Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 97

Temat: wadliwe pompy abs/esp-akcja serwisowa(darmowa wymiana)

  1. #61

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ponieważ w mojej A3 8P z 2008 świecą się nonstop kontrolki ESP i ABS poczytałem ten wątek i zdębiałem- nono - czyżby mnie też dopadło to fatum?Złapałem za książkę serwisową (dostałem ją razem z autem które przyjechało od "sąsiadów" i czytam że autko było w Niemczech na akcji 45F5 w 05.09.2017.Zadzwoniłem do serwisu Audi we Wrocławiu na Karkonoskiej ,podałem vin ,sprawdzono owszem to prawda było zmienione oprogramowanie i nic więcej nie wiem. Gdy zapytałem się co teraz jeśli okaże się że to pompa (jeszcze nie byłem u mechanika aby podpiąć i sprawdzić - jadę w poniedziałek) pan w serwisie odpowiedział że auto już było i na tym koniec ta akcja mnie nie dotyczy już. Pytanie brzmi - zbył "frajera" to znaczy mnie? Czy poczekać na odczyt błędów i po sprawdzeniu drążyć temat? Pozdrawiam.



    No nie mam jak się umówić z mechanikem na sprawdzenie przyczyny świecących się kontrolek ABS i ESP ,prawdopodobnie uda się to jutro lub pojutrze (mam masę roboty a i on "zarobiony").
    Dzisiaj znzlazłem chwilkę i spisałem pompę ABS - 1K0 614 517 BD - czy ktoś może mi coś powiedzieć na jej temat to znaczy czy należy do grupy "ryzyka"?
    Ostatnio edytowany przez Valdimar - 14-03-18 o 17:23

  2. #62
    nefifer13's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    A3 8PA 1.6 BSE
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Szkoda, że na stronie serwisu Audi nie ma możliwości wpisania swojego vinu aby sprawdzić czy się kwalifikuje (albo nie znalazłem).
    Mam nadzieję, że auta sprowadzane z UE też w tym kierunku serwisują bo moje jest z DE i nie chciałbym usłyszeć, że tylko w krajowych robią.

  3. #63
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Na pewno tak nie usłyszysz bo m.in. mój jest z DE

  4. #64
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nefifer13 Pokaż post
    Szkoda, że na stronie serwisu Audi nie ma możliwości wpisania swojego vinu aby sprawdzić czy się kwalifikuje (albo nie znalazłem).
    Mam nadzieję, że auta sprowadzane z UE też w tym kierunku serwisują bo moje jest z DE i nie chciałbym usłyszeć, że tylko w krajowych robią.
    Jest taka możliwość, poszukaj
    A co do pochodzenia to moje też jest z DE i aktualizacje sterownika pompy zrobili

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Moja z Francji i też się łapie.

  6. #66
    sQ4nl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 Lift DSG
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    co w przypadku gdy ja swoją pompe już regenerowałem a dokładnie sterownik miałem walnięty w nim jakiś czujnik
    za naprawe zapłaciłem 1200zł puki co działa dobrze, ale jest też szansa że wgrają nowego softa lub wymianią na nową pompe ?

  7. #67

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie zadane powyżej dotyczące ewentualnej wymiany pompy w ramach akcji serwisowej 45F5 , auto sprowadzone prywatnie na początku tego roku, było na tej akcji w DE w 2017 roku ( nie wiem co konkretnie robiono - nr pompy 1K0 614 517 BD)
    Zadzwoniłem do serwisu AUDI we Wrocławiu aby zapytać otrzymałem odpowiedź potwierdzającą fakt wizyty w serwisie i nic więcej, na moje pytanie o możliwość wymiany w ramach tej akcji otrzymałem odpowiedź że mi się już nie należy - prawda to?
    Przeczytałem w tym temacie że jest możliwość sprawdzenia tego na stronie AUDI Polska ale przekopałem tę stronę i albo jestem ślepy albo tak zakopali żeby nie znaleźć - co w końcu zrozumiałe.

  8. #68
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ale czego nie rozumiesz,

    auto bylo na akcji serwisowej nr 45F5 w Niemczech w 2017roku
    akcja na to auto, na ten VIN zostala przeprowadzona, odnotowana, widnieje w centralnej bazie VAG,

    co tez potwierdzil Ci pan w Polsce, wchodzac po numerze VIN do bazy i sprawdzajac...

    wiec niby jakim cudem mialbys miec mozliwosc wykonac akcje nr 45F5 drugi raz na ten sam numer VIN
    - nikt Cie nie poinformuje co konkretnie robiono, bo nikt tego nie wie, poza serwisem w ktorym to robiono, jest odnotowane ze auto bylo.
    jesli masz ksiazke serwisowa to tez powinna byc naklejka w niej o wykonanej, oraz taka sama obok naklejki PR we wnece kola zapasowego
    ( ale nie zawsze )


    a co do list, listy VAG ktore byly/sa dostepne na stronach grupy VAG, to nie sprawdzenie online czy auto bylo..
    a wypisane numery nadwozia podlegajace danej akcji

    https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...6V913-6168.pdf

    https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...6V913-2790.pdf
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #69

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ok , rozumiem pytam bo czytałem na forum że niektórzy mieli wgrywany soft który został przyjęty (rzadkość) i jak na razie auto funkcjonuje ale obawiają się jak to będzie gdy jednak problemy z ABS-em wrócą a ponieważ nie mam informacji co konkretnie było u mnie zrobione a mam właśnie problem z tym układem. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  10. #70

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jestem po podłączeniu do kompa u mechanika który widać że wie co robi, pojeździł i stwierdził że wszystkie czujniki działają a problem dotyczy jakiegoś połączenia masowego przy pompie. Ponieważ idą święta to… .., na co muszę uważać w trakcie odłacznia wtyczki przy sterowniku? Chcę obejrzeć czy nie ma śniedzi na stykach tak poradził😄

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •