma posmak na piewsze wrażenie neutralny. Ma metaliczny smak, słodkawa raczej nie jest (nie mam odniesienia)

  4. #4
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Druga rzecz to sprawdź czy tą rosę masz np po dłuższej jeździe min 50km. Przypuszczam, że dolot teraz odkręciłeś na zimnym silniku po kilkunastogodzinnym staniu. Tak jak wspomniałem rosa-woda pojawiać się będzie gdy robi się krótkie trasy 10-15km dziennie kiedy nawet silnik dobrze się nie nagrzeje szczególnie widoczne to jest pod korkiem wlewu oleju i niekoniecznie świadczy to o uszkodzonej uszczelce pod głowicą czy pękniętym blokiem bądź głowicą. A płyn kiędy ci ubywa? Uszczelkę pod głowicą masz do wymiany? Jaką ilość płynu dolewasz?

  5. #5
    maryoo990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Dolot odkręciłem po przejechaniu ok 20km. Przed zgaszeniem silnika temp miał 90°.zjadłem obiad, Poszedłem do garażu silnik wtedy miał ok 70°C. Więc nie sądzę żeby ta rosa powstała nagle w ciągu 15minut. Przy dodaniu gazu do 3000ob jak turbo zacznie dmuchać bardziej widać jak wyrzuca tą wodę w postaci takiej mgiełki. Raczej nie możliwe żeby płyn chłodzący dostawał się do układu dolotowego bo niby którędy??
    Apropo uszczelki: była wymieniana jakieś 10tys km temu. Głowica planowana

    Dolewam ok 0.6l na 1000km

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •