Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Drgania /Wibracje kierownicy

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    to az tak przenosiło z tyłu na wibracje w kierownicy?
    Cały czas mowa o przednich wahaczach. Zanim wymienisz półosie polecam spróbować podnieść przód, rozkręcić ośkę do 3-4 tys i wtedy poszukać luzów w zawieszeniu

  2. #12

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arek160888 Pokaż post
    Cały czas mowa o przednich wahaczach. Zanim wymienisz półosie polecam spróbować podnieść przód, rozkręcić ośkę do 3-4 tys i wtedy poszukać luzów w zawieszeniu
    Arku ,zmieniałeś też Silentbloki w wachaczu czy tylko same tuleje ?

    Chodzi Ci o te tuleje ?:


  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny Drgania kierownicy - ruszanie i jazda powyżej 120~km/h

    Witajcie,

    Stoję przy problemie ze swoim autem (A3 8P 2012) 1.4 TFSI S-Tronic.

    Problem jest nastepujący: Podczas ruszania, przy obrotach ok. 1500 - 2000 drży mi auto - odczucie jest jakby koła kręciły się w miejscu jak przy bardzo gwałtownym ruszaniu (ale tak nie jest - sprawdzałem) i drgania odczuwalne są tylko do ok. 3000 obrotów, na innych biegach problem taki nie wystepuje.
    Kolejne drgania pojawiają się powyżej 120kmh ale są to już drgania wyłącznie kierownicy przypominające niewyważone koła (koła są wyważone, świeżo po zmianie opon na zimowe).

    Jakie macie pomysły? Przeguby? Krzywe felgi? Geometrię robić?

    Dzięki za ewentualną pomoc - nie znalazłem podobnego tematu żeby się doczepić.

  4. #14
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Przeguby wewnętrzne bym sprawdził na Twoim miejscu.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny

    Witajcie,

    od długiego czasu mam problem z wibracjami auta A3 8P 2008 2.0TDI BMN przebieg 296tys
    Auto wpada w wibracje najbardziej przy prędkości 120-160km/h tak jak u jednego kolegi wcześniej co wymienił sanki,
    sworznie, łożyska amortyzatora itp. Wibracje czuć raz na kierownicy a raz wibruje buda. Wydaje mi się że jak wieje wiatr
    mocniej na autostradzie to jest gorzej niż jak jadę przez las podobną prędkością.

    Zawieszenie sprawdzane wiele razy - zero luzow na sworzniach drążkach itp nic nie stuka i nie puka na wybojach
    ostatnio wymienione:
    - łożyska amortyzatora
    - przeguby wewnętrzne
    - tuleje wahacza przód
    - 2 wahacze tył
    - poduszka skrzyni
    - łączniki stabilizatora

    rok wcześniej
    - maglownica bo pukała i miała luz
    - poduszka i łapa w sankach

    Problem trochę się zmniejszył ale pozostał . To nie to. Koła sprawdzane 100 razy problem występuje na obu kompletach kół a kupowałem
    nowe opony dunlop lato i nokian zima felgi alu 2 komplety też spoko, proste, brak problemu z wyważeniem

    nie wiem już co wymieniać bo żaden mechanik nie chce wymieniać w ciemno więc już i tak zleciłem niepotrzebnie wymianę kilku rzeczy.
    Stare są jeszcze sworznie, poducha silnika ta z lewej ale wątpie że to ona, może amortyzatory ale nie sądzę.
    Pojawia się jeszcze pojedyncze delikatne puknięcie które czuć na kierownicy przy wchodzeniu w zakręt na rondzie w mieście albo przy kręceniu na parkingu
    nikt nie potrafi znaleźć przyczyny. Czuć jakby coś się przesunęło w układzie kierowniczym. Stawiam na jakiś element w tej całej kolumnie co się łączy z maglownią (na krzyżaku niby luzu nie ma)

    Jakieś pomysły?

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokołów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Wibracje kierownicy podczas hamowania

    Cześć.
    Proszę Was o poradę. Oglądałem w marę ładne Audi A3 8P. Podczas jazdy próbnej pojawiły się wibrację na kierownicy podczas hamowania. Sprzedający mówił że to od stania auta( faktycznie tarcze na przodzie i tle były zardzewiałe) i po jakimś czasie zniknie. Moim zdanie takowe wibracje powinny zniknąć po kilku pierwszych hamowaniach. Hamowań było więcej i nic się nie poprawiło. Pytanie do Was, czy sprzedawca ma rację cz ja? Czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna wibracji na kierownicy oprócz krzywych tarczy( zauważyłem że auto miało przygodę na prawym przodzie)? Czy na stacji diagnostycznej szybko wyłapią mi przyczynę przed zakupem?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  7. #17
    dominicanis's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nigdy nie słyszałem, aby od samego stania pojawiały się wibracje. To raczej ściema ... Przyczyn może być wiele: od krzywych tarcz, przez krzywe felgi, nie wyważone koła, lub uszkodzony zawias... Choć jeśli wziąć pod uwagę, że wibrację są tylko przy hamowaniu to skłaniałbym się ku temu pierwszemu. I raczej samo nie zniknie. Warto podjechać na przegląd przedzakupowy i zasygnalizować problem, tymbardziej, że auto po przejściach...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •