Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Problem z modułem komfortu? albo mechanikiem? 1,6FSI 115KM 8P 04r

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żukowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny Problem z modułem komfortu? albo mechanikiem? 1,6FSI 115KM 8P 04r

    Witam serdecznie wszystkich.
    To jest mój pierwszy wątek, jeżeli coś napiszę nie tak lub zbyt obszerny wątek - proszę o krytykę.
    Aczkolwiek potrzebuję pomocy znawców, nie laików.

    Niecałe dwa tygodnie temu na trasie pojawił mi się check, auto pracowało normalnie wiec na następny dzień udałem się do nowego mechanika
    (mój sprawdzony mechanik był za granicą na 2 tygodnie).
    Komputer wykazał że to problem z modułem komfortu, nie dało się go wykasować.
    Nowy mechanik zalecił mi iż muszę zostawić auto na warsztacie ponieważ może uszkodzić się komputer silnika i auto stanie na trasie, zostawiłem go tego samego dnia.
    Po 2 dniach czekania na telefon postanowiłem zrobić wjazd na warsztat. Samego kierownika nie było, w rozmowie z mechanikami otrzymałem informację
    iż dostała się woda i dało zwarcie albo kable się przetarły, dodam iż próbowali dostać się do metalowej skrzynki pod podszybiem (próbowali ją rozwiercić wiertarką ponieważ podobno ktoś już tam grzebał i zerwał śruby serwisowe) 3 godziny później dzwoni kierownik z zapytaniem czy to anglik lub składak ponieważ podzespoły elektroniczne są z angielskimi numerami? a w środku znajduje się jakiś emulator który oszukuje komputer, ponieważ nie wszystkie piny są wykorzystane.
    Odpowiedziałem że nie ponieważ auto jest z Niemczech (mam przecież książkę serwisową i kartę pojazdu chodź wiem że bywają nie takie wałki przy naprawach).
    Decyzja zapadła taka iż trzeba zamówić używany moduł komfortu i wymienić go ponieważ nowy kosztuje 6 tys., zgodziłem się ponieważ zaufałem a zarazem nie znam się na tym.
    Minęły kolejne 2 dni bez kontaktu a wiec znowu wjazd na warsztat. Auta ani na placu ani na warsztacie nie było. Pytam się co się dzieje?
    Usłyszałem od kierownika warsztatu że zawiózł auto do znajomego który ma lepszy sprzęt i pracuje w serwisie VAG.
    Przy okazji dowiedziałem się że przy próbach naprawy przy wciskaniu pedałów zaczęły same pracować przednie wycieraczki, od tak sobie...
    Minął dzień, dzwonię i słyszę iż znajomy auto koduje.
    Minęły kolejne 3 dni bez odzewu. Znowu wjazd i odpowiedź że z gówn* bata nie ukręci i nie ma żadnych części w Polsce, tylko oryginalne które idą w tysiącach.
    Zapytałem się w którym warsztacie moje auto się znajduje ponieważ jako właściciel mam prawo wiedzieć gdzie jest w tej chwili auto, a nie zostałem poinformowany o przemieszczeniu go po za teren warsztatu, nie otrzymałem odpowiedzi tylko wymijającą odpowiedź że jest w okolicy u znajomego...
    Minęły kolejne 2 dni. Jestem znowu na warsztacie i pytam się czy ma dla mnie jakieś nowe informacje. Usłyszałem iż dzwonił dziś do "znajomego"
    i nie mógł się dodzwonić, dlatego pojedzie dziś do niego osobiście. Prosiłem o telefon jak będzie po wizycie. Minęły 2 dwa dni i cisza...

    Sam nie wiem co mam w tej chwili zrobić, dla mnie to głupia sytuacja i nieznana. Owszem zostałem okantowany na cenie przez mechanika nie raz, ale nie okłamany?
    Przypuszczam że zepsuli coś w aucie lub go uszkodzili, a sytuacja przerosła ich. Dla tego oddali auto do kogoś innego.

    Chcę jutro znowu tam jechać i postawić karty na stół.
    Szukałem dziś na allegro modułu komfortu, jest kilka opcji wyboru.

    Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hej
    Czytając co piszesz jestem w niemałym szoku...

    Po pierwsze!
    Jutro auto ma wrócić z Tobą do domu!
    Oddawałeś auto na chodzie i takie też mają Ci oddać. Wszystko musisz dokładnie przy nich sprawdzić by w razie czego nie mogli powiedzieć, że to Twoja wina.
    Jeśli nie to policja i zgłoszenie tego jako oszustwo i próba wyłudzenia (jakby coś to dokładnie Ci podam co i gdzie powinieneś napisać, powiedzieć itd.)

    Moduł komfortu nie kosztuje tysięcy złotych...
    Nawet w ASO cena nie przekracza 1200zł za nowy więc lecą z Tobą w kulki (nawet jak się sprężysz to nowy na aledrogo wyszarpiesz za 100zł no max za 150)
    Co więcej, moduł komfortu na bank nie znajduje się w podszybiu!

  3. #3
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Coś kręcą i chyba mają coś na sumieniu z tą twoją awarią.
    Sam też albo źle od nich usłyszałeś albo ci kity wciskają bo moduł komfortu masz nad pedałami (jest w plastikowej obudowie) a pod podszybiem masz sterownik (komputer) silnika i on jest w metalowej obudowie. Moduł komfortu cena nowego w aso do 1750zł natomiast sterownik silnika to koszt już 6500zł w aso.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żukowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dj.Kisiel Pokaż post
    Hej
    Czytając co piszesz jestem w niemałym szoku...

    Po pierwsze!
    Jutro auto ma wrócić z Tobą do domu!
    Oddawałeś auto na chodzie i takie też mają Ci oddać. Wszystko musisz dokładnie przy nich sprawdzić by w razie czego nie mogli powiedzieć, że to Twoja wina.
    Jeśli nie to policja i zgłoszenie tego jako oszustwo i próba wyłudzenia (jakby coś to dokładnie Ci podam co i gdzie powinieneś napisać, powiedzieć itd.)

    Moduł komfortu nie kosztuje tysięcy złotych...
    Nawet w ASO cena nie przekracza 1200zł za nowy więc lecą z Tobą w kulki (nawet jak się sprężysz to nowy na aledrogo wyszarpiesz za 100zł no max za 150)
    Co więcej, moduł komfortu na bank nie znajduje się w podszybiu!
    Dzięki za odpowiedź.
    Siedziałem dziś całe popołudnie nad genezą auta i gdzie co się znajduje. Teraz wiem że owy moduł nie znajduje się pod podszybiem.
    Jestem laikiem w naprawach auta, oponę wymienię, oleje doleje, żarówki wymienię ale moje przeczucie podpowiedziało mi że coś nie tak.
    Dlatego moja intuicja kazała zajrzeć tu, i napisać.
    Do oddania auta w owym warsztacie skusiło mnie to iż miałem awarię z hamulcami oraz brak napięcia w moim t4 (nie raz podreperowałem na trasie) które służy do pracy
    (ma już 458tys, 2.0benz, 96r, dziadek ale jary).
    Usługa w miarę szybko wykonana, omówiona i jutro chcę się udać na warsztat.
    Jak byłem jednego owego dnia to mieli zdjęte podszybie i wygiętą metalową skrzynkę z rogu (widoczne ślady ingerencji na siłę),
    która znajduje się na środku podszybia. Wiercili wiertarką śruby mówiąc iż śruby serwisowe zostały zniszczone przez kogoś innego.
    W środę mija 2 tygodnie. Chcę jutro oznajmić iż odstępuję od naprawy i w środę (mija 2 tyg od kiedy auto jest na warsztacie)
    że chcę odebrać auto w takim stanie w jakim trafiło do nich(przyjechałem na kołach, wszystko działało bez zarzutu, tylko ten check mnie denerwował.
    Myślałem już o policji, ale nie chcę być świnią. Zresztą trochę obawiam się że przegram z tematem, bo w zasadzie się na nim nie znam.
    Sam dalej jestem ciekawy a zarazem przerażony co będzie dalej.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No to oddałeś auto do naprawdę super serwisu, szkoda że od razu nie zabrałeś auta bo mogą narobić ci więcej szkód niż pozytku.
    Na podszybiu masz sterownik silnika za metalowa osłona zakręcaną śrubami zrywalnymi i takie maja być aby łatwo nie można było się do niego dostać a odkręca się je nacinając i śrubokrętem się wykręca, choć nie zawsze.
    U ciebie moduł komfortu znajduje się w bagażniku zaś nad pedałami masz moduł elektryki, więc panowie coś ci zamięszali z tymi modułami co trzeba a co nie trzeba kupić.
    Najlepiej jedź tam jutro odbieraj auto od nich jak najszybciej i aby było w takim stanie jak dojechałeś i oddaj do normalnego warsztatu.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żukowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Coś kręcą i chyba mają coś na sumieniu z tą twoją awarią.
    Sam też albo źle od nich usłyszałeś albo ci kity wciskają bo moduł komfortu masz nad pedałami (jest w plastikowej obudowie) a pod podszybiem masz sterownik (komputer) silnika i on jest w metalowej obudowie. Moduł komfortu cena nowego w aso do 1750zł natomiast sterownik silnika to koszt już 6500zł w aso.
    Faktycznie przez telefon słyszałem że jak by miało to być szybko to kosztowało to ponad 6 tys. Aczkolwiek przyjechałem autem na kołach wszystko działało jak należy, od centralnego po wszystkie funkcje. Zdarzyło mi się iż w trasie padła cewka lub świece. Check był spadek mocy oraz normalne odczuwalne emocje. Benzyny znam i wiem co może im dolegać. Dziwię się że diagnoza czujnik komfortu. Wcześniej zaczęły być problemy z otwieraniem bagażnika oraz tylnej wycieraczki, raz były raz nie ale nie z komp. silnika.
    Sam jestem ciekawy i zarazem zirytowany co z tego wyjdzie,

    Pozdrawiam Was

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    No to oddałeś auto do naprawdę super serwisu, szkoda że od razu nie zabrałeś auta bo mogą narobić ci więcej szkód niż pozytku.
    Na podszybiu masz sterownik silnika za metalowa osłona zakręcaną śrubami zrywalnymi i takie maja być aby łatwo nie można było się do niego dostać a odkręca się je nacinając i śrubokrętem się wykręca, choć nie zawsze.
    U ciebie moduł komfortu znajduje się w bagażniku zaś nad pedałami masz moduł elektryki, więc panowie coś ci zamięszali z tymi modułami co trzeba a co nie trzeba kupić.
    Najlepiej jedź tam jutro odbieraj auto od nich jak najszybciej i aby było w takim stanie jak dojechałeś i oddaj do normalnego warsztatu.
    Cześć "Golem1"
    Obawiam się iż auto nie jest na chodzie, a najlepsze to że od tygodnia nie nie wiem gdzie jest. Warsztat nie poinformował mnie o przemieszczeniu auta oraz nie uzyskałem adresu. Usłyszałem iż jest w okolicy u znajomego który pracuje w WAG ma sprzęt i zna się lepiej.
    Obawiam się iż jest coś nie tak, a może narobili więcej szkód niż było. Podkreślam iż jeździłem tym autem, jeszcze dzień (w zaokrągleniu 2 dni z oddaniem) jeździło normalnie
    moc silnika w normie. Opcje dla kierowcy normalne.

  7. #7
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A masz wogole jakis papier ze tam auto zostawiles na wykonanie jakies uslugi/naprawy?

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żukowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    A masz wogole jakis papier ze tam auto zostawiles na wykonanie jakies uslugi/naprawy?
    Witaj.
    Tak został sporządzony protokół na wykonanie usługi. Dokument został w warsztacie. Jest również monitoring, aczkolwiek warsztatowy, nie mój.
    Nie wiem czy jest jeszcze na dysku. W protokole moje zastrzeżenia były: palący się check, tylna wycieraczka nie działa, oraz sprawdzić oświetlenie.

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nie chcesz być "świnią" ?
    Człowieku tutaj chodzi o TWOJĄ własność a nie o bycie fajnym czy nie.
    Włącz dyktafon podczas rozmowy i dzwoń na policję jak Ci go nie oddadzą i będą coś kręcić!

  10. #10
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Zabieraj auto, bo tu moduł komfortu nie ma nic wspólnego z pracą prawidłowa praca silnika, nawet można go całkowicie odłaczyć a auto dalej będzie odpalało, jeździło ale nie będzie ci działał zamek centralny, światło w bagażniku, alarm jak jest i jakieś jeszcze pierdoły ale reszta sterowania silnikiem będzie normalnie dzialała.
    Nie chcę krakać ale wydaje mi się że jak ci fachowcy chcieli dobrać się do sterownika silnika tylko nie wiem po co mogli uszkodzić wiązkę do sterownika i poszło zwarcie i mogło coś tam się popalić ale to takie moje gdybanie.
    Jak cię świeci czek to żadko kiedy dostaję się do sterownika ECU bo nawet niema takiej potrzeby bo w 90% wina leży po stronie podzespołów silnika, czujników itd. a sterownik tylko zapisuje ich błąd i nas o tym informuje i naprowadza gdzie szukać przyczyny a nie wymieniac sterownik silnika.
    Myślę że może byc tu ciężka sprawa z tymi pacjentami jak tak kręcą oby było jednak inaczej.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •