Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokazane rezultaty 91 do 97 z 97

Temat: wadliwe pompy abs/esp-akcja serwisowa(darmowa wymiana)

  1. #91

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    localhost
    Auto
    Audi 2009
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ali_akcza Pokaż post
    U mnie aktualizacja się powiodła (07.2017), ale dziś pojawił się problem z pompą, wywaliła błąd podczas gwałtownego hamowania w koleinach na zakręcie, pojawiła się choinka na wyświetlaczu:


    dzwoniłem do ASO mam podjechać w celu diagnozy z jakiego powodu pojawił się problem. Autorud Rzeszów, dostałem potwierdzenie wykonania akcji serwisowej.
    wracając do tematu... po przyjedzie do ASO i 2h czekania reklamacja została odrzucona, podobno błędy nie mają związku z aktualizacja, inne kody błędów...
    poszła reklamacja do głównego oddziału - Poznań, po tygodniu zostałem zaproszony na wymianę wadliwej pompy. (wymienili górę, samą elektronikę)

  2. #92

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Byłem na akcji ponieważ przy gwałtownym wduszeniu pedału hamulca robiła się choinka na zegarach, działo to się sporadycznie i temat olewałem, ale gdy wybiegła mi sarna i wdusiłem wiadomo pedał w podłogę, auto postawiło mi w poprzek drogi to się przeraziłem, zaraz napisałem email do serwisu audi mimo że moje auto było sprowadzane, dostałem odpowiedź że moje auto podlega akcji na ABS i druga akcja serwisowa wiadomo spaliny, zadzwoniłem, umówiłem się, pojechałem, auto wzięli na serwis, po 40 minutach dostałem informację że akcja się nie powiodła bo sterownik się zepsuł przy aktualizacji, ku mojemu zdziwieniu dostałem nowe audi A3 jako samochód zastępczy i miałem czekać 3 dni na wymianę sterownika pompy ABS, po 3 dniach odebrałem swój samochód bez żadnych kosztów i z nowym sterownikiem, od tego czasu jest spokój, ABS działa jak należy, więc piszcie maile do serwisów z numerami VIN, jeśli wasze auto podlega akcji to muszą ją wykonać

  3. #93
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Po co pisać maile jak to można sprawdzić na stronach www podając vin.
    Bodajże jest to również dostępne z aplikacji myAudi gdy miałem a3 cały czas widniała w tej apce akcja na emisję spalin z której nigdy nie skorzystałem z wiadomego powodu.

  4. #94

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Ma ktoś może dokładny opis tej akcji serwisowej?
    Czy jest to tylko aktualizacja sterownika czy jeśli okaże się, że uszkodzona jest pompa lub sterownik to też wymienią? Z tego co przejrzałem ten wątek to wymieniają pompę. Natomiast w ASO zostałem poinformowany, że akcja ogranicza się jedynie do wymiany sterownika jeśli będzie taka konieczność. Pompy nie wymieniają. Jak to w końcu jest?

    Dodam, że akcja na spaliny nie jest obowiązkowa. Zostałem poinformowany, że jeśli podpiszę oświadczenie, że nie wyrażam zgody to mi nie zmienią nic.

  5. #95

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny Problem z ABS

    Witam

    Podczas gwałtownego hamowania lub celowego wprowadzania auta w poślizg przestaje działać ABS i wywala na desce kontrolki od ABS, ESP i ręcznego a na fisie pokazuje się napis Break fault. Po podpięciu do kompa w module 003 pokazuje błąd 01130: praca sygnału ABS zakłócona, interferencja sygnałów, sygnał nieprawidłowy, nieciągły. Jakiś czas temu wymieniałem piastę tylną z łożyskiem od SKF i myślę czy może mieć to wpływ na te problemy. Jednak zastanawia mnie czy jeśli problem tkwił by w czujniku lub pierścieniu magnetycznym to czy nie powinno wywalić błędu poszczególnego koła?? Drugą kwestią jest czy w takim przypadku kontrolka od ABS nie powinna świecić od razu po odpaleniu auta?

    Dodam jeszcze, że auto kwalifikuje się na akcje 45f5 - aktualizacja sterownika abs. Myślicie, że zrobienie tej akcji rozwiąże problem? Jest sens ją robić czy radzicie zacząć od czegoś innego?
    Wspomnę, że ESP normalnie działa wiec pytanie czy poprawne działanie ESP nie świadczy o tym, że pompa jest sprawna??

  6. #96

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Witam
    Mam pytanie czy zostaje mi wymiana pompy tylko na ten numer czy jest tansze wyjscie ?
    1k0614517be

  7. #97
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OklKamil Pokaż post
    ESP normalnie działa
    nie może jednocześnie działać i być zepsutym, jedno wyklucza drugie.
    Chodzi o to, że fabrycznie zastosowano za cienki drucik masowy w środku w sterowniku, który oczywiście jest zalany żelem i dupa z jego wymianą...na początku sporadycznie świeci podczas przeciążenia tego drucika (np. przy ostrym hamowaniu), i w tej sytuacji ASO czy inne firmy zajmujące się regeneracją takich pomp próbują ją naprawić (co w 90% nie wychodzi); następnie przy wielokrotnym przeciążeniu tego drucika następuje jego przerwanie i wtedy już cały czas świeci na liczniku, a co za tym idzie jet wymiana na nową pompę. Audi przyznało sie do błędu konstrukcyjnego, więc wymienia za darmo...niestety tylko w pewnym przedziale rocznikowymj jaki sobie ustalili, a pozostali niech sobie radzą sami....

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •