Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Zerwany łańcuszek wałków rozrządu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Zerwany łańcuszek wałków rozrządu

    Mam pytanie odpaliłem auto chodziło na 900 obrotow na minute wrzuciłem pierwszy bieg i auto zagasło wtedy , zerwało mi ten lancuszek obwiniam ten napinacz zmiennych faz rorzadu przyczyna zerwania łańcuszka porostu naszedł na kolo zębate , moje pytanie czy musze zawalać głowice bo zawory mocono dostały czy jest to konieczne ,czy wystarczy załozyc ten nowy łańcuszek i napinacz, i będzie ok ? dodam ze pasek rorzadu jest ok jeden wałek chodzi do teraz normalnie no i nie przestawił się o ani jeden ząbek, krecac rozrusznikiem słychać dotykanie tego zaworu z tłokiem pierwszego od zerwanego łańcuszka wałek rorzadu stoi w takiej pozycji jak na filmie. tez wałek może się tak ustawić ze walacy go tłok lekko go cofnie ten zawor i nie ucierpi .
    daje filmik na you tube


    co sadzice jak załoze bez zwalania głowicy przejadę tylko 100 km i mi zawor mi odpadnie i narobi jeszcze gorszego bigosu albo gniazdo się uszkodzi jeśli go skrzywiło ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-01-18 o 12:36

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    kolega swojego czasu kupił S3 8P które dostało ale od strony rozrządu i również miał podejrzenie że poszło na zawory po przesunięciu wałka
    jednak dał finalnie do składania na nowo z obawy że uszkodzi silnik(zostały zrobione 2szt.)
    to dodatkowy koszt ale masz pewność że będzie to sprawdzone i zrobione jak mam być

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    mnóstwo wypowiedzi było na mój temat, zaryzykowałem bez zwalania głowicy lenistwo moje , badałem kolizyjyność krecąc wałem recznie i ustawiając ten wałek rorzadu na zaworach po kolei na każdym tłoku i powiem ze się potrafią tak zawory ustawić ,ze na każdym tłoku jest bezkolizyjnie oczywiście mowa tu ze jeden wałek rorzadu się nie obraca a drugi chodzi z paska rorzadu tak jak mi to się stało , bo te sprężyny bardzo mocno trzymają na zaworach zeby ten wałek rorzadu recznie przekrecic trzeba niezłej siły , czyli jednym słowem, najgorsza kolizyjność jest jak te 2 wałki chodza i zrywa się pasek to musi się na bank cos pogąć z zaworow. No i tez kazdy zawor na kazym tłoku ustawiałem maksymanie otwarty no i tłok nigdzie nie przeleciał się blokował na każdym cylindrze, oczywiście wiadomo stało się to 900 obrotów otóż przyczyna zerwania łańcuszkała był napinacz odpadł ten plastyk z napinacza i wpadł pod ta duza zebateke i tam wszedł z boku co spowdowało zerwanie tego łańcuszka .Wymieniełem ten napinacz i łańcuszek auto skrecone, odpalił za pierwszym kręceniem , auto chodzi ciszej niż przedtem nic nie stuka i nie puka na wolnych obrotach tez równiutko chodzi zero błedow na komputerze , na razie przejechałem 60 km i ok , jutro chce zbadac ciśnienie na każdym tłoku zobaczymy jaki będzie wynik , oczywiście nadal się licze z tym ze mogło cos tam lekko pogać jakiś zawor albo ze odpadnie mi kiedyś i korbowod dołem wyleci no cuż trudno kupie drugi silnik . jak cos to napisze wam czy trzasło i ile przejechałem km po tym moim incydencie z zerwanym łańcuszkiem, czy naprawdę warto zaryzykować.

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U mnie podobna sytuacja, wytarło plastikowy ślizg od dołu napinacza który wpadł między koło zębate nastawnika faz rozrządu a łańcuszek. Tylko u mnie gorzej bo strzeliła śrubka mocująca nastawnik i co za tym idzie mały klinek który ten nastawnik ustawia w odpowiednim miejscu. Wymiana nastawnika który można kupić tylko w oryginale i jest on w komplecie wraz z dekielkiem i czujnikiem (2100 zł). Tak samo złożyłem silnik i wygląda na to że wszystko śmiga (poza jednym błędem na komputerze ale to w oddzielnym temacie https://www.a3-club.net/forum/showth...38#post1592038), podobnie jutro zmierzę kompresję na poszczególnych tłokach.
    tomasz7770 napisz jaka u ciebie jest kompresja i zazdroszczę że tylko łańcuszek strzelił

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opalenie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jak pomagałem bratu, to sporo się naczytałem i nasłuchałem o tych dolegliwościach, więc pierwsze to naładuj akumulator, zrestartuj wszystkie wyuczone wartości przez silnik, zrób adaptacje przepustnicy i jeśli po 30 km nadal będziesz miał ten problem, to istnieje możliwość, że źle założyłeś ten łańcuszek, tu masz linka gdzie facet zaufał blokadzie do rozrządu,
    i autko nie chodziło mu, tak jak ma

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Mi tez ten dolny ślizg odpadł od tego napinacza, dziś mierzyłem kurde miałem problem bo mi koncówka utkneła w cylindrze od tego manometra troche się namenczyłem żeby ja wykręcić , no ale pomiar wykonany po przejechaniu 200 km od tego incydentu wszędzie mam 10,2 atmosfery około , nie ma dużego odchyłu na cylindrach wiec ok , pomiar wykonany na sucho , przy temperaturze 65 stopni, nie mam żadnych błedów na silniku .
    daje foty
    cylinder 1
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/3481190eb8f41b57
    cylinder 2
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/2858d90491cef69f
    cylinder 3
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/d0357f3a0bcc7a65
    cylinder 4
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/4fef18cf217de68c

    palkarz_85 przy jakiej predkosci ci się to stało może zawory pogięło , druga opcja bardziej prawdopodobna , że te dwa wałki rozrzadu masz żle ustawione dlatego ci wywala ten błąd może masz pomylone o jeden ząbek łancuszek względem siebie? podaj jak ci wyszedł pomiar na cylindrach?
    Ostatnio edytowany przez tomasz7770 - 26-01-18 o 22:49

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolejny dzień zmagań z Audi. Dzisiaj mam nadzieję że dobrze ustawiłem wałki rozrządu.









    niestety mimo że wszystko wyglądało dobrze i było złożone jak należy, nadal wolne obroty wariują.
    Po przejechaniu kilku km nie było żadnego błędu, jednakże po dłuższym dystansie nadal wyskoczył błąd położenia wału korbowego.
    Jutro w ciemno przestawię o jeden ząbek wałek, skręcę w lewo. Efekty wrzucę na forum.

    Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc i szczególnie za ten filmik po angielsku.

    Kompresja na tłokach.
    Silnik rozgrzany na 90 stopni, bez świec, gaz w podłogę.
    1 - 14 barów
    2 - 14.5 barów
    3 - 14.5 barów
    4 - 15 barów

    Może ktoś doradzi w którą stronę przestawić o ząbek wałek ? Narazie w planie w ciemnio dam w lewo.
    W moim audi wszystko strzeliło jak już auto stało pod domem i miałem wyłączać silnik, wiec liczę na to że z zaworami wszystko ok.
    W filmiku od mosio24 za co jestem bardzo wdzięczny, trik z przestawieniem ząbków nie sprawdzi się w przypadku nowego łańcucha. Nie sprawdzi się ponieważ nowy łańcuch wraz z nowym napinaczem są zbyt ciasno i trzeba odkręcać koło nastawnika zmiennych faz rozrządu, inaczej się nie da.
    Ostatnio edytowany przez palkarz_85 - 27-01-18 o 21:58

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opalenie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Kolego nikt na filmiku ani Ja, nie mówił, że Ci łańcuszek przeskoczył o jeden ząbek, tylko że nie można ufać tej blokadzie, bo u Ciebie gołym okiem widać, że są źle ustawione, weź rozkręć to jeszcze raz i sprawdź cały rozrząd, czy jest równo ustawiony i wtedy popraw. Na tym lewym wałku, na którym jest ta mniejsza zębatka, od lewej strony masz zaznaczony punkt i musi się pokrywać z strzałką tego wałka, a zębatki koła nastawnika faz rozrządu inaczej nie można włożyć. Tu masz pomocne materiały
    http://workshop-manuals.com/volkswag...haft_adjuster/

    http://replace-timing-belt.com/how-t...olf-5-2-0-fsi/

    Tu jeszcze znalazłem filmik, który powinien Ci wszystko wyjaśnić i zobrazować.
    Jakieś zimne piwko byś postawił





    Jak wszystko dobrze ustawisz to będzie chodził bez błędów.

    Powodzenia
    Ostatnio edytowany przez mosio24 - 28-01-18 o 20:49

  9. Podziękowania dla mosio24 za pomoc w problemie

    palkarz_85 (29-01-18)

  10. #9

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    mosio24 dzisiaj rozebrałem i złożyłem to wszystko dwukrotnie i nadal po dłuższej jeździe autem wyświetla się błąd. W tygodniu jak będę miał jakiś dzień wolny i nie pójdę do pracy rozkręcę to jeszcze raz i poszukam tam jakiejś strzałki (filmik obrazuje całkiem inny silnik niż ja mam). Chociaż na 90% jestem pewny że nic tam nie ma. Jeżeli będzie tam strzałka to podasz mi swój adres i wyśle ci skrzynkę browara jakiego lubisz

  11. #10

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opalenie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Dodałem Ci kolejny filmik od 2.0 TFSI, i masz tam na 100% kropkę na zębatce małej, która powinna się pokrywać z tą strzałką na której chodzi ten wałek, nie cały tydzień temu z bratem składałem 2.0 FSI więc jestem pewny na 100%, pytanie czy Ty jesteś pewien że masz dobrze złożone? Jak jesteś pewien że masz dobrze, to mogą być jeszcze inne przyczyny, które wyczytałem w necie, to np. zatkany kanalik nastawnika faz rozrządu, lub luzy na klinie, albo i taki przypadek jak tu na filmie

  12. Podziękowania dla mosio24 za pomoc w problemie

    palkarz_85 (29-01-18)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •