Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 97

Temat: wadliwe pompy abs/esp-akcja serwisowa(darmowa wymiana)

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    9 razy

    Thumbs up wadliwe pompy abs/esp-akcja serwisowa(darmowa wymiana)

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Postanowiłem założyć nowy wątek, który być może oszczędzi niektórym sporo kasy (ok. 4,5 tysiąca).

    A mianowicie : w samochodach marki audi, które z taśmy produkcyjnej zjechały między czerwcem 2008, a czerwcem 2009(a także niektóre po tym okresie) pojawiła się pewna usterka. Chodzi tu o sterownik/pompę ABS-ESP.
    Akcja serwisowa "45F5" bo tak się nazywa ma na celu wyeliminowanie tego problemu. Podstawowa czynnośc to wgranie sterownika, jeśli jednak ten krok nie przynosi oczekiwanych rezultatów, daje to audi możliwość podjęcia kolejnego kroku w postaci wymiany modułu czy też pompy. (koszt to jakieś 4,5tys. jak wspomniałem na początku).

    WYMIANA ta jest CAŁKOWICIE DARMOWA


    Jedyne co musicie zrobić to przygotować nr. VIN i zadzwonić do przedstawiciela audi w swoim(nie jest to konieczne) okręgu a następnie powiedzieć, że słyszeliście o akcji serwisowej "45F5" i zapytać czy Wasze A3 się kwalifikuje.



    Ps. proszę administrację o podpięcie tego wątku tak aby każdy mógł to zobaczyć.
    Ps2. mam nadzieję, że komuś te informację przydadzą się

    Pozdrawiam

    Camillo9x
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-01-18 o 20:37

  2. #2
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kurcze a ja we wrzesniu wymieniłem pompe i nie pomyślałem o tym ze może być prowadzona akcja serwisowa :-/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-01-18 o 21:01

  3. #3
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Aktualizacja softu w pompie (O ile dobrze zrozumiałem). Mimo wszystko, czemu byś się nie cieszył? nie strasz mnie

    GrandZS no ja gdyby nie kolega z forum tez bym był parę złotówek chudszy ale jeszcze sie nie ciesze, zobaczymy co bedzie jak odbiore
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-01-18 o 21:01

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Po wymianie osprzętu wszystko powinno śmigać, czekam na dalsze upy

  5. #5
    jakub304's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    cześć, masz jekieś info z serwisu odnośnie abs? Też się załapałem dzięki.

  6. #6
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jakub304 Pokaż post
    cześć, masz jekieś info z serwisu odnośnie abs? Też się załapałem dzięki.
    No to mega fajnie, że się udało! Parę groszy pójdzie na inne mody Oddałem auto we wtorek, część miała być orientacyjnie w piątek lub poniedziałek. Auto najszybciej do odbioru mam mieć w poniedziałek lub wtorek, więc na razie cisza. Gdy odbiorę samochód z serwisu, podzielę się informacją co się dalej działo

    W ogóle od czasu, gdy napisałem o pompie dostałem sporo wiadomości jakie miałem objawy, jaki numer pompy i kod błędu i jak to wszystko wygląda, dlatego pozwole sobie napisać jeszcze raz wszystko w jednym miejscu

    ---

    Problemy u mnie były takie, że potrafiłem na suchej nawierzchni wejść mocniej w zakręt i wyrzucało mi czerwony wykrzyknik i informację, że muszę się zatrzymać. Po zatrzymaniu wyłączeniu i włączeniu auta - błąd gasł. Przyszła pierwsza zima jak mam samochód, spadł pierwszy śnieg i samochód nie miał przyczepności zarówno podczas hamowania jak i skręcania, za każdym razem czerwony wykrzyknik. Po podłączeniu kompa miałem błąd w ABS/ESP mówiący o
    1 Fault Found:
    01130 - ABS Operation
    008 - Implausible Signal - Intermittent
    Control Module Part Number: 1K0 907 379 AD
    HW: 1K0 907 379 AD
    Component and/or Version: ESP MK60EC1 H35 0106
    Software Coding: 11422012092800FC881404EA901E00413800
    Numer mojej pompy 1K0 907 379 AD , które należą do grona wadliwych. Po kontakcie z użytkownikiem Camillo9x, który nakierował mnie we wszystkim i podał mi informację, które również uslyszałem w serwisie, że auta wyprodukowane między czerwcem 2008 a czerwcem 2009 oraz niektóre z późniejszych aut z 2009 roku, mogą być objęte akcją serwisową - rozwiązanie problemu to wgranie aktualizacji softu. Zanim pojechałem do serwisu zaczerpnąłem informacje u dwóch gości, którzy montują nowe pompy i aktualizują soft - stwierdzili, że jak są takie błędy jak u mnie, to mała szansa żeby aktualizacja coś dała i muszę szykować się na wymianę pompy.

    Tak też się stało, po godzinie czekania w serwisie, powiadomili mnie że auto nie wyjedzie o własnych siłach, bo odrzuca aktualizację i pompa jest uszkodzona. Podobno jest problem z dostępnością tych pomp i trzeba kilka dni czekać. (Powtórze to co na górze) Oddałem auto we wtorek, część miała być orientacyjnie w piątek lub poniedziałek. Auto najszybciej do odbioru mam mieć w poniedziałek lub wtorek, więc na razie cisza. Gdy odbiorę samochód z serwisu, podzielę się informacją co się dalej działo

    Jeśli ktoś ma podobne objawy to polecam po prostu zadzwonić do ASO, podać VIN i po chwili dowiecie się, czy obejmuje Was ta akcja serwisowa.

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SWD
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Hej,hej, jakieś wieści z serwisu?

  8. #8
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Camillo9x Pokaż post
    Po wymianie osprzętu wszystko powinno śmigać, czekam na dalsze upy
    Cytuj Oryginalnie napisane przez robisk Pokaż post
    Hej,hej, jakieś wieści z serwisu?
    W poniedziałek dostałem informacje, że dopiero dotarła pompa i szukają terminu żeby mi to zrobić :/ Jutro będę wiedział coś więcej, trochę się przedłuża cała procedura ale dobrze że jest auto zastępcze i nie pali mi się nigdzie na dłuższy wyjazd

    - - - Aktualizacja postu - - -
    11.01 - 11:30

    Otrzymałem dzisiaj trochę więcej informacji, które mnie trochę niepokoją przyznam szczerze, otóż - pompa w aucie wymieniona, oprogramowanie nowe wgrane i okazuje się że pompa nie pracuje prawidłowo. Serwis kontaktował się z jakimś głównym oddziałem w DE, skąd mają przysłać specjalistyczny sprzęt do pomiarów i innych rzeczy, tak by sprawdzić co jest nie tak. Przewidywany czas zwrotu auta ... nie wiadomo :/

    Zapowiadało się pięknie, a zaczynają się schodki. Ciekawi mnie, gdzie może leżeć problem - jedyna moja myśl to moduł kierownicy, który wymieniałem by była multifunkcja i tempomat, choć wątpie by to miało jakiś wpływ, ale może? Można gdybać ...

  9. #9
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Dzisiaj dzwoniłem do serwisu audi w celu umowienia sie na aktualizacje sterownika w pompie ABS w związku z akcja serwisowa
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-01-18 o 21:02

  10. #10
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Pytanie czy możesz podjąć się jedynie akcji aktualizacji sterownika ABS a sterownika silnika już nie...

    PS. Co to za akcja serwisowa sterownika ABS? Co jest nie tak z softem?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-01-18 o 21:02

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •