Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Logi -blok 023

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Logi -blok 023

    Witam,
    Problem polega na tym ze mam prawdopodobnie walniety elektrozawor, czy na pewno..?
    Zdiagnozowany poniewaz silnik nie chodzi rowno, cieply, zimny, na luzie czy biegu.. nie ma tragedi ale nie daje spokoju..

    Mianowicie delikatnie, nieregularnie nim szarpie, przy tym dzis jak wrócilem, wyszedlem zerknac pod maske jak tam, co tam, zauwazylem ze gdy mu tak przerywa/szarpie/dusi czy jak to nazwac delikatnie mruga swiatelko w srodku..
    W okolicach 2tys obrotow bardzo widoczne, przy predkosci ok 70/80km/h na 4 biegu, skacze tylko wskazówka, silnik chodzi płynnie tzn. nie jest to odczuwalne, czytalem ze Bkd tak maja po pewnym przebiegu ale opisuje to dla pewnosci czy przypadkiem to nie ma nic wspolnego..
    Na wolnych obrotach/biegu jalowym (840/860) przy temp 90 przy kazdym takim szarpnieciu slychac dziwny gluchy stukot, przeraza mnie to..
    Wiem ze dwumas nie byl jeszcze robiony.. cieszyl bym sie gdyby to byo tylko to..
    Ogolnie nie moglem wejsc w tego VCDS-Lite'a w nic oprocz silnika... na poczatku byl jakis blad elektryczny ale zanim zdazylem zrobic zdj lub spisac jaki o co prosilem kumpla to mi go skasowal.. łeb.. Nie bylem przygotowany na scenariusze takie jak ten post wiec jeszcze nie mam swojego kabla. Zamowie dzis jak sie wyspie.

    dla niewiedzacych
    blok 13- korekcje dawek paliwa
    blok 18- stan elektrozaworu pompowtrysku
    blok 23- BIPy (Begining of Injection Period)

    Tutaj mamy logi na luzie/jalowym przy temp. wody 90
    https://images83.fotosik.pl/945/4293...g?t=1514254689

    a tu na 3 tys obrotów (w pierwszym okienku pokazalo nawet 96, z tego co wiem od 100jest problem w 2.0 TDI.. To jeszcze lajt^^pojezdzi..)
    https://images83.fotosik.pl/945/be06...g?t=1514254746

    "dluzszy czas moze wynikac z oporow jakie napotyka kotwica elektrozaworu, w skutek np przytarcia"
    jak widac w grupie 18 i 13 jest ok wiec co jest tutaj powodem??
    znalazlem na allegro sprawna uzywke ale nie mam pewnosci czy jest konieczna..

    To powinno byc pewnie gdzies indziej ale moze ma cos wspolnego
    Wczoraj w nocy, tzn po wigili, przed pasterka, kumpel probowal mi uciekac a4 b7 to sie troche poscigalismy, ale gdy dojechalem do skrzyzowania, po ruszeniu widzialem w lusterku na jego swiatlach konkretna chmure, prawdopodomnie biala, nie mam pewności bo bylo ciemno, ale raczej bialy .. poniewaz pozniej (ok 30h temu) zauwazylem ze plyn chlodniczy mam ok 1cm ponizej MIN. nie zrobilem z tym nic. Wczesniej nie zwracalem uwagi na stan bo mialo byc perfect (Zrobilem nim juz jakies 2200km odkad je mam)
    Dzis(czyli juz wczoraj 25.12) ok 11 poszedlem sprawdzic jak tam weze, czy jest jakies podcisnienie, byly miekkie, odkrecilem korek nic nie ubylo ani nie przybylo, zadnego syczenia.
    Dolalem ok 200-250ml rozowego do MAX.. pozniej gdy byl cieply odkrecilem korek, wiiadome przegotowalo i mam plyn w polowie zbiorniczka.. ok 2cm ponad?( teraz tego nie widze...)
    Trzebabylo zajzec od dolu.. po zdjeciu obudowy zauwazylem na "plecach" silnika nad misa olejowa, ponizej turbiny pomarańczowe geste zacieki, troche na misie, gdzies tam na wezu... wszystko powycierane za kilka dni zejde jeszcze raz.. chcialbym to doprowadzic do stanu normalnosci poniewaz autko jest KOT!!
    W ciaglym kontakcie z poprzednim wlascicielem, ktorego dobrze tu znacie, facet gogny polecenia, jak chcecie kupic dobry samochód to tylko od Niego ;P
    Ostatnio edytowany przez ra1n - 26-12-17 o 22:27

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Problemem elektrycznym który występuje jest błąd 18051 p1643 błędna pamięć elektroniki.. przyczyn kilka.. muszę mieć kabel i Vaga z funkcja Long coding może ktoś podesłać namiary gdzie mogę go zdobyć? Przyda się bo chciałbym też zająć się bordnetz'em i trochę pomieszać, bo chyba był zmieniany w mojej wersji ale nie wiem na jaki..
    Miro..?^^

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    . przyczyn kilka..
    dobrze napisales i nikt nie wywrozy..

    - masy auta
    - akumulator
    - alternator !
    - modul wentylatorow itd itp

    mi ten blad tez wyskakiwal czasem, poprawialem masy w aucie, znikal i sie pojawial, nie skutkowal niczym


    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    może ktoś podesłać namiary gdzie mogę go zdobyć?
    masz odpowiedni, wielki temat tylko o tym
    nie spieszy sie, to ali, spieszy sie to eservice



    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    hciałbym też zająć się bordnetz'em i trochę pomieszać, bo chyba był zmieniany w mojej wersji
    nie, nie byl zmieniany, siedzi tam najstarszy mozliwy, bez zadnej koncowki, nic z nim nie zrobisz.




    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    po zdjeciu obudowy zauwazylem na "plecach" silnika nad misa olejowa, ponizej turbiny pomarańczowe geste zacieki, troche na misie, gdzies tam na wezu... wszystko powycierane za kilka dni zejde jeszcze raz..
    napisz, bo jestem ciekaw, co poszlo ze starosci, gdzie byla nieszczelnosc

    Glowice masz zmieniona na AMC, uszczelka w BKD jest metalowa, chyba ze ugrzales to auto, szkoda by bylo...



    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    Wiem ze dwumas nie byl jeszcze robiony..
    byl robiony, przy przebiegu ok 130tys, kompletny ze sprzeglem , zaraz po pierwszym programie w tym aucie, bo sprzeglo nie wyrabialo.
    Wsadzony jest kompletny zestaw LUK. Ale to bylo prawie 10lat temu, sporo przebiegu i auto ma " troszke " wiecej mocy niz fabryka
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    - masy auta
    - akumulator
    - alternator !
    - modul wentylatorow itd itp
    Masy posprawdzane nie ma różnicy.. ładowanie jest ale ciągle mu brakuje napięcia.. aku zmieniony ok 3/4 lata temu przez magga.
    Nie ma tego problemu żeby obroty skakaly do 1100 czy 1200 jak niektórzy opisują. Wentylatory podobno wymieniał maggu w tamtym roku. Jedyne co to podnoszą się do poniżej 1000, tylko przy odpaleniu rano zimnego do momentu zagrzania, tak jakby dogrzewanie jeśli coś takiego jest. Jeśli nie, to taki jest problem..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    masz odpowiedni, wielki temat tylko o tym
    nie spieszy sie, to ali, spieszy sie to eservice
    Poszukam

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie, nie byl zmieniany, siedzi tam najstarszy mozliwy, bez zadnej koncowki, nic z nim nie zrobisz.
    Tzn? Mogę go wymienić na np "K" czy nic nie mogę zrobić?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    napisz, bo jestem ciekaw, co poszlo ze starosci, gdzie byla nieszczelnosc
    No właśnie jeżdżę do dziś i płynu jak przybyło ponad MAX od mojego dolania to było do wczoraj więc upuscilem strzykawka. Myślę że te zacieki mogły być z odmy, nie było ich dużo, dosłownie kilka gęstych plamek. Lecz nie umiem wyjaśnić gdzie podzialo sie te 200ml plynu a po kolejnym rozgrzaniu wrocilo

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Glowice masz zmieniona na AMC, uszczelka w BKD jest metalowa, chyba ze ugrzales to auto, szkoda by bylo...
    Więc to Ty robiłeś głowicę, nie maggu?
    Raczej nie ugrzalem bo naprawdę szkoda mi go żeby je żyłować, 4k obrotów to raczej maks..


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    byl robiony, przy przebiegu ok 130tys, kompletny ze sprzeglem , zaraz po pierwszym programie w tym aucie, bo sprzeglo nie wyrabialo.
    Wsadzony jest kompletny zestaw LUK. Ale to bylo prawie 10lat temu, sporo przebiegu i auto ma " troszke " wiecej mocy niz fabryka
    No " troszkę" więcej hmm a niby teraz jest 250kkm? Z jakim przebiegiem je sprzedales?
    Wspominal ze zrobil nim 80kkm wiec Ty przy 170 je musiales sprzedac

    Napewno sprawdzales moje logi, jak widać wtryski sa "kosy", wiec skad te odchyły na bloku 23? Czy to przez program? Ja myślę że przez to ze brakuje jej napiecia bo nieraz jak wroce to widze stojac obok samochodu ze przy tym niemilym przerywaniu az przygasa swiatelko w srodku.. przeciez prad steruje tym otwarciem prawda?
    Musze posprawdzac te wszystkie napiecia. Mysle tez ze przyczyna lezy w alternatorze, sprzegielko moze dawac w kosc. Ty pewnie z nim nic nie robiles, z tego co wiem marcin też nie.. wiec chyba ja musze
    Ostatnio edytowany przez ra1n - 29-12-17 o 15:09

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    auto sprzedalem maggowi jak miala ok 175-180tys, nie pamietam juz, to 6lat
    Tak, ja robilem glowice, ale jakie to ma znaczenie...

    to ze akumulator byl zmieniony 3-4lata temu o niczym nie swiadczy, to bardzo duzo, akumulator sie sprawdza jego sprawnosc
    a nie to czy sie laduje, kazdy normalny mechanik ma tester i trwa to 18sekund
    tym bardziej ze auto uja jezdzone, bo stale niedoladowane, jak Aneta tylko dziecko do przedszkola odwozila...

    - mozesz tez podmienic jak masz od kogo, pojezdzic
    - zawsze mozna tez kupic inny, a na pewno dobry alternator ( zmienialem go, ale to bylo z 7lat temu i tez na uzywke )
    - mozesz sobie borda zmieniac i probowac cos kodowac, tylko co ? ale nie o tym ten temat
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Tak, ja robilem glowice, ale jakie to ma znaczenie...
    żadne, pytam czysto teoretycznie, żeby wiedzieć..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    to ze akumulator byl zmieniony 3-4lata temu o niczym nie swiadczy, to bardzo duzo, akumulator sie sprawdza jego sprawnosc
    a nie to czy sie laduje, kazdy normalny mechanik ma tester i trwa to 18sekund
    tym bardziej ze auto uja jezdzone
    Cieszy mnie to i mam potwierdzone, a pozatym to widać i czuć podczas jazdy. Nie jest wytluczone ani wyzylowane
    Co do aku to wiem drogi kolego, właśnie skończyłem pracę więc mam czas żeby się tym zająć, a przy okazji muszę przy zawieszeniu porobić bo guma na drazku mi lapie za plastik z nadkola i lekko blokuje kierownice


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    zawsze mozna tez kupic inny, a na pewno dobry alternator ( zmienialem go, ale to bylo z 7lat temu i tez na uzywke
    To w jakim jest stanie chyba też można jakoś sprawdzić

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    mozesz sobie borda zmieniac i probowac cos kodowac, tylko co ? ale nie o tym ten temat
    Myślę o zegarach z rozbudowanym fis i białym wyświetlaczem (czy tu potrzebny bordnetz- Nie wiem) i lampach z led

    A co do środka to szacunek 👍👍

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Ale na to mam czas.. narazie chce ten prad doprowadzic do ladu. Teraz podjechalem na zbieżność i żeby mi te drazki wyregulowali.
    Kazali mi chwile poczekac to sprawdziłem klime. Wiatraki nawet nie ruszyly.. musze sie chyba wybrac do elektryka albo wziac miernik do lapy i sprawdzic wtyczki od duzego wiatraka

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    gwint za nisko...
    jak chcesz wlaczyc klimatyzacje w takich temperaturach ? uklad jako taki pracuej zawsze, ale sprezarki poza biegiem jalowym nie zalaczysz, musi byc +5 >

    naprawde poczytaj troche forum, znajdziesz duzo odpowiedzi na swoje pytania/ problemy .
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Gwint ok. Plastik z nadkola byl odpiety i lapal za gume na drozku przez to bylo czuc opor w pewnym momencie podczas jazdy.
    Z wiatrakami faktycznie powinno być ok, zobaczymy jak będzie cieplej
    Co do bordnetz, nie chce mi się w nim bawić. Ewentualnie co zrobię to wyglusze środek i dopracuje zawieszenie.
    powiedz mi tylko czy tylnia belka z 8p1 5d rozni sie od belki w 8p 3d??
    Wiem że nie ten temat ale pisze tu już wszystko co mnie dotyczy, a jest tego niewiele, raczej na ten moment tyle
    Sprawdziłem aku, jest dobry wystarczy go tylko troche podladowac. Od ostatniego skasowania bledu jeszcze sie nie pojawil

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Miro możesz mi tylko odp czy ta belka pasuje?? Przeleciałem forum i nie znalazłem więc proszę o odp..

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    napisz, bo jestem ciekaw, co poszlo ze starosci, gdzie byla nieszczelnosc
    Proszę bardzo, jest wyciek, na szczęście, poczytałem że nie było jeszcze przypadku z pekajaca AMC, ale wiadome obawy były.. nie chciał bym być pierwszy..

    https://images84.fotosik.pl/953/2cfab3fbdfb3f327gen.jpg

    Zastanawia mnie skąd to 2013.. pewnie rozwiejesz moja ciekawość, przynajmniej mam taką nadzieję..

    images82.fotosik.pl/955/105942043c36a805gen.jpg

    Wyciek jest ale jeszcze nie wiem skąd.. miałeś może gdzieś kiedyś doczynienia z czymś podobnym? było by mi prościej
    Ostatnio edytowany przez ra1n - 03-01-18 o 12:55

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    Zastanawia mnie skąd to 2013.. pewnie rozwiejesz moja ciekawość,
    nie mam pojecia...zielonego///



    Cytuj Oryginalnie napisane przez ra1n Pokaż post
    miałeś może gdzieś kiedyś doczynienia z czymś podobnym?
    nie, nie mialem, mechanikiem nie jestem, pod autami nie siedze
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie mam pojecia...zielonego///
    Dziwne, na zdj nie widać, ale tam poniżej jest w tym cieniu jest "20.." może na ten rok przewidywali jego koniec


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie, nie mialem, mechanikiem nie jestem, pod autami nie siedze
    Rozumiem, ja też nie. Mam kanał więc skorzystałem żeby to sprawdzić, żeby odkręcić 5 śrub nie trzeba być mechanikiem. Myślałem że może coś gdzieś kiedyś czytałeś.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •