Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: vw tiguan1, 2.0tdi, 2008, czarny, 42 800 PLN, Błażowa(Podkarpackie)

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny vw tiguan1, 2.0tdi, 2008, czarny, 42 800 PLN, Błażowa(Podkarpackie)

    Ze względu na mój wzrost (195 cm) i na to że posiadam dwoje małych dzieci myślę nad zmianą samochodu na wyższe i większe jeśli chodzi o miejsce z tyłu. Chcę zamienić moje a3 sportback (07r) na vw tiguana (08r.), silnik wybrałem 2.0 cr 140 KM, nie koniecznie 4x4, ale takich mało.* Znalazłem cos takiego *https://www.otomoto.pl/oferta/volksw...-ID6zmgLo.html .*

    Pytanie, czy ktoś posiada w rodzinie takowe auto i może coś na jego temat napisać.? Chodzi o komfort jazdy, miejsce z tyłu z przodu i napęd 4x4 czy jest drogi w eksploatacji i na co zwrócić uwagę przy zakupię.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBELSKIE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Ja takie auta serwisuje w aso na co dzień W Tiguanie TDI to do sprawdzenia wał napędowy bo często wymienialiśmy ze względu na uszkodzenie podpory.Dalej masz haldex, wiec tak samo w a3 olej + filtr, czasem jakiś uszczelniacz flanszy. Idąc dalej często zerwane podpory wahaczy ale to mały koszt, warto czesto sprawdzać geometrię bo z tyłu lubi czasem opony ściąć można tam regulować wszystkie parametry. W silniku standardowo się psuje jak w każdym TDI, egr, dwumas, czasem jakiś wtrysk padnie, pompa wody czasem pociekie ze względu na wydłużony interwał wymiany rozrządu. Ogólnie spoko auto, ale żeby tam jakoś dużo miejsca w nim było to nie koniecznie, nowy model troche przestronniejszy, co do wzrostu ja mam 186 i nigdy jakos problemów nie miałem, jest regulacja fotela przecież

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Audi jest fajne, ale mam problemy z kręgosłupem i szukam auta do którego będzie mi się wygodnie wsiadać i wysiadać. W tej chwili fotel mam opuszczony na sam dół i wysiadać z niego jest źle zwłaszcza przy bolącym kręgosłupie. Z tyłu dwa foteliki, a za moim fotelem zbyt dużo miejsca na nogi pasażera nie ma, więc gdy jedziemy w czwórkę muszę przesunąć się do przodu co znów nie jest dla mnie komfortowe.
    Szukam coś w przedziale 40-45 tyś nie koniecznie w dieslu bo na rok wylatam 12 tyś, najlepiej benzyna z mocą ok.150 KM. Silniki tsi i tfsi odpadają zbyt złych opinii o nich słyszałem, a nie chcę wpaść w kłopoty z silnikiem, zwłaszcza że już raz się zraziłem, więc vw i audi odpadają w benzynie. Tiguan wpadł mi oko bo patrzyłem na SUV-y i akurat w tym przedziale cenowym i z wyższą budą by pasował. Tourany i zafiry odpadają bo nie podobają mi się tylne fotele, taborety zamiast wygodnej kanapy, citroeny c4 znowu za tatusiowe, mazdy i hondy za drogie. Może koledzy macie jakieś pomysły!?

  4. #4
    Lonek1's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W tiguanie faktycznie jakoś dużo miejsca nie ma, plus jest taki że jest wyższy i wsiadanie czy wysiadanie jest dużo bardziej komfortowe. Co do napraw to w swoim przerabialiśmy już podporę wału, egr, dwumas kompletny i rozrząd z pompą. Czy to wady ? Chyba raczej eksploatacja, taki standard w vag'u. Jak już szukasz to proponowałbym z poliftowym środkiem czyli od MY2011 o ile się nie mylę, w środku jest nieporównywalny a w tych pieniądzach powinieneś znaleźć coś sensownego.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •